Polícia sleduje dvoch páchateľov, ktorí údajne spáchali zločin lúpeže a dopustili sa pritom aj vraždy. Dopadne však troch mužov, ktorí popierajú, že by sa navzájom čo i len poznali. Začína sa zložité pátranie, ktoré má zo skupiny troch zatknutých vylúčiť nevinného a dokázať vinu dvoch skutočných páchateľov. Vyšetrovanie sa stále preťahuje a nie je možné dospieť k žiadnemu výsledku. Až zložitý súdny proces a búrlivé rokovania porotcov nakoniec predsa len rozhodnú o vine i nevine vyšetrovaných. (curunir)

borsalino

Mrazivé kriminální drama s výrazným přesahem, jaký mám rád u filmů André Cayattyho. Z vraždy jsou obviněni tři mladíci, jenže vini jsou prokazatelně dva z nich, ovšem není jasné, kteří dva. Lze odsoudit jednoho nevinného nebo propustit dva vrahy? Škoda, že těch francouzských právníků se schopností psát scénáře, režírovat filmy a odrážet v nich tak svou praxi, poukazovat na křehkost spravedlnosti a kritizovat fatální nedostatky není víc. ()

Skuby47

Napínavé psychologické drama mě oslovilo kdysi dávno originalitou svého příběhu a skvělým hereckým obsazením. Anthony Perkins, Jean-Claude Brialy a Renato Salvatori představují tři podezřelé v případu únosu a vraždy dítěte. Při policejním zátahu jsou na místě zatčeni tři podezřelí, ačkoliv je známo, že viníci jsou pouze dva z nich. Podstatou příběhu je soudní proces, který při neschopnosti určit viníky, nutí soudce k rozhodnutí, zda kvůli jednomu nevinnému mají propustit dva zločince nebo naopak, se dvěma zločinci odsoudit i nevinného. Jejich verdikt vzbudí velký odpor rozhořčené veřejnosti, která bere spravedlnost do svých rukou, což vede k tragickému zakončení příběhu. Moc ráda bych tento film znovu viděla, protože si ho pamatuji i po několika desítkách let, ale zatím je moje pátrání po něm bezvýsledné. ()

Flego

Sledujeme troch mladých mužov vo vyšetrovacej väzbe, z ktorých dvaja sú vinníci... Originálny námet s výborným hereckým koncertom mladých hercov postupne hustne až príde k nečakanému finále. Film bežal v našich kinách v roku 1965. ()

Peabody

nezapomenutelný film a základní zápletka o spravedlnosti - obvinění, kde někdo je určitě vrah a někdo je určitě nevinný a co s tím. Film, na který po létech lidé vzpomínají, když se baví o titulech, které si pamatují. Jsem moc rád, že jsem ho ještě stihl vidět znova, poprvé jako dítě. Ještě že rozumím originálu :_) ()