Podvodník Eddie Dash (RICHARD PRYOR) vykonáva v rámci trestu verejno - prospešné práce a jeho úlohou je sprevádzať prepusteného pacienta psychiatrického sanatória Georgea Washingtona (GENE WILDER) domov a pomôcť mu s návratom do normálneho života. V múzeu voskových figurín, ktoré navštívia, sa však George vyľaká a utečie. Na ulici vrazí do okoloidúceho muža. Ten v ňom spozná Abea Fieldinga, hoci George tvrdí, že to nie je pravda. Na dohodnutej schôdzke ho čaká jeho údajná manželka Elaine (MERCEDES RUEHL), ktorá si ho odvedie domov. George nakoniec prestane odporovať a hra na niekoho iného sa mu čoraz väčšmi páči. Čoskoro ho však omrzí a chce sa vrátiť do sanatória. Netuší, že za celou vecou je oveľa viac. (oficiálny text distribútora)

Tommassi3

"A co jsi dělal v Salvadoru, Abe ??" - "Co jsem tam dělal ?? Shazoval jsem tam živý krávy z letadla na partyzány !!" - "A proč živý, Abe ??" - "Proč ?? Protože to bolí jako prase.." ;) Jeden má rád bazalku, druhej berany duc, oba lžou, jako když tiskne.. To v tomhle stále ještě hodně slušném bijáku šíleného dua Wilder, Pryor ovšem téměř všichni.. Another You ovšem rozhodně platí za výstižnější název !! ()

blackJag

Poslední pokus o drenáž úspěšného komediálního spojení pánů Wildera a Pryora, zdaleka však nejhorší. Bez jediného dotaženého vtipu, nudné, unavené a hloupé. Stephen Lang měl v roli hlavní záporné postavy snímku do své formy v AVATARU ještě pořádně daleko a tak mne skutečně (v těch několika málo záběrech) pobavil jen Kevin Pollack ve své povedené variaci na Colomba. II Scénář: Ziggy Steinberg. Hudba: Charles Gross. 30% ()

JohnnyD

Čo si budeme nahovárať - táto "komédia" teda vôbec nie je vtipná. Pryorovi a Wilderovi to stále slušalo a ich komédie mali úroveň, no s príchodom 90s sa asi niečo stalo. Klamári sú strašne chaotickým filmom, kde dejová línia je tak komplikovaná, že prakticky do konca nie je jasné, kto s kým, proti komu a hlavne PREČO. ()

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder

30.08.2016

Alzheimerova choroba nám v neděli sebrala třiaosmdesátiletého herce Genea Wildera. Pokud jste viděli Producenty, Ohnivá sedla nebo Mladého Frankensteina, dobře víte, o koho jde. Tohle je ale jen… (viac)