Romantické drama o dvou bratrech, krásných sestrách, dospívání a lásce, kterou překazila pomsta. Dva bratři Holtovi pocházející z chudých poměrů se zamilují do dcer z bohaté a vznešené rodiny Abbottových. Mocný otec Abbott dcerám brání, jedna z dívek zmizí, druhá se také před otcem schovává. Jeden z bratrů zjistí, že Abbottovi zbohatli na patentu otce Holta, jenž záhadně zemřel. (oficiálny text distribútora)

Hermi14

Kromě dobré kamery dokresluje skvělou atmosféru 50. let i výborná hudba Michaela Kamena. Jenže celkem zajímavě se rozvíjející začátek je dále stále utahanější a utahanější a celé to jde tak nějak do ztracena. Herecké obsazení je hodně povedené, ale slabší příběh to bohužel nevyváží. Trefný komentář: dogma97. ()

Razzor_82

"Strkej ho někam jinam, než do mých dcer!" Dva chudí bratři, kteří mají pomyšlení na dcery místního boháče. Dva kontrasty v lásce. Jeden je svůdník a druhý zase poleno. Sympatické herecké obsazení s krásnými děvčaty ale příběh je slabý jak čaj.  Zvláštní atmosféra Ameriky 50. let. Tady se dělili lidi většinou na boháče a lůzu.  6/10 ()

Kitcat

Zvláštní film, né že by byl něčím extrémně zajímavý nebo komplikovaný, spíš naopak. Děj nebyl extra originální a celý se docela táhl. Přesto mě film nenudil. A to s největší pravděpodobností díky hlavním propagonistům. Krásná, zasněná Liv Tyler a vedle ní jiný, unikátní Joaquin Phoenix. Ti dva byli srdcem tohoto filmu, bez nich bych na film buď velmi rychle zapomněla nebo bych se snad ani nedokoukala. Ale něco z toho filmu, něco z těch dvou ve mně zůstalo. ()

Krissty

Chvíli mi trvalo, než se mi podařilo přijít filmu na chuť, takže jsem ho bohužel musela shlédnout nadvakrát, jelikož mě ze začátku opravdu nudil.. Pak už jsem si ale k němu cestu našla a té jemné nevnucující se romantice jsem se poddala.. Jak říkám, je to nenuceně romantické.. Celé takové nenucené.. Jen v tomto případě nevím, jestli je to dobře nebo špatně.. Každopádně Joaquin byl roztomilý, Liv okouzlující a Jennifer sexy! Ale stejně to byl spíš takový průměr.. Ani lepší, ani horší :) ()

Fiftis

Hrozne pohodová a super romantická dráma od Pata O'Connora. Vo filme Inventing the Abbotts sa všetko točí predovšetkým okolo krásnej Liv Tyler a sexi Jennifer Connelly a príbeh okolo nich, vďaka rámci rozprávania, do seba pekne zapadá a záverečné rozuzlenie sa tiež veľmi podarilo. Síce to nie je nič čo by na dlhé roky upútalo, ale bavil som sa a štyri hviezdičky si film rozhodne zaslúži, za to, že ma zaujal, nabudil a Liv a Jenn sa mi viac než páčili. Odporúčam všetkým, ktorí hľadajú pohodovú a nenáročnú romantickú drámu. Všetci hereckí predstavitelia si natáčanie maximálne užívali. Inventing the Abbotts má skrátka dosť slušne vypilovaný scenár, veľmi naozaj dobrých a fungujúcich hlášok, veľmi svižný spád, veľmi pútavé postavy, jednoducho ide o kvalitný snímok a je veľká škoda, že ide o tak pomerne neznámu záležitosť, keďže vážne to stojí za to. ()

• Alice (Joanna Going) vo filme hovorí Dougovi (Joaquin Phoenix), že je o dva roky staršia. V skutočnosti je Joanna Going od Joaquina Phoenixa staršia až o 12 rokov. (Arsenal83)