Teyla se spojí se svými lidmi a ti jí poví o hrdinovi, který přemohl několik ozbrojených mužů pouze holýma rukama. Když se Sheppardův tým vydá na planetu, zjistí, že "hrdina" je Lucius. Ten je tak silný, protože našel antický ochranný štít. Na planetu také dorazil Kolya a jeho lidé. Rodney, Ronon a Teyla jsou zajati, zatímco Sheppardovi se podařilo utéct. Přichází mu na pomoc Lucius. Spolu musí zastavit Kolyu, než napáchá víc škod. (Varan)

Jan.Cada1

Lucius je zkrátka skvěle napsaná postava s ještě lepším hercem. Richard se na tuto roli honí opravdu parádně. Poslední vystoupení topového záporáka Kojly. Závěrečný duel Shapperd Kolja byl velmi ikonický. ()

PEPR

Athosianové Teyle řekli, že na jedné planetě žije superhrdina, který se postavil několika ozbrojeným mužům a všechny je přemohl. Sheppardův tým se tedy vydává na danou planetu. Tady však zjistí, že oním hrdinou je jejich starý známý Lucius Lavin, který zaktivoval antický osobní štít. Jenže na planetě se objeví ještě někdo, koho všichni znají - genijský velitel Kolya. Problémy na sebe nenechají dlouho čekat. ()