Pilotný diel nikdy nezrealizovaného animovaného seriálu z prostredia X-men univerza. Kitty Pryde (Shadowcat) prichádza na pozvanie Professora X do sídla jeho tímu. Zaskočená profesorovými vedomosťou o jej superschopnosti sa stáva nielen svedkom výcviku, ale aj účastníčkou súboja s Magnetom a Bratstvom mutantov, odhodlanými podmaniť si ľudstvo. (Murrro)

..Lucas..

Docela povedený pilot k původně zamýšlenému televiznímu seriálu. Má to, co by měl pilot obsahovat - představení postav i dost akce, takže příjemně strávených 20 minut. ()

jh666

X-meny a Kitty mám rád, ale víc než na tři hvězdy jít nemůžu. Animace je na svou dobu dobrá, horší je to s příběhem, ale dá se. Trchu mě tu zklamal Wolverine. 60% ()

PKD

Docela fajn. Byť akce je tady snad až příliš a poměr klidnych/dialogových scén je značně v nerovnováze. Kitty je zde sice poněkud ufňukaná, ale pokud mám voliti tohoto Xaviera a toho z TAS, volím tohoto. Křeslo a hlas. Pobavil Stan Lee jako narátor a zvláště jeho úvod do světa mutantů. A pro ty, kdož znají velmi dobře instrumentální znělku TAS, tak tady se myslím trochu zasmějí nad oním úvodním songem, který nejvíce ewokuje TMNT. ;-) ()

Majoslav11

"The world is mine !" Animácia celkom ujde, ale to je asi tak všetko, čo si zaslúži hviezdu. Príbeh je hlúpučký a celé je to navyše neskutočne skratkovité a uponáhľané. Ako by sa ale vyvíjal seriál ďalej sa už nikdy nedozvieme. Za jednu hviezdu. ()

• Mnoha fanouškům se nelíbil Wolverinův australský přízvuk. Ironicky stejnou postavu o několik let později ve filmové verziztvárnil australský herec Hugh Jackman. (..Lucas..)