Zepheer

Začínám si myslet, že tento skvost snad nikdo nezná. Zkrácený děj. V prefektuře Gunma se objeví nový tým - Emperor jezdící ve vozech Mitsubishi Lancer EVO (3 a 4). Porážejí všechny ostatní jezdce. Dokáže je Takumi Fujiwara, jezdící v 10 let starém voze značky Toyota Corolla AE85 Trueno porazit? Navíc, když jeho motor už nedokáže vyvinout dostatečný výkon? Jak dopadne boj mezi týmy Emperor a Red Suns? Jak bude pokračovat Takumiho vztah s Mogi? Proč chce Sudo Kyouichi tak urputně porazit Ryosukeho Takahashiho? Získá Itsuki konečně přítelkyni? Nenechte se odradit kresbou. Vypadá levně, ale toto anime je postaveno na postavách, atmosféře a automobilových závodech. Postavy jsou vynikající, ale Buntovi (Takumiho otci) se nikdo nevyrovná. ()

Flipnic

Stejně úžasné jako první série. Zlepšila se kresba, ta je již atraktivnější. Úžasná emocionální jízda, skvělá hudba ... Prostě jedno z nejlepších anime jaké jsem viděl!! ()

CarnTheNunya

VAROVÁNÍ, TENHLE KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY: Čím začít? Vizuálně je to lepší než první série, ale to tempo je tu v první polovině výrazně horší a kvůli tomu jsem to málem nedokoukal. První polovina jako taková je vlastně stejná jako ta z první série. Začíná to samozřejmě tím, že do Akiny přijde zase nějaký závodnický tým, který chce zas všechny porazit a dokázat, že vůbec nemá dlouhé vedení. Abych vysvětlil problém tempa, tak si tedy představte, že vám určité postavy na začátku řeknou něco důležitého, co se musí stát a vy pak několik epizod čekáte, až se to stane a jestli se to teda vůbec stane, přičemž asi čekáte, že se to stane, když se přitom ty postavy tváří velice vážně a chytře, což prostě není příjemné u série o pouhých 13ti epizodách, které všechny mají stejnou stopáž o míň jak půlhodině, čili je to opravdu sprostě roztahané, ale to bych teoreticky dal za vinu autorovi mangy, ačkoliv jsem ji sám nikdy nečetl, takže vlastně nevím jaké tempo má předloha. Je pěkné, že jsou zde pravdivé fakty o autech a vše je v podstatě velmi blízké realitě a závody jsou krásně popsané, ale chtělo by to taky zapracovat na ději, protože ten je asi tak zajímavý jako hodiny fyziky ve škole. Naštěstí druhá polovina jako by představovala to lepší z první série a to, co se v ní děje je už zase o něco zajímavější, ačkoliv stále tu je hodně věcí, které by se daly a měly zlepšit. Ve výsledku z toho mám stejný pocit, jako ze série první a to ten, že budu muset vyzkoušet zbytek, abych se rozhodl, zda to chci vidět až do konce. ()

Melios

Druhá séria opäť nesklamala. Ponúkla viacej akčných scén, zaujímavejších závodných tratí, záporákov a stručnejší dej, ktorý si nepotrpí na dlhé obkecávačky. Okrem toho sa razantne zmenila aj štylizácia, ktorá prvých pár epizód celkom iritovala, no rýchlo som si na ňu zvykol. Ak sa vám páčila prvá séria, nie je o čom polemizovať. Dvojka vás nesklame. ()

Fordzy

Kratší a s trochu odlišnou animací oproti 1. sérii ale pořád s božími závody, které nemají konkurenci ani ve filmech a kulervoucím retro soundtrackem. A kdybych byl dítě, tak hned běžím a prosím tatínka aby mi koupil Toyotu Trueno AE86, pověstnou "osm šestku". 87% ()

Hulkee

Jako celek je tenhle seriál skvost. Animace nepatří k nejlepším, na hudbu si budete chvíli zvykat a na animaci postav mimo závody si asi nezvyknu nikdy, ale to závodění z toho dělá záležitost na pět hvězd. Způsob, jak jsou závody popsány, provedeny a sladěny s hudbou, která na první pohled může vypdat divně, ale pak sedne jak prdel na mísu, je skvělý. Pokud hodnotím seriál jako celek - všech pět stages, které jsou zatím venku- musím hodnotit za pět hvězd. Důvod je prostý - i když jsem celý seriál viděl a přečetl jsem mangu až k aktuánímu vydání pořád jsem si schopen pustit starší díly a znovu se podívat na to, jak neskutečně dobře jsou ty závody udělaný a pořád mě to baví. Tohle očekávám od pětihvězdičkového materiálu. A teĎ ke komplexnímu hodnocení - hudba byla jiná než jsem očekával a první dvě série byly spíš ve stylu "WTF je to za animaci a hudbu, tohle že má červený čísla?", ale pak jsem si všimnul jedné věci - s tím jak se rozjely závody jsem neměl v závodní sekvenci ani jednou nutkání přetočit, ba naopak jsem si občas závodní sekvenci pustil znovu, abych si mohl vychutnat všechny detaily a kompletní zážitek, se kterým je u titulkové zábavy problém (viděno v originálním japonském znění s titulky). Děj je předvídatelný, chování postav je také průměrné, u některých postav podprůměrné. Animace je stará a v průběhu pěti sérií se rapidně změní - je to dáno i rozpětím sérií, kdy první je rok 98, druhá 99,třetí 2001,čtvrtá 2004 a poslední o 8 let později. Při páté sérii je animace už na slušné úrovni (minimálně u aut). Ale to, co tenhle seriál dělá nejlepším ze všech závodních sérií co jsem viděl (a že jsem jich viděl) je závodění. Popisy závodů, úhly záběrů, podkresová hudba, komentář okolostojících - to všechno velice dobře vykresluje situaci, udržuje napětí a sakra dobře se na to kouká. A vůbec Vám nebude vadit, že v celé sérii prakticky pokaždé víte kdo vyhraje. Stejně Vás bude zajímat jak. Pět hvězd pro všech "pět stagí" initial D jako celek. ()

Tezuka

Úžasný, úžasný, úžasný. Ta atmosféra horských závodů, legendární japonské sporťáky (např. RX-7, Corolla, Evo), všechny ty točky a emoce kolem postav a opět ta nenapodobitelná japonská hloubka pocitů, to se mi vždycky vryje do paměti na hodně dlouho. Těším se na další série. ()