Teenageři v Los Angeles mají jasný pohled na svět kolem sebe. Problémy neexistují a když, tak jejich řešení je jednoduché. Rodiče ti nerozumí? Důležitější je, že máš silnou motorku a rande s pěknou kočkou. Život je nekonečná párty. Sex, halucinogeny, znásilnění, vražda i únos... (oficiálny text distribútora)

Lokutus odpad!

Kolotoč debility kombinované ze zoufalstvím oproti němuž je i série American Pie vrcholně vskusnou decentní a společensky přípustnou komedií vhodnou i pro děti v mateřské školce. Vrcholem je pak závěrečná debilní homosekvence a parodie Vetřelce. Trest pro všechny, kteří hodnotí prcičky jinak než 5*! ()

dobytek

To jsem si zase vybral veledílo... Čekal jsem něco jako třeba GO, navíc soundtrack obsahuje jeden z mejch nejoblíbenějších songů - The future sound of London - Papua New Guinea, docela jsem se na to těšil. A o to větší je moje zklamání. Začátek je opravdu zkurvená nuda. Prostě jen hromada keců o ničem. Potom tam furt někdo šuká, někdo se zase sfetuje, pak je tam nějakej podivnej mejdan a když tohle všechno vydržíte, tak se ve finále dočkáte buzna scény, která je zakončená nějakym pokusem o parodii na Vetřelce. Zkoušel jsem v tom najít nějakej smysl, ale zdá se, že tenhle film žádnej smysl nedává. Ale zase taková ztráta času to nebyla, protože v tom hraje např. Brenda Wolšová a Clare Arnoldová z BH 90210, pak Kelly Bundová ze Ženatý se závazky, taky jeden záchranář z Pohřební hlídky a mihne se tam i Dejna z Krok za krokem. A jak už jsem naznačil v úvodu, film má dost dobrej soundtrack. Mimochodem je to v krátký době druhej film, kde to zachraňuje muzika. Zvláštní... ()

whack

Film je zrkadlom dnešnej stratenej bezvýznamnej mládeže. Varovaním bol v dobe jeho vzniku, teraz už je pre mnohých neskoro, pseudokultúra zo západu sa sem dostala a šíri sa ako mor. Drogy, násilie, lacný sex, prázdnota v hlave. ()

Gimp

Postmoderna nejhrubšího zrna, rozuměj samoúčelná úchylárna, ve které si z nás režisér dělá prdel a snaží se nám v této postapokalyptické přítomnosti namluvit, že fet, svaly a latexové hadry jsou jediná možná volba. Chcete-li skutečný zážitek, pak se dívejte na Arakiho filmy s rodiči. ()

Boogeyman

Zběsilost, která mě kdysi odrovnala. Nevím, jak bych to hodnotil teď(možná bych to hodil do odpadu:-))),ale když jsem na tom byl kdysi s bandou v kině, kam jsme sli jen kvůli názvu, tak jsem byl uplně nadšenej a překvapenej. ()

Paldini

Absurdita, která absolutně vybočuje z vyjetých kolejí. S náctiletými hvězdičkami zachází režisér až kacířsky. Spoustu nudy a zbytečných scén střídají ty vyloženě zajímavé. Takže mírně nadprůměrný experiment, kterému ať se raději mainstreamový divák vyhne. ()

mchnk

Arakiho varování, před konzumací ( v některých případech dokonce žranicí) moderního světa, jsem před deseti i více lety bral s nadhledem teenagera, žijícího na konci pohodových, devadesátých let. Jasně, tihle blázniví amíci, ale již v té době mně scénář a celé provedení velice zaujalo a film si čas od času pustím i dnes. Již ne na VHS, ale na DVD v originálním znění. Jo doba šla dopředu. Tito duševně ztracené existence ještě nemají mobily ani sociální sítě, jsou na ně pouze připravováni. V devadesátých letech sloužil film jako záměrně přehnaný předobraz, či pohled do mysli mladistvých. Dnes již neříkám, jasně...ti blázniví amíci, není to potřeba, oni jsou již mezi námi. V té naší malé české republice. Sociálně nadčasový snímek s undergroundovým nádechem a perfektním, bohatým hudebním doprovodem. Naprosto skvělé songy od, pro většinu, neznámých interpretů dolaďují vše. Jeden ubohej pátek a pár ubohých osudů bezvýznamných lidiček z L.A. because...everybody who lives here is lost. Výborný, filmový set. ()

