Rozvedený se závazky

• USA Louie
USA, (2010–2015), 22 h 42 min (Minutáž: 19–42 min)

Tvorcovia:

Louis C.K.

Réžia:

Louis C.K.

Kamera:

Paul Koestner

Louis C.K., Amy Landecker, Nick Di Paolo, Danny Burstein, Stephen Root, Hadley Delany, Christine Donlon, Pamela Adlon, Joan Rivers, Jim Norton, Megan Hilty (viac)

Výrazný stand-up komik Louis C.K., známy predovšetkým zo seriálu Lucky Louie sa znovu vracia so svojou postavou Louieho do televíznych obrazoviek. Tentokrát však nevsadil na žáner rodinného sitcomu, snaží sa skôr čo najviac priblížiť svojim stand-up vystúpeniam. Rozprávanie deja tak strieda hrané príbehy so samotným pódiovým vystupovaním Louieho. Ten vám vyrozpráva, ako vyzerá svet rozvedeného štyridsiatnika s dvoma deťmi. (BigDeal)

grogodil

Veľmi iný a netradičný seriál, snáď jediný svojho druhu. Teda aspoň ja som takéto skĺbenie sitcomu s vystúpeniami "na stojáka" nevidel. A práve ony tématicky plynule nadväzujúce stand-up vsuvky (s parádnou klubovou komornou atmosférou) dodávajú už tak veľmi osobným a úprimne vyznievajúcim hraným epizódkam ešte intímnejšiu príchuť. Louis C.K. síce pointu svojich úvah nad všemožnými detailami každodenného života často utopí v záplave väčšieho množstva vulgarizmov, než sa mi občas zdalo príhodné, no v podstate z toho vždy vyjde ako sympoš, ktorý vie o čom hovorí a ktorému by ste ťažko oponovali. A tie (občas zľahka absurdné) hrané epizódky sú tak parádne napísané a zahrané, že z toho máte dojem, že "to nevymyslíš, to je život" :-) ...pred druhou sériou rezervované štyry hviezdy, ale s bohovým nábehom na piatu...... edit: po druhej sérii zvyšujem na päť a s bohovým nábehom na šiestu. Niektoré epizódky človeka vyslovene emočne požujú, vypľujú a nechajú ho v takom zvláštnom rozpoložení ešte niekoľko minút po skončení. Louis C.K., poklona! ()

BoredSeal

(1. série) Pár velmi dobrých postřehů a point, nevyzpytatelný děj se svěžími zápletkami z reálného života - vlastně je to kromě výbuchů smíchu dost smutnej seriál. Lepší je ale dát si koncentrovanou nálož Louisova humoru v jeho vystoupeních. A ta znělka je naprosto na zavraždění kohokoliv, kdo se na tom podílel. ()

Rooz

Nepředvídatelný, originální, precizní, absurdní, dokonalý. Takový je tenhle TV seriál. Pokud hledáte uměle vytvořený humor, který nabízí tradiční sitcomy, hledejte dál. Tady nejde primárně o zábavu, ale o odhalování absurdit v lidském konání. Ze seriálu číší melancholie, nadhled, ironie, schopnost uvědomovat si, co je v životě skutečně důležité, schopnost vnímat všechnu krásu i bizarnosti kolem nás. Seriál je tvořen krátkými i dlouhými epizodami, vše přesně nadávkované, aby to nikdy nezačalo nudit, velmi často s výbornou pointou. Všechny herecké výkony jsou vynikající včetně dětských hrdinek. Dokonalá práce s kamerou a v neposlední řadě i zajímavé celebrity, které se seriálem mihnou (David Lynch, Robin Williams) tvoří z tohoto díla skvost. ()

Schuldiner

Louis C.K. v roli Louise C.K. ...takže jak to asi může dopadnout...? Humor bez hranic! Sarkastický, cynický, prostě bez hranic! Trochu netradičně pojatý seriál, kde se střídá stand-ups s vyloženě hranými sekvencemi, které jsou jednoduše inspirovány jeho životem.. Jeho každodenními zkušenostmi. Jestli si ze sebe někdo dokáže udělat naprosto nechutnou srandu, tak je to právě tenhle chlap. Sebeironizující komik, který nemá hranice! Samozřejmě je potřeba tasit i všeobecná společenská témata, nebo i běžné všední příhody, které ale právě vycházejí z těch všeobecných témat, a ani tam se nebojí zajít kamkoliv...jakkoliv daleko, aby pobavil.. a mou maličkost to zkrátka baví! Je hezké, jak si pohrává s některými těmi ženskými pohledy na svět, někdy až brutálně trefně.. Mluví a znázorňuje všechno naprosto civilně a srozumitelně, jednoduše a přirozeně, a přitom pořád po svém.. Zároveň je tam ale i velká dávka melancholie, je v tom víc než komedie, než jeho komičnost, najdou se úplně silné momenty k zamyšlení, což vítám vždy. Ze všeho se snaží vybruslit s vtipem, a vlastně ze všeho si ten vtip nakonec udělá, ale někdy je to vážně čistá melancholie. Bere se, i vše kolem, tedy snaží se brát, s těžkým nadhledem celý ten kolotoč.. A ten nadhled proměňuje v humor, kde nešetří nic. Někdy jsou to vážně hodně bizarní historky.. hehe.. Díky vole! ()

geklon

Jsou lidé, kteří se snaží celý život o to, aby je potkávalo co nejmíň nepříjemných a ponižujících situací. Pak jsou lidé, kteří takové situace přitahují. A je jen hrstka vyvolených, kteří podobné situace dokonce vytvářejí, aby o nich mohla vyprávět lidem, kteří nejspíš o takových zážitcích neví a nemají ani dost fantazie, aby si je dokázali samy vymyslet. Tak zaplatí 20 dolarů za takového týpka, kterým je Louis C. K a kterým jim rád odvypráví, jak to ve světě přitahovačů bizardních a nezávidihodných situací chodí. Lucky Louí a sitcomový formát mě přišel místy až vykonstruovaně trapný, ale ve většině případů jsem se smál a bavil. V případě Louie jsem se těšil na nový způsob jak vést komediální seriál. Ale pilot mě nepřesvědčil, že by mu to vyšlo....... Jim Jefferies mě prvním dílem svýho komediální sakralního obnažování přesvědčil víc. Louie...zatím, dost nuda. ()

• V úvodní sekvenci lze vidět, jak náhodný kolemjdoucí ukáže na kameru prostředníček. Gesto nebylo plánováno, ale Louis C.K. toto viděl jako scénu, která dobře vystihuje obraz seriálu, který chtěl vytvořit, a scénu tak v seriálu ponechal. (ČSFD)
  • Louis C.K. stříhá a upravuje každou epizodu sám na svém MacBooku Pro. (ČSFD)
  • Louis C.K. přijal malý rozpočet čítající 200 000 amerických dolarů (250 000 pro druhou sezonu) za absolutní kreativní volnost. Stanice FX nijak nezasahovala do vývoje seriálu a nepožadovala ani testovací epizodu, dokud jim Louis nepřinese dokončené kopie. (ČSFD)