Kluk, který zachránil Vánoce

• USA The Boy Who Saved Christmas

Vánoce klepou na dveře, někdo je však chce překazit. Dobrodružství začíná... Dvojče Santa Clause, zlý a pomstychtivý Atnas se rozhodne dobrého Santa Clause unést a navždy zrušit Vánoce. Místo toho, aby děti na celém světě dostávaly na Vánoce dárky, budou je muset dávat Atnasovi. Prostřednictvím zázračné koule se malý Jeremy dostane do domu Santy a s pomocí jeho přátel - sněhuláka a jelena se rozhodne vysvobodit Santu a zachránit Vánoce. Při tomto neuvěřitelném dobrodružství pozná cenu odvahy, skutečného přátelství a dokonce se mu podaří opět dát dohromady své rodiče. (Davay Home Video)

freddy

Podívejte se z okna a když budete mít štěstí, tak pod okny najdete Santa Clause, který spadl z oblohy přímo před váš dům. Hlavní hrdina, chlapec Jeremy, takové štěstí měl a především na něm nyní záleží, zda se ještě někdy budou slavit Vánoce, nebo zda tento svátek navždy zmizí. Tento rodinný film není vůbec špatný, ovšem docela ho sráží skoro až směšné pojetí Severního pólu a Santovy dílny. Elfů je zde jen pár, Santova dílna vypadá jako obyčejný domek někde v lesích, zkrátka tato část filmu se nepovedla. Nicméně druhá část filmu točící se kolem chlapce Jeremyho naopak byla zajímavá a atraktivní, a tak vlastně vyvažuje tu lacinost Severního pólu, který se zde tvůrcům opravdu nepovedlo ztvárnit nikterak atraktivně. Herecké výkony jsou ucházející, i když zde asi ani nebylo moc co hrát, hlavní záporák je k smíchu stejně jako jeho armáda nohsledů, zkrátka celá ta fantasy část tohoto filmu byla nic moc. Ale pro celkové vnímání filmu bylo v mém případě důležité především to, že jsem se u toho nenudil a naopak jsem to se zájmem zhlédl od začátku až do konce, takže ani nelituji těch peněz, které jsem letos zaplatil za originální VHS s tímto filmem na jedné internetové aukci. Filmu uděluji tři hvězdy. ()

WolfR

Laciný film o vánocích, s vánocemi, s chlápkem co chce vánoce zničit, s klukem který chce vánoce zachránit, se Santa Clausem a s ostatními věcmi které k vánocům patří. Ovšem bez jediné vločky sněhu! 1 hvězda. ()