Otec George má problémy so svojou fabrikou na výrobu osviežovačov vzduchu, jeho dcéra sa zamiluje do krásneho Taylora a pes Beethoven sa v parku zoznámi s Missy - tá je obeťou rozvodu jej pána Brilla s jeho manželkou Reginou. O desať týždňov sa už Missy stará o štyri šteniatka. Tým však hrozí nebezpečie - zo strany Reginy. Objaví ich Ted a jeho sestrička Emily, ktorí ich schovajú lenže Regina uväzní Missy v chate pri jazere a jej šteniatka unesie. (TV Markíza)

Elin

Bez špetky jakékoliv inovace a beze známky pokusu o odlišení se od jedničky je nám předloženo pokračování o lapáliích jednoho psíka a jeho rodiny. Pokud to v prvním díle někoho bavilo, tady už ne. Pro mě ztráta času, ale to neva, nejsem členem cílové skupiny. Horší je, že to nebavilo ani mýho desetiletýho bratrance. Tady už něco smrdí (a psí lejno to není). ()

MM_Ramone

Prvý film o psovi s honosným menom "Beethoven" bol natočený v roku 1992. Mal divácky a tým pádom aj komerčný úspech. A ako je v USA dobrým zvykom, bolo vyprodukované pokračovanie. Už v roku 1993 bol natočený snímok "Beethoven 2". Svoj účel to splnilo. Ľudia prišli do kina a statný, sympatický bernardín zarobil ešte celkom solídnu kopu dolárov. Avšak oproti pôvodnému filmu tomu už chýbala sviežosť, nápad a spontánnosť. Ale veď tak už to väčšinou pri pokračovaniach býva. Málo kedy prekonajú svojho predchodcu. Tak tomu bolo i v tomto prípade. ** ()

Lacike

Po sklamani z jednotky sa mi prekvapivo dvojka pacila viac. Jednak ma zaujimavejsiu zapletku. To prvotne nudne zoznamovanie uz je za nami. Romanticka linia medzi Bethovenom a Missy funguje pekne a tí zamilovani hafani su proste roztomili. Ocenujem tiez ovela zabavnejsie zaporacke duo v podani Debi Mazar a Chrisa Penna. Takisto detski clenovia ustrednej rodinky maju zabavnejsie podzapletky. Nic originalne ale vdaka ovela lepsej rezii to funguje. Hlavne ocenujem skvelu pracu s nadhernou hudbou, ktora jednolivym scenam dodava atmosferu. Po skonceni filmu som mal chut si hned pustit soundtrack. Takze s tymto dielom som spokojny aj po rokoch a pri takejto stupajucej kvalite mi je luto, ze nevznikol aj treti diel s tymto hereckym obsadením. 6/10. ()

MM11

Ani druhý díl nelze vinit z přemíry intelektualismu... Tvůrci až příliš ochotně vytvořili klasickou osnovu pro pokračování, ale celé to nechali v rukou méně zdatného tvůrce. Rod Daniel je třeba tvůrcem děsivého Sám doma 4... Čtyřnozí kamarádi mají za úkol působit ještě roztomilejším dojmem, což je postupně k uzoufání, jelikož lidské postavy mají statickou funkci. Zasmějete se (pokud nepočítám bezbřehou naivitu) u pár scén, ale humor působí až nuceně. Přesto - oproti třetímu dílu hotový poklad. ()

freddy

Stejně jako první díl Beethovena, tak i ten druhý díl mě provázel celým dětstvím a stal se pro mě stejnou klasikou. I když samozřejmě toto pokračování už není tak dobré jako jednotka (což jsem pociťoval už když jsem na tenhle film koukal v dětství), tak přesto se na to dalo pokaždé podívat, aniž bych měl pocit, že koukám na špatný film, rodinka Newtonových je stále nesmírně sympatická, otec v podání Charlese Grodina je pořád stejně zajímavou postavou a Beethoven je pořád stejně pozoruhodný rošťák, který se však tentokrát zamiluje a stane se otcem. Některé scénky jsou docela vyvedené (Beethoven a jeho láska v letním kině), některé scénky už jsou vyvedené méně, ale mám pocit, že to pořád dobře funguje a pořád je, na co se dívat. Ale asi je dobře, že už nebyl žádný pokus o další díl s Newtonovými, řekl bych že tohle je parádní zakončení celého příběhu (ty další díly Beethovena už nepovažuji za plnohodnotné pokračování). Co se týče mého hodnocení, tak asi cítím, že je potřeba oproti prvnímu dílu jít o jednu hvězdu dolů, což také činím, ale pořád to vystačí na ten průměr. Tohle je prostě nostalgie, a ať chci nebo ne, jsem ovlivněn svým vztahem k prvnímu i k tomuto druhému dílu, a tak nemohu být zkrátka a dobře objektivní, takže filmu, který bych za jiných okolností označil jako podprůměrný nyní uděluji tři hvězdy. ()

• Ve skutečnosti se bernardýn Beethoven jmenoval Kris, kterého speciálně pro film vycvičili Karl Lewis Miller a jeho dcera Teresa Ann Miller. Jejich škola Accurate Animal Action pro psí herce funguje od roku 1978 a byla vůbec první svého druhu na světě. V Hollywoodu se v ní cvičí většina zvířecích herců. (Lynette)
  • Během scény v kině je promítán film Matiné (1993). (mihran)

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (viac)