Ve druhé epizodě se do centra zájmu dostává Rudolfova kolegyně z řeznictví, postarší prodavačka Blanka, kterou si zahrála Stella Zázvorková. Její sny se na jedné straně, jak jinak, točí kolem zpívání, protože jejím idolem je Yvetta Simonová. Ta se pak i se svým kolegou Milanem Chladilem v této epizodě objeví, ale tentokrát si zahraje a zazpívá například i Milan Drobný, Karel Gott nebo mladinká Yvonne Přenosilová. I ve druhé epizodě pak vystoupila zahraniční hvězda, tentokrát to byl francouzský zpěvák Hugues Aufray s písněmi „Santiano“ a „Celine“.
Blanka však nesní jen o pěvecké kariéře, ráda by ještě zažila také velkou lásku. Její nový nápadník je ale Šárce podezřelý a budí v ní dojem, že se jedná o těžkého zločince. A protože je velmi podnikavá a přesvědčivá, tak donutí sledovat Blanku nejen svého kamaráda Jardu Vaňka, ale nakonec celou rodinu, včetně otce Rudolfa. Z nápadníka se nakonec zlosyn nevyklube, ale na vážný vztah s Blankou také nedojde, takže se ji její šéf z řeznictví pokusí utěšit příslibem prémií. (Česká televize)

javlapippi

"Mami, ten golf, to není hra na český poměry." Starú dievku Zázvorkovú si odvezie pochybný element Klapka. Pretože si pubertiačka Janžurová nie je istá, či je to úkladný vrah alebo len sobášny podvodník, vyráža mäsiarska família doplnená o nápadníka Hrzána na kontrolný výlet. V cieľovej kúpeľnej destinácii absolvujú golf, dostihy, nákupy a sériu nahotiniek, akurát posledná v rade Kubišová mydlí pudlíka v župane. České pevecké kapacity v kovbojskom, na bicykli a vo vínnom sklepe doplňuje Francúz pod mostom. Vtipné. "Všichni to víme, je to naše velká společná hloupost a to nás krásne zbližuje. Nazdar!" ()

Marthos

Honba za sňatkovým podvodníkem, z něhož se vyklube maminčin mazánek. Dnes nelze neocenit dobové záběry z Karlových Var v jejich původní podobě. Písničky: Čekám lásku (Yvetta Simonová), Zloděj růží (Milan Chladil a Milan Drobný), Píseň o růži a noži (Eva Martinová), Vstávej (Václav Neckář), Večerní chorál (Karel Gott), Nedoufej (Helena Vondráčková), Tajuplnej hráč (Marta Kubišová), Tak prázdná (Yvonne Přenosilová), Už koníček pádí (Waldemar Matuška), Céline (Hugues Aufray) a Santiano (Hugues Aufray). ()

mira.l

Tak já na toho Waldu, který se tam objevil zcela nečekaně, vlastně nesmyslně a zcela mimo děj až na samý závěr, čekal celých 84 minut?? No to bych se na to pěkně vy***l. Protože co si budeme povídat, až na pár zajímavých dobových záběrů Karlových Varů a dobového socialistického autoparku to teda nebylo nic moc, rozhodně mi nepřipadá adekvátních současných 85%. ()

• Rudolf (Darek Vostřel) veze rodinku v luxusním voze Mercedes Benz W191 Kabriolet. Mercedes-Benz řady 170 S se vyráběl v letech 1949 až 1955 v různých formách s benzínovým a naftovým pohonem. (sator)
  • Rudolf (Darek Vostřel) nazve Šárku (Iva Janžurová) malou vyzvědačkou. Jedná se o název románu od spisovatelky Barbary Cartland, který v originále zní „The Little Pretender“. (sator)