Jordan

videli ste kids? videli ste party monster? tak to ste zďaleka nevideli všetko! druhá polovica deväťdesiatych rokov v L.A. je jedna veľká pestrofarebná párty a plno zmätených mladých ľudí, ktorých idoly sú seriálové hviezdy a moderátori mtv a celá táto povrchná generácia smeruje - viď názov filmu... páči sa mi obsadenie a princíp, s akým ku castingu autor pristúpil, páči sa mi scénografia tohto filmu - to, ako sú kostýmy zladené s priestormi a to všetko dovedna s postavami (ich "charaktermi", náladami...); páči sa mi bizarnosť linky s jašterom, kafkovský záver, niektoré uletené dialógy, ale celkovo mám pocit, že tento šialený trip je ďalším krutým dôkazom o úpadku môjho vkusu... ()

SeBig

V tomhle filmu se jenom m-r-d-á. Líbilo se mi jakým stylem to bylo natočený, ale je to celý strašně ujetý a ten konec me fakt dostal. ()

numi odpad!

Před osmi lety jsem na tomhletom snímečku byl v kině. V té době jsem měl zaručeně stejné problémy jako Brenda a Brandon z Beverly Hills 90210 a těm plavčicím ve znělce Pobřežní hlídky ty silikony tak roztomile hopsaly, že jsem na filmu, kde hrají hvězdy z těchto dvou seriálů, nemohl chybět. V kině bylo víc takových jako já - celkem asi padesát návštěvníků. Do závěrečných titulků nás vydrželo něco málo přes dvacet. To mluví za vše. Zkurvená nuda je odpad největšího kalibru. Po osmi letech a druhém shlédnutí to ale vidím jinak. Je to odpad největšího kalibru, který má zatraceně kvalitní soundtrack (The Verve, Radiohead, Suede, Blur, Nine Inch Nails, Chemical Brothers, aj.). Díky tomuto filmu vím jedno - Gregga Araki je totální blázen. Ať ho mimozemšťan svou vodní pistolkou střelí... [září 2006] ()

Trevor

V porovnaní s Doom generation je Nowhere slabším filmom, ktorý sa narozdiel od prvého spomínaného filmu sústredí skôr na vizuálnu stránku ako na dej, ktorý v Nowhere takmer úplne chýba. Je to taká sonda do duše zmagorenej generácie, pre ktorú sú základom bytia iba drogy a sex a hodnoty normálnych ľudí sú im na míle vzdialené. Napriek tomu za pozretie stojí a názor si vytvorí každý sám. Nepredpokladám však, že sa u niektorého z filmových fanúšikov umiestní v jeho osobnej top dvadsiatke. 55%. ()

Marqta

A tohle bylo co proboha? Barevná slátanina bez děje plná drog, sexu a krve. Ze začátku jsem se ukrutně nudila a později jsem jen doufala, že se něco stane a nebude to taková nuda bez pořádného děje. Asi chápu, že právě to byl účel, nicméně i na to že stopáž není nijak dlouhá, byla neúnosně dlouhá - uvážíme-li že se tam naprosto nic neděje. Ale abych řekla i něco pozitivního- tak se tam dá najít pár myšlenek a dobrých scén, to ale asi neznamená že bych se na tenhle film někdy koukla znovu. ()

honajz2

Prvních 10 minut se mi překvapivě líbilo. Postavy zde totiž byly tak neskutečně debilní, že jsem se vlastně bavil nad tím, jak tam všichni blbě mluví a jak trapně vypadají. Doufal jsem, že to bude komedie ve stylu Atomového gymnázia. No jo, jenže to vydrželo bohužel jenom 10-15 minut, pak se začala potvrzovat přesnost českého názvu - zprvu to byla nuda, pak to byla strašná nuda, následně nesnesitelná nuda a přešlo to až do zkurvené nudy. Paráda. To, že tam nebude děj, jsem tak nějak čekal, sháněl jsem si to kvůli tomu, že jsem byl zvědavý, co v tom filmu bude sci-fi. Byla to jenom závěrečná scéna, která sice byla vtipná, ale zabila v tom i tu poslední špetku vážnosti, o jakou se to tak trapně snažilo. Ten film vypadá jako Human Traffic, ze kterého někdo ukradl pohodovost (i když v mém případě je to pohodové jen do určité chvíle), hudbu a postavám sebral poslední špetky sympatie a udělal z nich idioty, kteří kdyby někde zahynuli, bude vám to více než fuk. Ten film prostě nefunguje a i když se snažil být (asi) varováním před tímhle nesmyslným způsobem života, ale ten konec to vyhnal strašně do absurdna, tak nevím. Araki to blbě podal tak jako tak. Nejlepší na celém filmu je stejně ten precizní střih, na kterém to vlastně celé stojí. A kamera taky není špatná. S hodnocením ale výš nepůjdu, málem mě to unudilo. Lepší 1* ()