Setkání tří významných českých fotografů – Václava Chocholy, Karla Ludwiga a Zdenka Tmeje – s dvacátým stoletím.  Film „Vzlety a pády“ zachycuje setkání třech tvůrčích osobností s dvacátým stoletím. Prostřednictvím životních a uměleckých pohledů významných českých fotografů Václava Chocholy, Karla Ludwiga, Zdeňka Tmeje, a svědectví jejich příbuzných, milenek a přátel, se ocitáme v epicentru intenzivního prožívání, které dokázalo navzdory době anebo právě díky ní, přesahovat svoji existenci, která se neidentifikovala s politickými ani estetickými režimy stejně tak jako s idylicky umrtvujícími mezilidskými vztahy, což svojí výpovědí potvrzuje i režisérka filmu Věra Chytilová, která do filmu, stejně tak jako kdysi do života Karla Ludwiga, vstupuje a umocňuje tak přesvědčivost otevřeného a bezelstného způsobu vyprávění společného příběhu, v němž spolu s lidmi vystupují fotoaparáty, fotografie, filmy, předměty, byty, domy, ulice, města, krajiny, aby se tak mohl zrodit spontánní filmový organismus. (oficiálny text distribútora)

fragre

Moc hezký dokument o třech fundamentálních osobnostech české fotografie, natočený s pochopením, vtipem i vkusem. Až překvapuje jak paní Chytilová při setkání s opravdovou osobností dokáže potlačit své feministické démony, kteří ji občas zavádějí na scestí. O době čtyřicátých a padesátých let minulého století řekne tento dokumet více jak tucet učebnic schválených ministerstvem školství. ()

Aleee89

O Chytilové jsem napsala bakalářskou práci, viděla jsem všechny její hrané filmy, ale na dokumenty z její režie jsem se prozatím nezaměřovala, což byla asi chyba, protože hned Vzlety a pády mě přesvědčily a dostaly. Výborné téma, které je citlivě nasnímáno. Životy všech hlavních hrdinů jsou nesmírně zajímavé a poučné, ale ten film má něco víc. Je taky nesmírně edukativní sám o sobě, protože se z něj dozvíme spoustu věcí o fotografování jako takovém, ale především si dokážeme udělat komplexní obrázek několika desetiletí československých dějin. Vidíme, jak doba ovlivňovala své tvůrce, jak vypadalo zdejší umělecké prostředí. A navíc je přítomen humor, který nevnášejí jen osobití fotografové v hlavních rolích. Pro mě ještě trochu osobní film - tak jsem si říkala, že bych aspoň na chvíli chtěla potkat svého Karla Ludwiga. Stejně tak, jako ho v jedné etapě potkala sama Chytilová. Podle mě se jedná o jeden z nejlepších filmů Chytilové - srovnávám dokument i hraný film. A dost možná je Chytilová na poli dokumentu ještě silnější než na poli hraného filmu především v 60. letech. To proto, že točila vždy o tom, čemu sama dobře rozuměla. ()

WANDRWALL

O životech tří fotografů, jejich životních cestách, ženách kolem nich; vývoji společnosti, s dopady na jejich životy a tvorbu. Hutní, vypravěčsky obdaření, schopní podat o hlavních bodech svého života, i lidech, kteří jim kladně i záporně ovlivňovali život. Dokument má dva díly, ale já bych jich bral i deset. ()