Jeden z prvních anime a manga seriálů vychází z klasického telenovelského scénáře - copatý anděl se z dětského domova dostane do bohaté rodiny, kde si okamžitě získá srdce všech dobrých lidí, ovšem nechybí ani pořádní záporáci. Po smrti svého nejlepšího přítele a první lásky Antonia, který se (jak kázala věštba) zabil při pádu z koně se Candy dlouho vzpamatovává, celé její utrpení provází jímavá hudba a obrazové ohlížení se do minulosti. Jak to už ale bývá pro jedno kvítí slunce nesvítí a čas zhojí všechny rány. Z Candy se stává zdravotní sestřička a místo sladkého blonďatého Antonia v jejím srdci zaujímá uhrančivý rebel Terry... (Gábika)

Recenzie používateľa Kri-kri k tomuto seriálu (91)

Vánoce (1977) (E27)

Pan Cartwright pošle do domu tety Pony veliký strom se vzkazem, že jsou to jejich poslední Vánoce. Candy vyslechne rozhovor tety Pony a sestry Marie, že Cartwright má v plánu po Vánocích dům zbourat a na pozemku rozšířit své pastviny. Candy se vypraví promluvit si s Cartwrightem. V zahradě spatří starce připomínajícího zahradníka Whittmana a postěžuje si mu, jaký je Cartwright paličák, mizera a odporná příšera, když chce vyhnat sirotky z domu tety Pony. Až následně zjistí, že celou dobu mluvila s Cartwrightem. Candy učiní poslední pokus pana Cartwrighta obměkčit a se všemi dětmi se za ním vypraví v přestrojení za anděly a překvapí jej se svíčkami u vánočního stromku. Její úsilí se vyplatí. Pěkná epizoda, i když poněkud zavání citovým vydíráním. 95% ()

Usmívej se, Candy (1977) (E28)

Candy obdrží dopis od Toma, zve ji a všechny děti z domu tety Pony k sobě. Aby mohly jet i menší děti, Candy si půjčí vůz od pana Cartwrighta. Ten ji navrhne, že by ji adoptoval, ale Candy stále cítí závazek vůči Andrewovým. U Toma na Candy čeká překvapení - jsou tu Stear a Archie. Tom předvede rodeo, což Candy připomene smutné chvíle ohledně Anthonyho smrti. Candy už neudrží bolest v srdci a s pláčem volá svého milého Anthonyho. Od smutku ji pomůže Albert, jenž se při ní nečekaně objeví. Candy se nakonec rozveselí, Stear a Archie ji sdělí, že se rozhodli studovat v Anglii. I Candy přemýšlí, co bude dělat, ráda by se u tety Pony starala o děti. 95% ()

Jsem nevzdělaná? (1977) (E29)

Candy se rozhodla zůstat v domě tety Pony jako vychovatelka dětí. Teta Pony a sestra Marie zpočátku souhlasí, jenže velmi brzy za Candy přijede George. Dle nařízení prastrýce Williama a se souhlasem tety Elroy má Candy odvézt do londýnské školy, kterou budou navštěvovat i Stear a Archie. Candy je v šoku, když toto rozhodnutí teta Pony i sestra Marie odsouhlasí, jenže děti jsou smutné a zejména Jimmy, který ke Candy v poslední době citově přilnul se nehodlá smířit s jejím odjezdem. Candy a Jimmy utečou do lesa, jenže ve velikém lijáku Jimmy nastydne a dostane horečku. Sestra Marie Candy pokárá a dokonce jí vlepí facku. Teprve nyní si Candy uvědomí, jak nezodpovědně se zachovala a nakonec s cestou do Londýna souhlasí. 95% ()

Cesta přes oceán (1977) (E30)

Candy doprovázena Georgem cestuje zaoceánským parníkem do Londýna. Během plavby ošetří zraněného racka a pomůže kapitánu Wellsovi k bezproblémovému odchodu do důchodu. Parník zachytí SOS od potopeného člunu, kapitán se rozhodne plout jim na pomoc, ale továrník Stafford je kvůli dojednaným obchodům proti a vyhrožuje kapitánovi vyhazovem z námořnictva bez zajištění důchodu. Candy nakonec Stafforda obměkčí, poví mu, že syn kapitána Wellse zahynul při ztroskotání a že i ona přišla o milovaného člověka. 95% ()

