Doposud jim stačily jen malé pouliční zlodějiny. Teď chtějí změnu a rozhodnou se unést těhotnou dívky. O tuto mladou ženu je však veliký zájem.  Až doposud stačily "grázlíkům" Parkerovi a Longbaughovi jen malé pouliční zlodějiny opepřené rvačkami po barech. Oba mladíci ale chtějí změnu, něco, co z nich udělá slavné boháče. Rozhodnou se tedy k únosu těhotné dívky. O tuto mladou ženu však je veliký zájem. Má totiž porodit dítě jednomu z nejbohatších mužů v zemi. A ten je kvůli svému potomkovi schopen rozpoutat válku. Kromě komanda bodyguardů povolá i nezvyklého vyjednavače Joe Sarna, který se únoscům okamžitě pověsí na paty. Ani gangsteři se však nehodlají vzdát bez boje. Nenávist stojí proti nenávisti a krev bude vykoupena zase jen krví... (oficiálny text distribútora)

gogo76

Hoci R. Phillippa veľmi nemusím, vedľa môjho obľúbenca B.Del Tora zvládnem hocikoho. Premyslený scenár o nevydarenom únose je plný zvratov a zaujímavých odhalení. Film sa veľmi príjemne pozerá, nenudí ani na chvíľu a objektívne by som mu mal dať štyri hviezdičky, ale pre záverečnú senzačne a prehľadne zvládnutú prestrelku, musím dať plné hodnotenie. Jednoznačne jedna z najlepšie zrežírovaných prestreliek, aké som kedy videl. Môže smelo konkurovať Divokej bande, alebo Heatu s Al Pacinom. Keď si pripočítate výbornú zvukovú stopu, tak na domácom kine je to naozaj zážitok. 90%. ()

bublajsa

Nebýt Benicia(!), dala bych o hvězdičku méně. Až tak jsem opět neobjektivní. Protože v týhle roli mě potěšil, sedla mu přímo na tělo a já si užívala každej jeho záběr - tudíž pro mě ve filmu skoro nebylo hluchý místo. Pravda ale je, že v rámci možností se mi líbilo víc aspektů: hudba, tempo, idea, charaktery a vztah obou parťáků, pointa a hlavně skvělá závěrečná přestřelka, která se mi líbí moc, jak jen se může ženský líbit. Pravda, Ryan Phillippe mi zpočátku nesedl, ale to je můj problém. Škoda, že se film sám trochu přeceňuje a snaží až moc, přesto je pro mě příjemným snímkem. (Pánům číst zakázáno - Longbaughovi nemohli vybrat kalhoty, který by mu padly víc.) ()

Big Bear

Váhám s hodnocením mezi třemi a čtyřmi, ale nechám to níže. Film jistě zaujal, rozhodně to byl asi nejšílenější porod, co jsem kdy ve filmu viděl! :-). Mám rád tyhle mafošský filmečky a ještě raději mám, když si soupeři těsně před střetem spolu sednou a v klidu pokecaj. Sice maj kapsy vyboulený od devítek a munice, ale když se klábosí, tak se nestřílí. Stejně jako Uma a Carradine v závěru Kill Billa, nebo jako Dornan v Siege of Jadotville u sklenky s francouzským legionářem, tady mi rozhovor ,,vyjednavače'' Jamese Caana s Del Torem přišel také tak. Kávička na pomezí mexické hranice měla šmrnc i skoro taťkovské domluvy od Caana. Problém jsem měl s ,,Valmontem'' Phillipem, kterému jsem jeho zabijáka a vrahouna na rozdíl od Del Tora nevěřil a působil na mně spíše dojmem trouby. Potěšila jak účast Caana , tak Lewise a Wilsona (a samozřejmě mého oblíbence Del Tora). Po nudnějším začátku vše skvěle graduje v závěru, který však dopadne všelijak a jak se musíte dozvědět sami :-). Tohohle thrilleru s příjemným hereckým obsazením se nemusíte bát, nebude to zbytečně vyhozený čas! Tři epidurály. * * * ()

Jara.Cimrman.jr

"On ti ho nacpe do zadku. Jak by se ti to líbilo? Není gay, ale pro tebe to udělá." Nemám ve zvyku unášet movitým důchodcům jejich nenarozené děti a vzhledem k arzenálu jejich ochranek s tím ani začínat nehodlám. Přesto mne začátek snímku hodně navnadil, protože tolik životních mouder, hlášek a vychytané taktiky se zbraněmi se jen tak nevidí. Po únosu sice začal styl nekompromisně vítězit nad logikou a zábava poněkud ustoupila do pozadí, ale brilantní taktiku úniku autem před ochrankou, vyplňování dotazníku ve spermabance nebo uvolněný pokec s vyjednávačem si budu určitě dlouho pamatovat. ()

Cival

Hodně zajímavý film za slabší čtyři hvězdy. Škoda několika nudnějších pasáží, jináč by to byl masakr. Suchý humor, drsné hlášky a vymazlená, syrová akce, která si skvěle pohrává s rytmickým hudebním podkresem. Trochu to celé připomíná Štvance, ne tím, že byl v obou Del Toro, ale poctivou a v dobrém smyslu upocenou filmařinou staršího střihu. ()

• Joe Sarno (James Caan) nosí hodinky značky Franck Muller Master Banker 2852 MB. (dyfur)
  • Benicio Del Toro učil Nicky Katt španělské dialogy. (Pumiiix)
  • Jméno hotelu Nacio Madre, se dá přeložit jako „birth mother“. Volně přeloženo do češtiny „ptačí matka“. (Pumiiix)