Mladý venezuelský idealista prchá ze své země před revolucí. Odhodlá se odejít do hor a lesů v Amazonii. Zde potkává Rimu, ptačí dívku, která žije v souladu z přírodou. Oba se pak pokouší najít společnou cestu k lásce a úniku před násilím. (Terva)

Willy Kufalt

Jakkoliv čteme v úvodu velké poděkování „vládám Britské Guayany, Venezuely a Kolumbie, které údajně umožnily natáčení scén tohoto filmu v autentickém prostředí, kde se příběh odehrál“ a jakkoliv se několik scén (možná) v té přírodě i točilo, připadá mi tato poznámka jako podlá hra na diváka, když jde v nejedné scéně zřetelně poznat, že je film natočený v studiové atrapě džungly a s využitím spousty zadních projekcí. Studiové provedení plné různých triků a naivní iluze divokých exteriérů by mi určitě nevadilo, třeba níže zmiňovanou Cestu do pravěku (na kterou jsem si zde taky vzpomněl) mám hodně rád, ale celá ta přepjatá stylizace pohádky z divočiny mi nesedla. Těšil jsem se na Audrey Hepburnovou, která mě velice upoutala v několika filmech 60. let, ale tohle byl v její kariéře snad ještě větší přešlap, než western The Unforgiven. Přesto zůstává její půvabný vzhled v roli lesní dívky tím nejpříjemnějším na celém filmu, ještě spolu s Perkinsovou romantickou písničkou, i ta zvířatka ve studiu působí někdy spíše jako oživlé exponáty z muzea a strojené dialogy jsou totální peklo. Marně jsem se několikrát během filmu snažil ponořit do atmosféry bájného pohádkového příběhu, byť pro našince z hodně jiného světa, monumentální hudba povýšila Zelené království na téměř nesneistelně zestárlou patetickou záležitost. 40% ()

TheRoller

Veľmi pekný film. Nechápem jeho podhodnotenie. Mladík hľadá zlato a nájde oveľa väčší poklad - lásku. Zo začiatku som mal menší problem s Anthonym Perkinsom pretože tá výrazná stopa menom PSYCHO nešla len tak zmazať. Postupom času to však šlo a od scény, kde hral na gitaru a spieval (úžasne) ma úplne presvedčil. Audrey ako divožienka (vážne som použil toto slovo?) je úchvatná, ostatne tak ako vždy. Hudba je príjemná a 100 minutová stopáž je akurát. Mel Ferrer zvládol réžiu pomerne dobre. Prostredie je prekrásne. Príbeh je taktiež obstojný a má pekný záver. Aj keď by som Audrey radšej videl v Denníku Anny Frankovej, nevidím dôvod nedať minimálne 4* a nechápem hodnotenia 2* a nižšie. ()

Pítrs85

TheRoller to napsal víceméně za mě, snad jen dodám, že je Green Mansions hodně zvláštní snímek a ve filmografii Audrey opravdu ojedinělý. Ale nakonec proč ne, příroda, hudba a samozřejmě hlavní představitelka vás vtáhnou do děje, ani nevíte jak. Též potěšil výborný Anthony "Psycho Bates" Perkins a to nejenom v krásně odzpívané titulní písničce. (Velké díky Vendul, že jsem se na Zelené království mohl konečně podívat ;-). ()

MrJoda

No jako film to rozhodně zaujme, místy je to dost napínavé a výprava je také moc krásná. Už jen fakt, že se mírně šílená lesní žena Audrey provázená prťavou srnou zamiluje do Normana Batese, kterej fakt nádherně zpívá, je docela zajímavá představa. Každopádně (pozor spoiler!) to, že na konci pojde dokonce i ta srna mě docela dopálilo. Je to rozhodně dost zajímavá věc, ale na uklidnění to teda podle mě moc neni. A navíc to má fakt divnej závěr zavánějící duchařinou nebo šílenstvím. Ale ať radši posoudí každý sám... ()

Narciska

Semtam si nejsem jistá, zda se jedná o kulisy z ruské pohádky, drogový rauš či dětsky prostou naivitu. Pojetí postav, které nedokážu definovat, ani skutečné ani snové, na mě moc dobře nepůsobí, možná trochu zombie? Miluji zvířata, tady působí jak obživlé vycpaniny. Audrey považuji za nejkrásnější herečku, no zjistila jsem, že moderní účesy, líčení a šaty jí sedí mnohem víc než přírodní styl. Zůstávám na rozpacích, bohužel. ()

• Počas filmu sprevádzalo Rimu (Audrey Hepburn) sŕňa. Aby si zviera s herečkou vytvorilo puto, Audrey Hepburn si ho niekoľko týždňov pred začiatkom natáčania adoptovala. (TheRoller)
  • Režisér Mel Ferrer nechal vytvořit imitaci amazonského deštného pralesa na pětadvaceti akrech studia MGM za použití 250 tun kulis, stromů, rostlin a dřevěných kánoí dovezených z jižní Afriky. (Zdroj: Audrey Hepburn - Movie Icons) (Mirokukii)