V Londýně (1977) (E31)

Candy na palubě spatří mladíka, který jí vzdáleně připomíná Anthonyho. Dají se do řeči, chlapec si z Candy utahuje a nazve ji "pihovatou". George pak Candy prozradí, že mladík se jmenuje Terrence Grandchester a je šlechtic. V přístavu na Candy čekají Stear a Archie. George chce Bena umístit do ZOO, ale poté, co byl málem zastřelen je Candy odhodlána vzít ho do školy. Steara napadne, že Candy může Bena propašovat na kolej předstíráním, že jde o kožešinu. Candy se chce setkat se strýčkem Willamem v hotelu Savoy, ale mine se s ním, natrefí tam jen na Terryho. 95% ()

První den ve škole (1977) (E32)

Candy vstoupí do školy sv. Pavla, kde už na ni netrpělivě čeká ředitelka Greyová a sestra Margaret. Ben se jich poleká a uteče. Candy navštíví dívka z vedlejšího pokoje, Patricia O'Brienová a provede ji budovou. Přitom narazí na Iris, která Candy ostatním představí jako "slečnu z maštale" odloženou rodiči a navíc ji obviní z Anthonyho smrti. Patty se raději začne Candy stranit a záměrně jí zalže ohledně odívání do kostela. Další den je Candy Irisinou lstí poslána do jiné učebny, ale náladu ji zlepší Ben, jenž si našel útočiště na druhém kopci tety Pony. 95% ()

Duch ve škole (1977) (E33)

Za Patty přijde tajně do školy její babička Marta. Candy ji ubytuje ve svém pokoji. Paní Marta chce na stáří poznat, jaké to je chodit do školy, kterou v mládí nenavštěvovala, neboť jí otec obstaral sedm soukromých učitelů. Během jejího krátkého pobytu způsobí řadu zmatků včetně nočního hraní na housle. Jelikož Iris do toho začne šťourat, Candy to musí vzít na sebe a před spolužáky předstírat hru na falešné housle. Tato epizoda se mi líbí zejména proto, že se Patty konečně vymanila z Irisina vlivu a více se spřátelila s Candy. 95% ()

Obálka naruby (1977) (E34)

Candy dostane dopis od tety Pony. Iris se posmívá, že jí chodí dopisy s použitou obálkou. Candy Iris uhodí, ta začne fňukat, sestra Margaret přesto pokárá Iris. Druhý den Neil vyláká Candy do lesa, kde ji s několika kumpány napadne, ale Terry je zpráská bičem. Candy mu poděkuje, jenže Terry nemá o její vděčnost zájem. Večer se Candy po provazu dostane do pokoje Archieho a Steara, kde si dají čaj a čokoládu. Jejich dýchánek během nečekané kontroly málem odhalí sestra Greyová. Stear Candy prozradí, že Annie si dopisuje s Archiem a nejspíš i ona začne studovat ve škole sv. Pavla. Candy vylíčí Patty svůj příběh a děvčata se ještě víc spřátelí. 95% ()

Nová spolužačka (1977) (E36)

Do školy sv. Pavla nastoupí Annie Brittenová, ale před Candy se zapírá a hlásí se k Iris. Tajemství, které Annie před Loganovými tají, že také pochází z domu tety Pony nakonec vyjde najevo. V rozčílení ho před Iris vyřkne sama Annie. Mylně se domnívá, že Candy a Archie se milují, což není pravda. I když je to zajímavá epizoda, v níž se řeší sociální rozdíly a zapírání vlastní identity, nelíbí se mi tu chování Annie. O to víc je mi sympatičtější Patty, která si k Candy velmi brzy našla cestu. 95% ()

Nečekané setkání (1977) (E37)

Jednou v noci je Terry po rvačce s několika chuligány zraněn, má bodnou ránu na noze. Navíc je opilý a vleze do Candyina pokoje. Candy mu ránu obváže a vypraví se do lékárny. Během bloudění nočními ulicemi natrefí na svého ochránce Alberta, kterého spatří po velmi dlouhé době. Albert nyní pracuje jako ošetřovatel v londýnské zoologické zahradě Blue River. Když se Candy vrátí, Terry už je pryč. Několik dnů nato jde Candy Alberta navštívit a setká se u něj s Terrym. Přitom vyjde najevo, že Albert tenkrát v noci Terrymu při rvačce pomohl a omylem ho doprovodil do dívčí koleje. Aniž by si to připouštěla, Candy začíná na Terryho myslet čím dál víc. 95% ()

