Candy Candy

Narozeniny (E01)

(epizóda)
  • Japonsko Nagenawa džózu no suteki na ko (viac)
Japonsko, 1976, 25 min

Réžia:

Tecuo Imazawa

Predloha:

Kjóko Mizuki (komiks), Jumiko Igaraši (komiks)

silentname

Obvykle síce nepíšem komenty pre jednotlivé epizódy seriálu, ale myslím, že teraz urobím výnimku. Z viacerých dôvodov, ktoré tu nemusím špecifikovať. Myslím si, že v rámci štartu do seriálu ide o veľmi pekné otvorenie. Pozeral som to v angličtine. Je pravda, že niektoré vety, ktoré tu zaznejú... najmä na konci epizódy sú trošku fádne (ale zase si vezmime, že seriál vyšiel v roku 1976, čiže na svoju dobu to fungovalo podľa mňa tiež dobre), ale nemôžem povedať, že by nefungovali. Animácie sú podľa mňa na svoju dobu vynikajúce. Dokonca napriek tomu, že to nie je tak farebne nádherné ako niektoré novšie filmy, skúste mi povedať, že tie farby tam na vás nedýchajú. Keď je krajina zasnežená, mám pocit, že som v snehu. Keď je jar a všetko kvitne, vyzerá to krásne. Plus si myslím, že aj červený kabát Candy tu úplne žiari. Priateľstvo medzi Candy a Annie funguje a myslím si, že to má aj dobré posolstvo. Z nich sa viac vnútorne už stali sestry než najlepšie priateľky a vidím to tam od prvého momentu. Emocionálne časti sú veľmi dobre zvládnuté, nie sú prefláknuté a prinesú presne tak potrebnú dávku sily, ako je potrebné. Dokonca sa mi páči, že aj keď Candy niečo vyvedie, reálne to neurobí so zlými úmyslami. A aj preto je super, že nebola potrestaná. Niekedy je potrebné asi len veci vysvetliť. A šlape to. Nemyslím si, že budem hovoriť o každej epizóde zvlášť, ale k tejto epizóde som chcel pár vecí povedať. Myslím si, že ak máte možnosť, čeknite si to. Ide o dobrý štart a uvidíme čo bude ďalej. ()