Tento francouzský sitcom volně navazuje na úspěšný seriál Helena a její chlapci. Studentská parta se rozhodne bydlet společně a pronajmou si dům. Stěhování je hned dvojí, neboť kluci navíc musejí vyměnit milovanou garáž za jinou zkušebnu. Vedlejší postavy (Bruno, Taxi, Fabrice) bez vysvětlení zmizí, hlavní členové party ale zůstávají. Tentokrát však Helena není ústřední postavou, vyskytuje se pouze v několika epizodách na začátku a uprostřed seriálu, neboť její představitelka Hélène Rolles se rozhodla více se věnovat pěvecké kariéře. V seriálu byl její odchod vyřešen tím, že Helena odletěla do Austrálie starat se o nemocnou babičku. Změny nastanou i u ostatních postav, např. Adéla se s Lindinou pomocí stane manekýnkou a začne si říkat Manuela. O vtipné situace není ani tentokrát nouze, zejména díky temperamentu Loly a Josého. Po 159 epizodách bylo natáčení ukončeno a následoval další, rovněž přímo navazující seriál Les Vacances de l'amour. (Kri-kri)

Recenzie používateľa Ebibrigi k tomuto seriálu (6)

Rozmary lásky (1995)

To byl tvůrcův výborný nápad pokračovat v milovaném sitcomu Helena a její chlapci, avšak pod jiným názvem a v novém prostředí. Hezky znějící Rozmary lásky a velmi dobře hodící se k seriálu. Parta přátel se rozhodla opustit univerzitní pokoje a pronajmout si velký dům, aby tak mohli bydlet pohromadě. Každý pár měl pokoj pro sebe, jinak obyvák a kuchyň společnou. Ani společné bydlení však nezabrání nástrahám z předcházejícího seriálu Helena a její chlapci, stále na ně čekají nové lásky, rozchody, neshody a usmíření. A hlavně spousta humorných scének vycházející ze společného bydlení. U nás jsme mohli vidět v českém znění bohužel pouhých 65 epizod a tím TV NOVA zastavila můj nejmilovanější seriál. Zastavila tak i moje srdce, které velmi trpělo, že již nikdy tento poklad neuvidím v mém rodném jazyce. Naštěstí díky internetu si opět můžu oživovat tento i původní seriál, sice ve francouzštině, ale alespoň tak. A i dnes pro mě zůstává nadále stejně oblíbený, stejně milovaný jako za mých pubertálních let. Je mrzuté, že některé postavy ze závěrečných epizod Helena a její chlapci se již v Rozmarech neobjevily a ani to nebylo vysvětleno. Adelin Bruno, správná Taxi a její bratr Fabris tak již vymizeli. Fajné je, že se ještě objevil Natáliin bratr Manuel. Velmi krásná a podmanivá je úvodní znělka Rozmarů. Jedná se o jednu z nádherných písní z repertoáru Hélène Rollès - Le miracle de l ´amour (Zázrak lásky). I zde zůstává propagace její pěvecké dráhy zachována. Takových prvnich 85 epizod je super. Potom se ta parta začíná rozpadat. Helena s Mikulášem nadobro odjíždí do Austrálie, Sebastián se definitivně rozchází s Lolou a i ten odjíždí s novou láskou pryč. A přichází do party a do kapely opravdu nesympatická frajerka Cynthia a muzikant Jimmy ale ani jeden to tam již nevytrhne. Na poslední epizody koukám už tak jen kvůli mé oblíbené postavě Benediktě. Nicméně i tak jako celek mám Rozmary velmi ráda a zaslouží si TOP hodnocení. ()

Malování (1995) (E04)

No tato epizoda srší samým humorem! Kdo by to řekl, že malování v domě dokáže být natolik zábavné. O ty perličky se postarají dva největší šoumeni Lola a Chozé. Chozého přirovnání mě dostalo:” Jo, když to vymalujeme tímhle, budeme tu jako v rakvi.” Namíchaná barva Lolou a Adelou se mu zdála přiliš tmavá. I Chozého narážka: “ A vy dva nezadaní neudělejte nám tu hned mimino, aby to tu aspoň uschlo.” 😂 Takové krásné sendviče a Lola jim zkazila takovou dobrotu terpentýnem. A nejhůř to odnesl Chozé. “Kterej blbec narafičil ten kýbl za dveře?!” Jak je úplně nafučenej v kavárně, chudák i ten hlad ho přešel. 😀 A Lola čím víc se snaží, tím větší kiksy dělá. A završením všeho je jak Lola zamění šampon s mořidlem a z z Chozého se tak stane paruková blondýna 😀😀😀 ()

Bělejší než bílé (1995) (E07)