Terryho tajemství (1977) (E38)

Candy večer omylem vleze do Terryho pokoje, kde nalezne fotografii slavné herečky Eleanor Bakerové a podle věnování zjistí, že je Terryho matkou. On ale před ní fotografii roztrhá a zakáže jí o tom mluvit. Candy si pak u Archieho a Steara prohlíží vícero fotek této herečky a mezi nimi objeví i fotku Anthonyho. Terry se po hádce se svojí macechou, lady Grantchesterovou za bouřlivého počasí uklidňuje jízdou na koni. Candy poblouzněna vzpomínkami na Anthonyho smrt umocněné dusotem kopyt spadne ze schodiště. Terry ji odnese na ošetřovnu a přitom zaslechne, jak v bezvědomí volá Anthonyho. 95% ()

Julinka (1977) (E39)

Neil v parku školního areálu vykope jámu určenou Candy, ale spadne do ní Iris. Jen proto, že ji Terry pomůže ven, začne si namlouvat, že se o ni uchází a pomalu si na něj začne myslet. Blíží se májové slavnosti a Iris zuří, že Candy bude květinovou královnou neprávem. Patty se svěří Candy, že ve škole tajně skrývá poklad a chce jí ho ukázat. Tím pokladem je želva Julinka, jenže ji objeví sestra Grayová a nařídí Patty se Julinky zbavit. Patty to s pláčem odmítá, Candy se Patty zastane a navíc se oboří vůči školnímu řádu i sestře Grayové, za což si vyslouží vězení a zákaz zúčastnit se májových slavností. 95% ()

Hanseišicu wa dehairi džijú (1977) (E40)

Candy se na příkaz sestry Grayové octne ve školním vězení, ale podaří se jí utéct oknem ve vikýři. Vypraví se za Albertem do ZOO Blue River, aby se postaral o želvu Julinku. Candy u Alberta natrefí na Terryho. Albert je nechá o samotě a Candy Terrymu vysvětlí, jak se s Albertem seznámila. Také se rozpovídá o Anthonym. Terry na něj žárlí a svými řečmi o něm Candy nevědomky raní. Pěkné sbližování zamilované dvojice a vtipná scéna s kočím, který Candy pokládá za nebezpečnou delikventku a ze strachu ani nepožaduje zaplatit za svezení.:) 95% ()

Májová slavnost (1977) (E41)

Nadešel den Májové slavnosti, jenže Candy je stále ve školním vězení. Od strýčka Willama obdrží balík s kostýmy Romea a Julie. Oknem ve vikýři uteče a v kostýmu Romea se vkrade na slavnost. Iris odhalí její přestrojení, jenže Candy si pro změnu oblékne kostým Julie. Při tanci s Terrym Candy neuváženě připomene Anthonyho, což Terryho vytočí: "Já nesnáším holky, které mají v hlavě jen mrtvoly!" I přesto Terry později Candy pomůže a sestra Grayová ji povolí zúčastnit se alespoň konce slavnosti. Pěkná, pohodová a vtipná epizoda. 100% ()

Půlnoční piknik (1977) (E42)

Blíží se letní prázdniny a Candy přemýšlí, kde je stráví. Archie a Terry se poperou a sestra Greyová pošle Archieho do školního vězení. Annie se v noci tajně vypraví s košíkem jídla za Archiem a Candy jde s ní. Přitom vzbudí Iris a ta upozorní sestry, aby zkontrolovaly Candyin pokoj. Candy si všimne sester obcházející s lucernami budovu a tak rychle pošle Annie napřed a nechá se chytit. Ráno sestra Greyová uloží Candy trest - během letních prázdnin zůstane ve škole. Terry navrhne Candy, že když si před něj klekne a poprosí, tak ji pomůže. Candy odmítne, ovšem když zjistí, že kvůli ní zůstane ve škole i zaměstnankyně jídelny a nebude moct přijet domů do Skotska za svým malým synkem, na Terryho nabídku přistoupí. Po Terryho intervenci pošle sestra Greyová Candy do letní školy ve Skotsku, čímž je problém všech vyřešen. 95% ()

