Nejlepší kamarádky Steffi a Kati žijí v Berlíně. Ve svých sladkých sedmnácti nejraději nakupují, zkouší, co jim nejvíce sluší, chodí na diskotéky a samozřejmě si povídají o mladících v okolí, co by stáli za úvahu. Ještě úplně nepatří do světa dospělých, ale už už aby tam byly. Pak ale Steffi zjistí, že v její rodině není něco v pořádku... (oficiálny text distribútora)

Deimos

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +Karoline Herfurth a Anna Maria Mühe, vhodný soundtrack, děj -některé situace nebo scény, ale nedokážu být konkretní, mohlo to být ještě drsnější/// Holky při tom sice pláčou, to ale není podstatné. Český název je dvojsmyslný ale u toho to taky zůstane. Film je v podstatě regulérní teen drama ze života mladých holek. A nutno říct, že dobré. Možná bych se nebál srovnání s americkou Třináctkou i když prostředí je rozdílné, něco společného to přeci jen má. Navíc známe kvalitu německých filmů. Tento nad nimi vyčnívá a směle ho můžeme srovnávat se zahraničními filmy./// Celkem 73%/// ()

ypres.bass

Nikdo si nepamatuje kdy se daly dohromady Kati a Steffi. Dvě kamarádky na život a na smrt. Steffi je holka co se snaží být rebelka a postupně se jí to bohužel začne dařit s autodestruktivními výsledky. Kati je rebelka s dobrým srdcem které však lidi zneužívají. Obě prožívají svá trápení, každá to však zvládá jinak. Ale jednoho dne nastane zlom který je však pouze vyústěním jednotlivých zlomečků. A odnese to Tessa - holka která je porstě dcerou své matky! A tady nastává ten zlom kdy věci pod povrchem začnou prosakovat na povrch a následují následky za činy. --- Dojemný avšak "německy syrový" film švédské režisérky a scénaristky Marie von Heland je to co potřebujete abyste si uvědomili že člověk není nikdy sám, ale musí so přátel a rodiny i vážit. ()

Vojcl

Na německou produkci rozhodně nadprůměr.. První polovina filmu je trochu slabší a někomu může připadat nudná, zato ve druhé půli příběh nabírá tempo a směřuje až k silnému závěru... Byl jsem také mile překvapen dobrými hereckými výkony obou mladých hereček, neboť v těchto filmech "pro mladé" to nebývá pravidlem... Jinak se ale jedná o dílko určené především dívkám, takže slečny si klidně můžou přihodit jednu hvězdičku navíc, za mě jsou to lepší 3!!! ()

Prochaine

V první řadě se mi nelíbí český překlad, který zní "Holky při tom nepláčou", což pomáhá tomu, že film skončí ve škatulce teen komedií, do kterých rozhodně nepatří, přestože jedna z hlavních postav hrála v "Holky to chtěj taky". Slušný začátek, ze kterého se rozjede hodně slušné až překvapující drama! ()

JAzzeURo

Druhý nejlepší německý film jaký jsem zatím viděl (Klepání na nebeskou bránu vede). Naprosto autentický příběh o dospívání a přátelství dvou dívek, které i přes problémy a neshody vydrží. Výkony obou hlavních protagonistek jsou také na značně vysoké úrovni. Je to jeden s filmů, který když skončí, tak jej pořád cítíte. ()