Mania

Mám ráda anime s anděly. U tohohle mi trochu vadí, že druhá OVA a zbylé tři na sebe příliš nenavazují. Nezjišťovala jsem to, ale prý je dělal někdo jiný. Příběh se mi však líbí. Možná i proto, že tam je shonen-ai (m/m vztah, kde není přímo sex, spíš platonický vztah), a ano, je to sladké. Chihaya, tedy jedna z hlavních postav, je anděl. Bohužel nemá jako ostatní andělé, které zná, bílá křídla. Z toho je poněkud v depresi a hledá dalšího anděla, který má stejně jako on křídla černá. O jeho hledání a o tom, jak vychází s Kagutsuyou (druhá hl. postava), je v podstatě celé anime. Později opravdu najde anděla s černými křídly - Messiah - ale zjišťuje, že věci nejsou takové, jaké se zdají. Jak říkám, je to sladké, romantické a místy nejspíš trochu přehnané. Ale je to anime přeci jen, na anime, staršího ročníku (oh, můj ročník) tak se ty nedokonalosti odpustit dají. Navíc děj je opravdu zamotaný. Osobně jsem musela číst příběh, abych některé souvislosti viděla, nebo číst mangu, ke které jsem se ještě nedostala. Ovšem i když nic z toho nevíte, tak vám to určitě požitek z tohohle anime nevezme. ()