Film o životných osudoch džezovej speváčky 30. a 40. rokov Billie Holidayovej. (oficiálny text distribútora)

havLord

Soudě podle tohoto filmu život Billie Holiday nebyl nijak pestrý. Buď zpívala a byla zfetovaná, nebo nezpívala a byla zfetovaná. Její život byl ale velmi, velmi pestrý. Její rodiče byli ještě děti (jak napsala sama Billie), když jí matka porodila. Otec je brzy opustil a Billie se svou matkou vyrůstala v chudobě. V jedenácti letech byla znásilněna. Se svojí matkou se z Baltimoru přestěhovala do New Yorku a tam pracovala nejdříve jako služka, později jako prostitutka. V této fázi "Billie zpívá blues" začíná, ale o dřívějším životě ani zmínky. Dost jinak je uveden i Louis McKay, její láska, který byl násilník a pracoval pro mafii. Nedozvíme se o jejím bisexuálním životě a ani o jejím koncertování v Evropě. Stejně tak není ve filmu zmíněno její manželství. Ani o posledních letech jejího života není ve snímku vidu ani slechu. Jako životopisný film to tedy rozhodně neberte. Ostatním postavám ve filmu není poskytnut prostor pro rozvoj, ale co se herců týče, jsou v rámci toho, co scénář dovoluje, docela dobří. 50% ()

kleopatra

Diana Ross hraje Billie Holiday, černošskou jazzovou ikonu, ženu, která musela zpívat, aby žila. Která vyrostla v totální bídě, byla využívaná a zneužívaná, prostituovala, nechala se mlátit, brala drogy, pila, bláznila, zažila vzestupy a pády a to jen proto, aby svět věděl, jaké to je být černou a čím jí je blues. Nezapomenu na Dianu Ross ve svírací kazajce v omyvatelném boxu, na její podlité oči a vůbec na to, s jakou pokorou tu nelehkou roli zahrála a hlavně zazpívala.. ()

Haniczka

V Československu běželo v 80' letech jako odstrašující případ úpadku západních hodnot. Film na mě v dětském věku působil strašlivě, zejména scéna v koupelně s břitvou. Podobně odpudivě na mě působil film Panika v Needle parku, tam byla zase scéna s pejskem na lodi. Drogy - velký špatný, ať si říká kdo chce co chce. Diana Ross vynikající, bohužel Billie Holiday - palec dole. ()

Mahalik

Tváří v tvář vlastnímu konci, který ji ubíral sil, rozhodla se slečna B. pro gesto, které ji přelomilo vaz. Když se v té jasně bílé koupelně pokoušela vymanit ze spárů přítele, který ji nedovolil "si šlehnout", bránila se břitvou a křikem. Pak přišlo kóma a další vzlety a pády. Posléze se v malé místnosti bez vzduchu prala znovu, ale sama se sebou. S fetem, vlastním pocitem viny, strachem ze samoty a smrti - aby nakonec stejně byla obmotána svěrací kazajkou. Dost náročná postava na pocity. Diana Ross se vzdala pro chvíli vlastní kariéry a vsadila si do vlasů orchidej, která jakoby symbolizovala to poslední, co bylo na zpěvačce nevinné. A byla NEUVĚŘITELNÁ! Miloval jsem ty scény, kdy se mimo jeviště hrbila, snad z pocitu vlastní méněcennosti a mluvila téměř zastřeně. Když vyšla na jeviště, stala se z ní osobnost - najednou se luk napnul. A zpíval. ()

Han22

Životopisný film o Billie Holiday... moje hudební znalosti sahají hodně do minulosti, ale přiznávám, že jsem o ni v životě neslyšel a nic z toho co ve filmu zaznělo jsem nic neznal. A je to pro mě těžko hodnotitelný film. Pěkně natočené - výprava, kostýmy, kamera všechno. Richard Pryor si zkouší první komická čísla, Billy Dee Williams jako elegán a zpěvačka Diana Ross, která je výborná nejen pěvecky v úplně jiném žánru, ale i herecky ve všech polohách od teenagerky po zničenou trosku. Přesto mě to zkrátka nestrhlo, tenhle sladkobolný utahaný jazz mě prostě nic neříká, je to šíleně dlouhé a hlavně se osud Billie točí pořád dokola v kruzích - milenec, klub, turné, drogy. Po přečtení wiki bych řekl, že si režisér taky docela dost věcí upravil/vynechal. Abych byl fér, občas přijde brutální scéna (lynčování, Ku Klux Klan, pár úmrtí)... zkrátka dávám neutrální 3*, být o někom koho mám rád, bylo by to asi víc. ()