Aj keď sa ocitol doslova v koši na odpadky, žiadny boj pre neho nie je stratený. Veterán v riešení medziplanetárnych konfliktov Todd (Kurt Russell) má už svoje dni zrejme spočítané. Vedci práve skonštruovali nový prototyp bojovníka, ktorý pri testovacom súboji práve s Toddom jednoznačne dominuje. Kariéra Todda zrejme čoskoro zaspieva labutiu pieseň. Todd je v hroznom stave vyhodený na vzialenú planétu, kam sa vyváža všetko, čo je nepotrebné. Tu doslova prežíva skupina osadníkov, ktorá však Todda príjima medzi seba. Pre Todda začína celkom iný, pokojný život, ktorý však nemá dlhé trvanie. Na planétu prichádzajú práve novovyvinutý bojovníci, aby ju vyčistili od živlov. Todd je však odhodlaný urobiť pre obranu svojho nového domova všetko... (oficiálny text distribútora)

Triple H

Totálne guilty pleasure. Anderson chcel natočiť akýsi sci-fi western (sám to tvrdí), ale bohužiaľ mu to KRUTO nevyšlo. Kurt Russell tu má byť za ultimátneho mlčanlivého drsňáka, ale nejak to nefunguje. Pri príliš mnoho scénach bolo jasné o čo sa v nich filmári snažia, avšak bez toho, aby to ich snaženie bolo úspešné. Film sa zaraďuje do mojej zbierky šialených volovín, ktoré sú svojou blbosťou zábavné (Van Helsing, Postman, Patriot - ten so Seagalom,...). Buď to sú ****, alebo *. Nič iné nejde. Kým sa nerozhodnem, nedám nič. :-) ()

SOLOM.

Kurt Russell patří mezi moje oblíbence, tak proč si zase po dlouhé době neudělat nějaký ten „zářez“ s jeho jménem. Jen tak pro rozptýlení jsem si vybral tento béčkový scifi akčňák, který sice zrovna moc kvality nepobral, ale já ho vždy bral jako takovou oddechovku před spaním. Kurt si zde nevedl zas až tak špatně jak někteří popisují, ovšem byl značně limitován svou postavou – která moc nemluví, ale za to umí perfektně zabíjet a zvlášť když se nasere – páč ON rozhodně do starého železa nepatří. Zbytek tu jen tak přicmrndával a Connie Nielsen tu byla hlavně pro okrasu – kdo by taky chtěl čumět jen na bandu špinavců a rádoby super vojáky (sice rychlých ale jinak blbých jak cip…). ()

Jino

Solidní béčko se vším všudy. Příběh je plochý jak Russellovo jednovýrazové herectví. Ne že by mu tato role nějak nesedla, to rozhodně ne - Kurt se na tuto roli hodí. I když ho vidím raději v jinak napsaných postavách. V postavách co mluví a třeba i hláškují po celý film a ne až v poslední půlhodince, kdy si povedeně vyřizuje staré a otevřené rány se supervojáky nové generace. Ale zase na druhou stranu - od Paula Andersona jsem ani nečekal nějaký hlubokovýznamový snímek s vyššími ambicemi, takže jsem nakonec se Žoldákem i spokojen. ()

ywo666

No nič moc. Anderson nezvláda dialógy v žiadnom filme. Tu sa to snaží riešiť mlčiacim hlavným hrdinom. Musím sa ale priznať, že tá zalepená huba u Russella srala. Okrem toho bol ale Kurt celkom štýlový vojak. Prvé dve tretiny nuda. Hlavne stred filmu, kde sa akože zžíval s miestnou komunitou. Na to by chcelo lepší scénar a lepšieho režiséra. Našťastie posledná tretina je masaker, ktorý sa vydaril a film zachraňuje. Napriek dosť pokročilému roku film pôsobí dosť oldschoolovo, čo je plus. Naopak ako mínus pôsobia niektoré nedotiahnuté režisérke veci. A celkom ma nepresvedčila premena neporaziteľných supervojakov na bandu sráčov. Každopádne aspoň niektoré pasáže som si užil (hlavne koniec). Takže za tri*. ()

JohnCZ

Na 90. letech mě fascinuje jedna věc. Člověk mohl vlézt do Hollywoodu se sebevětším neoriginálním brakem a stejně měl šanci na natočení relativně vysokorozpočtového akčního filmu. Soldier je po stránce scénáře děsná žumpa, ale film jako celek je svým způsobem dost zábavnej. Potěší zejména perfektní kulisy a stylové praktické efekty, které mi připomněly Horizont událostí. A není ani divu, vždyť za tímhle filmem stojí stejný režisér. Přesto, akce v závěru je možná až trochu únavná. Nečekaný klidnější prostředek je o mnoho záživnější a Kurt Rusell sympatickej s tím jeho "Sir!" oslovováním a tupým čučením. Oscara za to ale asi nevyhrál. ()

• Pro film byla postavena dvojice obrněných transportérů, tzv. "crawlerů", v českém dabingu přeložených jako "plazouni". Jednalo se o modifikované těžké důlní dempry Caterpillar 777. Byla to vůbec největší vozidla, jaká kdy byla pro film vytvořena. Když něco rozválcovala, skutečně to tak bylo bez žádných miniatur. Už před modifikacemi každé z těchto aut vážilo 65 tun. Dovybavena byla krom zbraní i pátracími reflektory o výkonu 10 tisíc wattů. (Stejšn)
  • Během čtení Toddových (Kurt Russell) vojenských záznamů je zmíněna bitva u Tannhauserovy brány. O stejné lokaci mluví i replikant Roy Batty (Rutger Hauer) ve filmu Blade Runner (1982). (Ampi)

Návrat do světa replikantů?

Návrat do světa replikantů?

04.03.2011

Víme to všichni: Blade Runner byl ve své době propadák (nejen komerční – ani první kritiky nebyly moc příznivé), ale postupem času zkultovněl a dnes platí za jednu z nejlepších filmových sci-fi vůbec… (viac)