Doktor Martin a legenda o Cloutie

(TV film)
  • Veľká Británia Doc Martin and the Legend of the Cloutie

Komedie o doktorovi, jemuž nechtějí městští lidé dopřát klidu ani na venkově. A když začnou usilovat o jeho vysněnou farmu, vymyslí si na ně legendu o místní příšeře...  Doktoru Bamfordovi už leze městský způsob života krkem, a rozhodne se proto dát vale svým neurvalým sousedům a odejde na venkov. Místní agent mu ukáže opuštěnou, od lidí na míle daleko vzdálenou farmu a on se do ní na první pohled zamiluje. Průšvih ovšem je, že na tuto nemovitost si brousí zuby i londýnská rodinka Bowdenových, kteří by zde rádi vybudovali výletní odpočinkové centrum. Nakonec Bamforda přeplatí a vše se zdá být beznadějné. Doktor se však nevzdává. Aby nevítané cizince vypudil, vymyslí si legendu o tajemné bodminské příšeře... (oficiálny text distribútora)

blondboss

Pokračovanie Doktora Martina v podobnom duchu ako bola jednotka, aj keď mám pocit, že v prvom snímku bol dej trošku viac zaujímavejší a odľahčenejší. Tu mi to prišlo menej zábavné a aj keď atmosféra bola podobná, chýbalo mi tam proste niečo a samotná zápletka s vymysleným monštrom to proste nepotiahla podľa očakávaní. Každopádne ale postava doktora Martina Bamforda je vo všeobecnosti zaujímavá, takže je sa vždy na čo pozerať. 60 % ()