Samurai Girl: Real Bout High School

• Japonsko SAMURAI GIRL リアルバウトハイスクール (viac)

Naslund

Koho neodradím já, tak o toho se s největší pravděpodobností postará první díl. Příběh je poměrně prostý. Mitsurugi je superpopulární studentka, která ve volných chvílích trénuje kendo. Každou chvíli ji někdo vyzve na souboj, které jsou na škole tak oblíbené, že se ihned kolem srotí úplně všichni. Jednoho dne však získá tajemný amulet (najde ho v cizí otevřené skříňce... já bych to spíš nazval krádeží). Tento amulet pak čas od času prolne realitu s jinou, tou, kde je spousta jiných fyzikálních zákonů a samozřejmě monster. S tím je spojena tajemná organizace s velmi tajnými a určitě ďábelskými plány. Nezní to až tak hrozně, ale je jasně vidět, že tvůrci si s originalitou moc nezadali. Postavy jsou jak z katalogu nejběžnějších anime osobností. Příběh je slepencem nejpoužívanějších prvků. Jména a názvy bych řekl, že jsou věnována na počest slavnějších seriálů (hrdinka Mitsurugi, fanoušek Kamiya, dojo Hiten... to se asi všem vybaví Kenshin). Proč se ale nedívat? Je to jen slepenec všeho možného bez jakékoli osobitosti a rozumného příběhu, hlavní hrdinka má ten nejprotivnější hlas na světě (a to mi nevadí pištivé hlasy), velice nudné pasáže při náhodně generovaných osobních problémech. Proč to ale zkusit? Tvůrce měl záchvaty nadhledu nad seriálem, a tak to sem tam stáhl do parodie a dokonce se opravdu povedly i nějaké ty vtipy... díl s obřími kraby v obchodním domě jsem se celý prosmál. A souboje na začátku taky celkem ujdou, ale to se okouká rychle. ()