Kri-kri

Tento francouzský sitcom pro mládež běžel roku 1996 na Premiéře. První polibky vznikly už roku 1991, tedy asi o necelý rok dříve, než známější a populárnější seriál Helena a její chlapci. Tématicky i humorem jsou si oba seriály velmi podobné, pocházejí totiž od téhož scénáristy. Navíc jsou oba seriály vzájemně propojeny dějem i postavami, v několika počátečních dílech Prvních polibků si zahrála Hélene Rolles (naposledy se objevila v 58. dílu) a v 50. dílu se krátce objevil dokonce i Patrick Puydebat (Mikuláš). Hlavní hrdinkou tohoto seriálu je Helenina mladší sestra Justine, její rodiče Roger a Marie a kamarádi ze střední školy: Jérome, Annette, Francois, Luc, Isabelle a další. Přestože jsem První polibky pravidelně sledoval, nenapadlo mě si jednotlivé díly nahrávat. Teď po letech, kdy je tento seriál absolutně nesehnatelný a český dabing byl po přechodu Premiéry na Primu nenávratně zničen, lituju, že jsem žádné díly nenahrál. Ovšem nutno podotknout, že právě v době, kdy na Premiéře běžely První polibky, dávali na Nově Helenu a já se musel rozhodnout, kterému z těch dvou seriálů dám přednost. A protože mě Helena zaujala mnohem víc, zachytil jsem ji od prvního dílu a vysílací čas obou seriálů se často překrýval, volba byla jasná. Navíc Premiéra tenkrát nezakoupila celý seriál, z celkového počtu 318-ti epizod jich bylo odvysíláno nanejvýš prvních 106. Na První polibky pak volně navazoval seriál Les années fac. Za normálních okolností bych dal lepší 4 *, ale vzhledem k nostalgii, nesehnatelnosti a diskriminaci seriálu našimi TV dorovnávám na 5 *. Zde je krátká ukázka v češtině. 90% ()

Dlubal David

Přišlo mi to trochu víc humornější než Helena a její chlapci. Seroš je ke zhlédnutí na serveru Ty Trubko, bohužel bez titulků. ■ První polibky měly podle mě tu nevýhodu, že běžely na kanálu TV Premiéra, který nebyl celoplošný. Já si dodnes pamatuju, že když jsme chtěli vidět nějakej seriál, co dávala Premiéra, tak jsme museli ke kámošovi, protože u nás se signál nedal chytit. Problém byl, že jeho máma chtěla často v tu dobu, co my chtěli čumět, dívat se na něco jiného, popřípadě zavazela u TV se svojí Manuelou. Později jsme to řešili tak, že se věci nahrávali na VHS, jenomže kazet bylo málo a kaček na nové jakbysmet, tak se bohužel kazety postupně přetáčely jinými seriály a pořady... ■ Viděl jsem přibližně prvních 30 dílů. Víc prostě nešlo. Seriálů byly spousty a kazet málo... ■ Seriál je to velice optimisticky laděný, a kdybych ho měl připodobnit k nějakému široce známému, tak jednoznačně ke Kroku za krokem, ale s tím, že tento francouzský počin postrádá ono moralizování výše zmíněného. ◢ ■ ◣ (R) [60/100] ■ (K) [60/100] ■ (V) [60/100] ■ (♫) [79/100] ■ (E) Hélène et les garçons (1992 - 1994) ● Le Miracle de l'amour (1995 - 1996) ● Step by Step (1991 - 1998) ● Les Filles d'à côté (1993 - 1995) ● Dnes v jednom domě (1980) ● Beverly Hills, 90210 (1990 - 2000) ● Jak svět přichází o básníky (1982) ● Nana (2005) ● Starci na chmelu (1964) ● Dawson's Creek (1998 - 2003) ● Ore monogatari!! (2015) ● Můj brácha má prima bráchu (1975) ● Friends (1994 - 2004) ● Krkonošské pohádky (1974 - 1984) ● Heartbreak High (1994 - 1999) ● Pátek není svátek (1979) ● Un homme à la hauteur (2016) ● Studujeme za školou (1939) ● Un homme à domicile (1995 - 1996) ● Home Improvement (1991 - 1999) ■ (DAB) [69/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [1995] [SD] [CZ] [69/100] ■ (CSFD) Kri-kri(C) [69/100] ()