Snímek, který odstartoval režijní dráhu zdravě nezávislého Toma DiCilla, je příběhem ambiciózního, ale proklatě natvrdlého zpěváka, který věčně nemá na činže, permanentně o něčem sní a neustále přešlapuje na místě. Autorská prvotina umožnila herecky vyniknout toho času prakticky neznámému Bradu Pittovi a její kvality potvrdila i porota na Mezinárodním filmovém festivalu v Locarnu.
Režisér a scénárista Tom DiCillo točil obklopen svými přáteli skoro za své a hlavně pro sebe! (castor)

Mr. Lobo

Pitt je dobrý a celá ta magie začátku (ať už úvodní bar, Johnnyho bizarní vzhled a boty, zřítivší se na telefonní budku a jejich dárkové baléní stále se válící na chodníku i o zřejmě několik týdnů později) ve mě vzbudila očekávání v úplně jiný film, než, který se z toho stal - nudný a nesympatický. A ta Caveova postava tam byla na co? ()

Vančura

Vcelku sympatická pakárna. Hodně mě bavili herci a ještě víc hudba - třeba ta songa, kterou Johnnyho kapela předvede na zkoušce, nemá chybu. Líbilo se mi i to, jak je napsaná většina postav a jak se celý film odvíjí v takovém jako bezstarostném duchu, kdy vlastně o nic nejde. Pitt v tom zběsilém účesu vypadá krapet jako hubenější verze Jacka Nanceho z Lynchovy Mazací hlavy, nebo mi ho alespoň brutálně připomínal. A herecká přítomnost Nicka Cavea je pak příjemnou třešničkou na tomhle vydařeném filmovém dortíku, který jsem si osobně užil. Některé scény jsou nezapomenutelné, směju se ještě teď. ()

Fingon

70%. Zažili jste už člověka, který by byl takový debil, až byste ho chtěli umlátit holýma rukama? Johnny Suede takovým člověkem je - a ten účes je ještě nejvíce snesitelný. Skoro se nechce věřit, že takovýhle kretén dokáže okouzlit holky v čele s Yvonne neboli Catherine Keener, kterou jsem si oblíbil už v Životě v oblouznění. Zatímco Život mě pohltil od první minuty, Johnny Semišák se k tomu musel prokousávat postupně a jen díky zajímavému scénáři se mu daří překonávat odpor vůči hlavní postavě. ()

Happens

Komedie plná hloupých, hořkých, absurdních, realistických, zamilovaných situací. Brad Pitt tu ztvárnil svérázného zpěváka, který je odnikud, jde nikam, ale někam jde. Místy jsem se perfektně bavil, ale co je hlavní, ten film chytne, zaujme, dokoukáte ho do konce s napětím, úsměvem, budete fandit. 5 hvězdiček. ()

decouble

Brad Pitt hraje tak neuvěřitelně naivního a natvrdlýho týpka, celé to je zakořeněné v jakési bezčasé atmosféře neperspektivních postaviček, které si stále něco nalhávají, aby mohli dál žít a do toho hraje podmanivé brnkání na kytaru. Je to fajn film....a je snad i dobře, že takhle zapadlý...přesně jako jeho postavy... ()

• Niekoľko dní po začiatku natáčania DiCillo zistil, že všetok natočený materiál je z vizuálnej stránky takmer nepoužiteľný, a vyhodil pôvodného šéfa výpravy. Ten sa vraj neskôr priznal, že zábery boli skazené schválne za účelom sabotáže filmu. (HelenOfTroy)
  • Režisér Tom Dicillo se snažil dodat pokoji, v němž bydlel Johnny Suede, potřebnou autenticitu. Vzal tedy kladivo a byt upravil dle svého gusta. V závěru filmování požádali hasiči filmaře o opuštění místnosti - kvůli hrozícímu nebezpečí. (ČSFD)
  • Nick Cave zhodnotil svoj vlastný výkon ako aj celý film značne záporne. „Je tam pár vtipných momentov, ale takúto vec by som už nikdy nechcel robiť," povedal. (agency)