Aya a Aki Mikagiovi jsou dvojčata a jako takoví si spolu vždycky výborně rozumněli. Rodina Mikagi je ale prokletá, před staletími zakladatel rodu, mladý rybář Mikagi, zajal nebeskou vílu a donutil ji vzít si ho za manžela. Ta se od té doby reinkarnuje do dívek rodiny Mikagi, aby se mstila na potomcích muže, který ji vzal svobodu. Její současnou inkarnací je právě Aya a osobou, kterou víla ze všech nejvíc nenávidí, je Ayin bratr Aki. Aya se nemusí postavit jen své rodině, která ji považuje za nebezpečnou, ale i svému druhému já, které považuje za největší nebezpečí Akiho. (Beldaran)

Marius

ANC je za šónen nie príliš dobre prezlečené šódžo. Ako inak si vysvetliť skutočnosť, že po slušnom rozbehu upadne do repetitívnosti zápletky únos jednej z postáv, oslobodenie, nekonečné citové výlevy hlavnej hrdinky k záchrancovi. Nepopieram, námet s anjelskými bytosťami nedobrovoľne uväznenými na zemi a snažiacimi sa pomstiť svojim potomkom je celkom zaujímavý, avšak spôsob akým sa s ním naložilo je prinajmenšom nešťastný. Okrem oscilácie spomenutej situácie stráca ANC body úplne klasickými chybami väčšiny kvalitatívne ambicióznejších anime, ktoré by chceli zároveň bodovať komerčne, ako sú superdeformácie či prevarený humor a týmto kazí svoju dramatickú stránku. Tá mala rozhodne naviac lebo diely v rozmedzí 21-23 sú vskutku výborné. Celkovo by som povedal, že ANC by prospel skôr formát OVA, preškrtanie niektorých postáv a pridanie brutality Ceres voči svojim milujúcim prapraprapravnúčikom. Takto vymäknutú postavu som už dávno nevidel, a keď to porovnám s tým čo v celkom podobne zameranom Elfen Lied predvádzala Lucy, neostáva mi nič iné, len konštatovať, že ANC sa príliš nevydarilo. 6/10 ()

Tsuki

Před pár lety, kdy jsem toto anime viděla poprvé, mě doslova dostalo a stalo se mým oblíbeným anime. Je pravda, že autorka Yu Watase tvoří hlavně pro dívky, takže (jak jsem zjistila) opačnému pohlaví se takový druh anime moc nezamlouvá a dokonce mu děj může přijít i dost přehnaný. Ayashi no Ceres má ale to, čeho si na japonských animovaných seriálech dost cením - žádný typický happy end. Něco zkrátka může dopadnout dobře, něco špatně, jako ve skutečném životě. ~(5,0)~ ()

Starletka

Je to pravda už pár let co jsem tento kousek viděla, ale pořád si dokážu vybavit o čem byl a některé scény mám dokonce živě v paměti. Už jenom to dokazuje, že jsem si něco odnesla. Ayashi no Ceres je prakticky taková shoujo verze Elfen Lied - hlavní hrdinka má dvojí osobnost, je tady násilí a krev a pár postav to schytá. Aya je naprosto typická hloupá shoujo představitelka, obklopená bishíky, kteří se o ni perou. Nicméně to vůbec není hlavní zápletka. Ta je naštěstí zajímavá a poutavá. Animace se mi moc nelíbila, soundtrack je pěkný, opening příjemný a endingy mají aspoň poslouchatelné písničky. 7/10 ()

Steelista

Dávná legenda vypráví o víle, která se koupala v řece a rybář Mikage ji vzal její péřovou róbu. Bez ní se nemohla vrátit zpět na nebesa. Rybář ji pojal za svoji ženu a měl s ní děti. A tak už po několik tisíc let koluje v tělech potomků rodu Mikage vílí krev. V dívkách rodu Mikage se čas od času probudila duše prvotní víly Ceres, avšak dařilo se jim tyto ženy eliminovat. Až doteď. Ceres chce zpátky svoji róbu a chce se pomstít vyvražděmím všech mužů rodiny Mikage. Napínavý příběh se rozrůstá do stále složitějších struktur až do samotného závěru, kdy nám sdělí své poselství. Jedno z nejlepších anime a pro české otaku kousek s označením "Must see." ()

Elenor

Daleko logičtější a propracovanější příběh než mělo Fushigi Yuugi. AnC je prostě seriál, na který se nezapomíná. Už ta úvodní píseň kterou nazpívala Iwao Junko (Ceres) navozuje úžasnou atmosféru, kterou je celý příběh nasáknutý tak, že nevstanete od počítače, dokud neuvidíte všechny epizody... ()

Rachi

Už je to vážně dlouho co jsem , docela s nadšením četla mangu Mystery of Ceres , která nikterak zvlášť nevyčnívala , snad až na úžasnou vizuální stránku , přesně tenhle druh kresby mi sedí . Na druhou stranu přeci jen fantaskní prvky tohohle jinak klasického shōjo mě opravdu bavili. Na svou dobu to bylo dosti originální , to ještě nebylo tolik všední používat jako ústřední postavu různé reinkarnace . Anime celkem dobře následovalo předlohu, což mě potěšilo , a hlavně zachovali kresbu Watase Yuu , jež mi je v tomhle anime vážně pokladem ()