Bílá slavnost pro dva (1977) (E45)

Zatímco Candy a Terry odpočívají po zběsilé jízdě na koni, ostatní se plaví po řece. Člun s Iris a Neilem se převrhne a Iris vyvádí, jako by se měla utopit. Terry pro ni skočí a vyloví ji. Iris k němu pojme náklonnost a rozhodne se na počest Terryho příští neděli uspořádat slavnost, při níž mají všichni přijít v bílém. Když Terry zjistí, že Candy nebyla pozvána, nejde ani on a raději pozve Candy do své vily. Iris už nebaví čekat a i přes liják se vypraví za Terrym. Rozzuří se, když ho spatří v objetí s Candy. Líbí se mi, jak v tomto dílu Iris zuří, ale taky je to jeden z posledních dílů, kdy jsou Candy a Terry spolu. 100% ()

Konec prázdnin (1977) (E46)

Do konce prázdnin zbývá už jen týden a Archie s Terrym dosud nezanechali vzájemné řevnivosti. Archie vyzve Terryho na souboj kordů, v němž zvítězí Terry. Candy, Annie a Patty přemýšlejí, jak ty dva usmířit. Candy v Terryho hangáru objeví starý rozbitý dvouplošník a poví o něm Stearovi. Ten je pochopitelně z letadla nadšen, rozběhne se k Terrymu a přemluví i Archieho, aby mu s opravou pomohl. Po třech dnech a nocích práce i občasných bitek je letadlo opraveno a před Stearovým letem se ještě děvčata postarají o noční piknik. Stear skutečně chvíli letí, následně havaruje, ale naštěstí se mu nic nestane. Candy a Terry osamějí, chvíli spolu tančí a najednou ji Terry vášnivě políbí, načež mu Candy vrazí pořádnou facku. 100% ()

V pasti (1977) (E47)

Prázdniny ve Skotsku skončily, ale Candy ani po návratu do školy nedokáže z paměti vymazat polibek od Terryho. Candy obdrží od Alberta dopis z Afriky, což je pro ni záminka, aby vyhledala Terryho. Iris si všimne, že mezi těmi dvěma to jiskří a rozhodne se utnout jejich lásku v zárodku. Nejprve se u Terryho snaží Candy pomluvit a když to nezabere, vymyslí léčku. Napíše oběma dopis jménem toho druhého, že se mají večer sejít ve stáji. Oba do pasti spadnou a Iris vítězoslavně do maštale přivede sestru Grayovou. Ta nekompromisně rozhodne o Candyině vyloučení ze školy. Smutný závěr dílu o odloučení těch dvou. 90% ()

Dělí nás zeď (1977) (E48)

Candy je do doby, než pro ni přijedou Andreyovi zavřena ve školním vězení. Terrymu byl z důvodu, že jeho otec chod školy značně sponzoruje vyměřen pouze týden domácího vězení v jeho pokoji. U sestry Grayové se dožaduje spravedlivého trestu a prošetření celé záležitosti, ale ta jeho požadavkům nevyhoví. Stear a Archie podle písma poznají, že dopis psala Iris, ale ta se k činu nepřizná. Terry si uvědomí, že je v pozici, kdy jedině on může Candy pomoct tím, že dobrovolně opustí školu sv. Pavla, aby nemusela být vyloučena ona. Závěrečná scéna, v níž Terry přes zeď hraje Candy na rozloučenou na harmoniku je velmi truchlivá. 95% ()

Terryho řešení (1977) (E49)

Terry se ještě pokusí přesvědčit svého otce, vévodu z Grantchesteru, aby za pomocí svého vlivu za Candy intervenoval u sestry Grayové, ale bezvýsledně. Jde tedy za sestrou Grayovou a oznámí jí, že pokud podle ní není pro něj i Candy na škole místo, odchází on. V důsledku Terryho oběti sestra Grayová zruší Candy trest. Candy se večer vyšplhá do Terryho pokoje, kde od něj najde dopis na rozloučenou. Candy se snaží dojet včas do přístavu, ale spatří už jen odplouvající parník. Teprve teď přizná, jak Terryho miluje. Velmi smutná epizoda, v níž je vtipná pouze scéna, kdy Terry při odchodu ze školy flusne Iris v do ksichtu. 95% ()