Film vypráví o dětské touze stát se astronautem. Odehrává se na táboře, který byl zřízen pro malé zájemce o kosmonautiku. Seznamují se tam s problematikou vesmírných letů a cvičí na simulátorech a trenažérech. (šubelinka)

Han22

Tak tohle byla paráda! Skupina teenagerů a jeden kluk se v rámci vesmírného programu dostane na skutečnou raketu, která díky jednomu praštěnému robůtkovi odstartuje do vesmíru a musí se vrátit domů. Teenageři jsou sympatičtí (a hrají je skvělí herci), kluk je fanatikem do Hvězdných válek (a jedna klíčová hláška zde pomůže v krizové situaci) a v zámezí to jistí spolehlivý Tom Skerritt. A když se dostáváme do vesmíru, je to opravdu napínavé, vesmírné scény jsou úžasné a na pozadí burácí výborná Williamsova hudba. Takové Apollo 13 v teen verzi, které jsem si opravdu užil. ()

Shakaar

Přiznejme si narovinu, jedná se o "náborové video" pro Nasa, u kterého tvůrci chtěli využít popularity tehdejšího Space programu a vcelku jednoduchým scénářem ukázat lidem, kolik zábavy se dá zažít, kdy se přidají k Space corps, parodon k Nasa. Proto taky taky logo této vesmírné agentůry vidíme prakticky na každém rohu, že si až připadáte jako v Marťanovi. Nicméně to mi nebrání si užít snímek, i přes jednoduchost film má pohodové obsazení, ať už to byli tehdejší hvězdy jako byla Lea Thompson či Kate Capshaw, nebo ty budoucí jako je Joaquin Phoenix či Tate Donovan, nebo Terryho O´Quinn, kteří na svoje chvíle slávy terpve čekali. Hudba od Johna Wiliamse perfektně dokresluje tu trochu odlehčenou atmosféru, kdy i přes to, že místama jde o život, postavy si najdou čas proto aby si užili menšího výletu do vesmíru. A o tom ten snímek je, aby podnítil budoucí elitu národa aby se stali součastí něčeho velkého ve svém životě. Naneštěstí snímek by uveden v naprosto nevhodnou dobu, necelých 5 měsíců od katastrofy Challangeru, film obdržel ne zcela pozitivní kritiku, hlavně ale skončil v obrovské finanční ztrátě, která naprosto vyloučila případné pokračování. Nemůžeme se ale na tvůrce zlobit, v době kdy skončila produkce snímku nemohli tušit co Americký vesmírný program zažije a jsem si jistý že snímek by jinak vzbudil naprosto jinou reakci. Já osobně jsem na snímek narazil až nyní v pokročilejším věku a evidentně nejsem cílová věková skupina snímku, ale dokážu si představit, že kdybych viděl tento snímek ve správném věku, podnítilo by mi to zájem o kosmonautiku. Za mě tedy 3*. ()

corpsy

Pre mňa prekvápko, čakal som akýsi trápny zlepenec hovadín pre teenagerov, ale nakoniec som zhliadol napínavý dospelácky sci-fi thriller prispôsobený hlavne mladému publiku. Jednoducho, pred 30 - 35 rokmi sa točilo pre mladých, ktorí mali rozhodne vyššiu inteligenčnú kvótu ( dnes, som si pri tom nie tak istý - vidno na filmovej produkcii ) a podľa toho aj snímok vyzerá. ()

kaylin

Začalo to jako skvělá zkušenost, kdy se děti měli stát součástí vesmírného programu NASA s tím, že se měli podívat do prostor, kde kosmonauti trénují a sami se jimi jakoby stát. Jenže pak najednou došlo k tomu, že se s nimi raketa dostala do kosmu a oni musejí ukázat své schopnosti naostro. Hodně naivní provedení, ale zápletka je pěkně ulítlá. ()

sidzej

OK, mozno si to objektivne 4* nezasluzi a som si toho plne vedomy, no nemozem si pomoct ten film ma celkovou 80's atmosferou doslova nakazil (Star Wars narazky rulez :). K tomu si priratajte fajnovu Williamsovu hudbu, slusny herecky ambasal (Spielbergova zenuska alias Willie Scott z druheho Indyho, Commodus z Gladiatora v detskej podobe, John Locke z Lostu ci kapitan A. J. Dallas z Votrelca) a dostanete prijemnu nenarocnu oddychovku na zabitie vecera. Samozrejme film si uzijete len za predpokladu ze mozgove bunky nechate spolahlivo odpocivat. ()

• Joaquin Phoenix (Max) je v titulcích filmu uveden jako Leaf Phoenix, jak si tou dobou nechal říkat. (Aaron.)