Dalziel a Pascoe - Série 11 (2006) (séria)

Jeskynní žena (S11E01)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Cave Woman

Andy Dalziel je pruďas a občas dokáže být i pěkný hulvát. To je o něm všeobecně známo, a jeho podřízení se už dávno naučili jej tak brát. Vědí, že pod tou drsnou slupkou je správný a rovný chlap, proto jsou ochotni mu sem tam nějaké to hrubé slovo odpustit. Jenomže tentokrát je toho opravdu trochu příliš. Tentokrát jako by Andy ztrácel soudnost. Možná je to tím, že si nemůže vlastnoručně osahat místo činu, nebo lépe řečeno, místo nálezu toho místního Tutanchamona, jak vtipně nazval onu desítky let starou a podivuhodně zachovalou mrtvolu, kterou speleologové objevili při průzkumu zdejších nepřístupných jeskyní. Nebo tím, že stopy toho dávného zločinu vedou do nebezpečně vysokých míst a Andy si dobře uvědomuje, jak zatraceně složité to vyšetřování bude. Ať tak či tak, Andy kolem sebe dští oheň a síru. Kdyby tušil, jak tragické následky tohle jeho chování bude mít, asi by ubral. Jenomže on to netuší. (oficiálny text distribútora)

gudaulin

Jeskynní žena plně zapadá do série epizod oblíbeného seriálu o hulvátském vyšetřovateli Dalzielovi a jeho policejnímu týmu. Základem úspěchu je vyhraněný přitažlivý charakter hlavního hrdiny a kvalitní scénář jednotlivých epizod. V době natočení Jeskynní ženy slavil seriál 10. výročí a herečtí protagonisté už byli se svými postavami dokonale sehraní. Určitým problémem cyklu je stopáž jednotlivých případů, kdy některé epizody obsahují tolik vaty, že musely být rozděleny na více částí. Tomu se Jeskynní žena dokázasla vyhnout, vměstnala se do jednoho celovečerního televizního filmu. Pozornost diváků na sebe tradičně strhne hřmotný Warren Clarke v hlavní roli, tentokrát se bude muset vyrovnat se svým lidským selháním...Celkový dojem: 70 %. ()

filmmovier

Jeskynní žena je jedna z těch lepších epizod, ale na plný počet to u mně tentokrát není, což ale zas tolik nevadí. Andy Dalziel je tentokrát v mimořádné kondici - protivnější, sprostější a vzteklejší, než kdy dřív. A tím pádem samozřejmě i zábavnější, než normálně. A zatímco si s ním nikdo neví rady a i Pascoe je na něj tentokrát krátký, já jsem se bavil. Atmosféra je perfektní, případ dostatečně zajímavý, rozuzlení taktéž a střídání odlehčených a dramatických chvil je správně dávkováno a dobře to funguje. 85%. ()

rozbris

Docela slušná kriminálka odehrávající se v menším anglickém městečku. Zde šéfuje jeden hodně hrubý a na pohled velmi drsný vrchní komisař, který chce za každou cenu vyřešit vraždu jedné bývalé manželky jednoho z jeho nadřízených. Dobrá kamera, dobrý scénař a líbí se mi, že se děj ani trochu neuchyluje ke klasickým kriminálkám jaké známe z televize (např. Nova:-ł) ()