Slovácko sa nesúdí - Série 2 (1984) (séria)

Janek Vyskoč (S02E04)

(epizóda)
  • Československo Janek Vyskoč, kozí vrah

Deti v dedine sa Jankovi Trnečkovi smejú a prezývajú ho Janek Vyskoč, kozí vrah. Vojna pripravila Janka o všetko. Do dediny prišli regrúti a Janek sa pobil s veliteľom. Pred súdom ho zachránil starosta Kordula. (STV)

otík

Ačkoli je Slovácko sa nesúdí rozšavný a vtipný seriál i knížka, tento díl hrál spíše na smutnou a vážnou stranu. Ukazuje totiž odvrácenou stranu vojny a války. Janek, který si vytrpěl už před odchodem na vojnu (umřela mu žena při porodu a on místo uložení ji do hrobu musel na vojnu, navíc malé za chvíli po mamince umřelo také), se vrací jako válečný invalida bez nohy, a i když ho lidé mají ve vesnici rádi, setkání s namyšleným oficírem mu připomene nesmyslnost vojny a přivede na myšlenku odejít někam pryč od civilizace. Vtipné je aspoň učení kobyly strécem Pagáčem a bitva původního oficíra s novým, který ho nahradil. PS: Uherské Hradiště opět v ději, když vychází Janek se starostů ze soudu, vycházejí z uherskohradišťské radnice. ()

Winster

Hudba ze ktere bere dech...pravda o vojně v 30 minutách seriálu a exceletní Navrátil. Tohle uz dneska nikdo nenatoci, az by Vam mraz prejel po zadech a sevrelo vas to u srdce. Kodet to taky rozsvitil Ich Ich jsem idiot nebo co :D ()