Slovácko sa nesúdí

Československo, (1975–1984), 7 h 9 min (Minutáž: 31–43 min)

Réžia:

Petr Tuček

Predloha:

Zdeněk Galuška (kniha)

Jozef Kroner, Oldřich Velen, Stanislav Hájek, Ilja Prachař, Oldřich Vykypěl, Jiří Lábus, Vlasta Peterková, Pavla Severinová, Josef Somr, Zdeněk Kryzánek (viac)

Museli by ste hľadať poriadne dlho a prejsť nejednu dedinu, či mestečko, aby ste našli takých, ktorí by sa im aspoň trochu mohli rovnať. Pagáč a Klásek sú jednoducho príliš svojrázni muži na to, aby ste ich stretli iba tak. Týchto dvoch už sotva môže niečo prekvapiť. Azda len strata zmyslu pre humor, ktorým vyriešia každý problém. Bez akéhokoľvek zaváhania... (oficiálny text distribútora)

dr.fish

Některé díly jsou naprosto famózní, střed seriálu nuda a pak se to opět zvedá. Místy herci vypadávají z rolí bo jsou přece jen z Prahy. Možná trochu víc preciznosti by bývalo nezaškodilo, ale jinak dobrá zábava, rozhodně filozofii Slovácka v tom člověk pochytí. Doporučuji vřele tento národopisný seriál.... ()

Kimon

"Tož takto má vypádat klasická komédia o ludech z Jižní Moravy, o slivovici a o pravdě v tem našém moravském víně. Není to o tem, že ti komedianti od filma zhazujů nás Moraváky, ale o životě tých pracovitých, ale ondy aj furiantských a trucovitých dědků a robek z našéj dědiny aj dědiny našich súsedů". ... (zdravím Tosima – viz jeho komentář) :-) .... Komentovat něco tak nádherného jako je "Slovácko sa nesúdí" je opravdu velmi těžké a proto se omezím na vyjádření plným počtem hvězdiček pro Josefa Krónera, Oldřicha Velena, režiséra Petra Tučka a všechny ty další "kreatůry od filma", které si ve filmu zahráli. Speciální poklonu vystřihuji Zdeňku Galuškovi, coby autorovi knižní podoby a scénáristovi tohoto vynikajícího seriálu. ... Speciální poděkování patří také Mirovi Belkovi z Vacenovic, který uznale podává ubohému, zmrzačenému válečnému vysloužilci Jankovi Vyskočovi u hospody ve Vackách pivo. :-) a "kerého sem osobně viděél a na vlastné oči aji znál" http://www.ddmvracov.cz/Slovacko.htm ()

Krosmen

Klasika plná kvalitních českých herců z dob, kdy ještě neměli šediny. Stačí se podívat na obsazení, kdo všechno si tam, věřím, že s chutí, zahrál. Vždycky je tam nějaká ta lidová moudrost a hlavní starosti tam jsou o tom, kdo má lepší slivovičku, kde koupit husu, kde prodat kozu a kterak dát kdejakému pazgřivca umolósanému po čuni. Kroner s Velenem to sice táhnou, ale ostatní jim s tím nákladem pomáhají. Sledoval jsem to nedávno po letech a užil jsem si to ještě víc než jako malé robě. ()

ClintEastwood

Dva postarší slováčtí kamarádi strkají za Rakouska-Uherska nos všude možně a dělají si šoufky z ostatních. Takoví dva zastydlí srandisté. Posouvání děje pomocí živých obrazů, v každé epizodě československý herecký all stars team, někdy až bizarní, avšak skvěle vypointované zápletky, atmosféra slovácké vesnice i padnoucí cimbálová hudba (kterou jinak opravdu nemusím), mě nutí po letech a další repríze přihodit pátou hvězdu. A dávám ji rád. ()

Martin741

Mimoriadne kvalitny serial spolu s Chalupari, ake sa tocili v tunajsich koncinach v 70. rokoch. Vysoko vyzdvihujem najma realie zivota obycajneho ludu v oblasti Bielych Karpat. Hlavnu pozornost strhavaju na seba najma Kroner /Janosik 1,2, Obchod na Korze/, ale zisla sa tu fakt plejada kvalitnych hercov - Ilja Prachar /Spalovac Mrtvol, Kladivo na Carodejnice/, dalej napriklad Brodsky /Svetaci/. Aj ked to sice nema na serial Chalupari, stale ide o vysoko kvalitnu podivanu, ktoru mozno len doporucit. Skoda, ze v dnesnych casoch mozeme uz len snivat o natoceni niecoho na styl Chalupari alebo Slovacko sa nesudi. 85 %. ()

• V závěru poslední epizody se objevuje autor seriálu Zdeněk Galuška. (M.B)
  • Stařeček Pagáč (Jozef Kroner) říká nad rozpitým demižonem slivovice, že mu ho dala jeho žena ke zlaté svatbě, což je 50. výročí sňatku. Později při scéně na hřbitově je vidět, že se stařenka Pagáčová, která nedávno zemřela, dožila 59 let. Svatbu by tak mohli mít nejpozději v jejích 9 letech. (cundak)

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)