Jedna loď, tři muži a sto padesát žen. Vypadá to jako klasický začátek nechvalně známého od osmnácti let povoleného žánru, ale není tomu tak. Hibiki Tokai pracuje jako dělník v továrně na planetě Tarak obydlené pouze muži. Sérií náhod se ocitne na lodi ovládané pirátkami z planety Majale, kde není jiného pohlaví krom ženského. Tím jeho cesta teprve začíná. Na cestě za smyslem svého života, spojení žen a mužů a záchranou původní planety Země prožije nesčetná dobrodružství a mnoho romantických chvil. Pouze na něm a jeho přátelích teď závisí budoucnost celé galaxie. (Tsukikage)

Vavča

Jestli se nepletu Vandread má dvě série. Kvalitou rovnocenné, dobře zápletka je slabá, ale mám slabost pro prostředí a postavy a hlavně humor, kterého si zde užijete dosyta. Patří to rozhodně k lepším harem komediím. ()

Subjektiv

Děj - V daleké budoucnosti je lidem planeta Země již malá a tak se vydají kolonizovat jiné hvězdy. V jedné výpravě dojde k rozmíšce mezi muži a ženami a obě pohlaví se vydají svou cestou. Technologie umožňuje rozmnožování bez účasti obou, tak jaképak copak, že? Muži osídlí planetu Tárak, ženy Mejale. Po mnoha letech v důsledku různých okolností musí tři muži žít na lodi pirátek z Mejale. Kdyby jen to, společně se musí bránit proti tajemnému nepříteli, o jehož povaze a cílech nic nevědí. Vztahy mužů a žen, postavy - Pro mě trošku hloupá součást seriálu. Hlavní hrdina Hibiki má mech typ Vanguard, který se z nějakého důvodu dokáže kombinovat s mechy žen, Dready. Odtud název seriálu VanDread. Tohle kombinování těl mechů je podivným zástupcem kombinování těl vlastních, po němž samozřejmě všichni touží, ač o tom neví. Na Zemi se tomu běžně říká sex. Jinak jsou ovšem vztahy pohlaví až nezvykle normální a nedůvěra je až příliš hladce překlenuta. Postavy jsou povětšinou dost šablonovité a prsaté, na druhou stranu volba jejich charakterů je poměrně pestrá. Hlavní zápletka, verdikt - Zápletka je poněkud chudá. Děj se nám redukuje na poflakování po vesmíru a boj s nepřítelem a postupné dozvídání se, kdo to je, co chce a tak. Žádný zajímavý zvrat, žádná opravdu chutná scéna. Také přechody mezi 3D (bitvy) a 2D animací oko moc nepotěší. Mecha bojů je IMHO příliš. Přes výše uvedené nedostatky seriál člověka nijak neurazí, ***. P.S.:Existují dvě OVA Vandread, která nejsou ničím jiným než sestřihem dílů 1-13 a 14-26. ()

Tsukikage

Vandread se mi docela líbil. "Anime" stylistycky docela dobře vybrané postavy, ne úplně neoriginální příběh, který si mě docela získal. Dobrá hlavní postava, která jedná docela racionálně. Kresba mi nijak nevadí. Vše zkazí 3D souboje, ty jsou úděsné, vše bych snesl, kromě tohohle. Harémovky mám docela rád, téměř vždy tam naleznete alespoň jeden oblýbený charakter, bohužel nepěknými charaktery se to jen hemží. Závěr: celkem dobré anime, které i docela pobaví. ()