Epizoda mě ze začátku moc nepotěší, Lola si v kuchyni dělá míchaná vejce k snídani a ochutnává smetanu. Do toho vejde Benedikta a hned Lolu péruje, že zase jí a vypočítává co všechno už od rána snědla a sčítá kalorie. Příliš často se v seriálu zmiňují o dietách. Což je špatný příklad. Jíst se má vše ale střídmě. Holky jsou hubené, pár kil navíc by jim nijak neublížilo. Ukazují, jaký vzorec postavy je správný - hubenost a když taková holka není, je automaticky tlustá, volí diety a pak to dožene až k anorexií. Tedy je to tu mnohdy až přehnané.  Zbytek děje mě však baví. Benedikta se chystá prát, což zaujme Lolu. Je zvláštní, že se podivuje nad tím, že Bene pere i Chozého prádlo. Že ona svému Sebastianovi by neprala ani za nic. Za mě je to logické. Když spolu bydlíme a mám zapnout pračku, tak přeci vyperu vše, co je špinavé, co je potřeba, a to pro oba. Nevidím na tom nic ponižujícího nebo něco co by bylo špatně. I kluci se o tom později baví, komu holka pere a komu ne. Mikulovi a Sebovi to připadne nevhodné aby jim partnerky praly prádlo.  Lola nabídne Benediktě svůj nový, revoluční, perfektní prací prášek Zéro, který v reklamě slibuje bělejší než bílá a vaše barvy budou zářit. Protože se Bene zdá, že její prášek barvy na oblečení vybledne, tak dá na Lolu a prádlo vypere v doporučeném Zéru. Což záhy pochopí, že vůbec neudělala dobře. Po vytažení z pračky totiž zjišťuje, že onen prací prášek způsobil opačný efekt. Odnesla to i Chozého nejoblíbenější košile, koupená v USA. Bene panikaří, jak toto Chozému vysvětlí. Zatímco celá bezradná přemýšlí jak mu tu hrůzu sdělí, Chozé právě koupil a dopravil do garáže mega reprák. Má 1000 wattů, z čehož je Chozé v euforií. Představuje si, jak budou s tímto reprákem světoví, zvuk špičkový a jejich hudba pronikne i skrze zdi garáže. 😀 Jenže jaksi zapomněl, že takovou sílu elektrika v jejich garáži fakt nevydrží. 😀V okamžiku zapojení repráku, se jim vyhodí pojistky. Zachránci Olivierovi se podaří pojistky opět nahodit, tak tam kluci aspoň nesedí potmě.  Chozé si ovšem pokoj nedá a chce reprák opět zapnout do elektriky, s tím, že teď už si elektřina zvykla a podruhé už to bude ok. Má pravdu, zdá se, že tentokrát již to bude bez katastrofy ale ejhle! Jen se chystají, že začnou konečně hrát, z repráku se začne kouřit a následně vzplanou plameny. Pohotový Mikuláš čapne hasící přístroj a hasí, aby ještě kompletně nevyhořeli.  Mezitím holky obešly všechny dostupné pařížské obchody s oblečením, snaží se sehnat takovou stejnou Chozého košili, která se v pračce zničila. Bohužel, ani Lole s Adélou ani Bene s Helenou se nezadařilo takovou sehnat. To by musely zaletět do USA 😃  Zoufalá Bene už nevidí jinou alternativu než se Chozému přiznat. V kavárně ale náhle Bene spatří kluka, co má na sobě stejnou košili jako je ta Chozého. Holky dostanou nápad. Týpka oslovily a košili z něj dostaly výměnou za jinou košili. Nakonec si u nich doma vybral Sebastiánovu. Šťastné Benediktě se obrovsky ulevilo, když držela v ruce košili, sehnatelnou jen v USA, krásnou, nepoškozenou. Tak Chozé nic nepozná.  Akorát ten týpek si začal v jejich domě na holky dovolovat. Myslel si, že budou orgie. Rád by chtěl na rande se všema čtyřma holkama. Po chvíli se jim ale podařilo jej z domu vystrnadit, ještě před příchodem jejich snoubenců.  Ti se vrátili domů celí špinaví, zašvihaní od pěny z hasičáku. Holky vyzvídaly co dělali. Pochlubili se, že měli v garáži větší menší havárií a aby si děvčata nedělaly starosti, že si prádlo vyperou sami… v tom Chozé ukázal prací prášek Zéro, že jim ho v obchodě doporučili…. Holky propukly v smích. Zéro? Tak to už znají. 😀  Epizodu mám celou ráda, jen mě iritují ty řeči o dietě zkraje. Jinak TOP. Sic nevynikala ani hláškama ale i tak patří k těm, na které se vždy ráda podívàm znovu a znovu. () (menej) (viac)

Unáhlené rozhodnutí (1995) (E30)

Lola již od časně rána na chodbě cvičí kliky a vstávající Mikuláš a Bene se o ni málem přerazí, když mířej do koupelny. Dozvídáme se bláznivou informaci. Lola se totiž rozhodla, že se přihlásí do armády aby byla blíž k Sebastiánovi. Takže posiluje svou kondičku. Představuje si, že se v armádě nechá zaměstnat jako ošetřovatelka a bude se moci starat o milovaného Sebastiána.  Kromě Loly nás celou epizodu děsně baví i Alex. Náhradník v kapele na baskytaru místo Sebastiána. Aktuálně totiž chodí s pěti dívkami a evidenci o nich si vede v elektronickém záznamníku. Bez něj by neměl šanci pamatovat si kdy, kde a s jakou dívkou má domluvenou schůzku a co které nasliboval. 🙃 Průser nastává právě teď, když se mu záznamník rozbije a než mu ho v obchodě opraví, tak to potrvá a Alex si mezitím nemůže vzpomenout, se kterou vlastně má dnes ráno posnídat. 😄 Stěžuje si v kavárně právě Olivierovi a Kryštofovi. Ti jako správní kamarádi mu slibují, že mu pomůžou. Aby se do toho nezamotal.  Horko začíná, když do kavárny přichází blonďatá Fabien a Alex zakrátko zjistí, že Fabien není ta, se kterou má zde posnídat. Nicméně když už se v kavárně potkají, tak Fabien hodlá s Alexem zde  posedět a objednat si něco dobrého. Odskočí si jen za roh k budce si zavolat. “Páni, to je hrůza, to bude ale vejbuch.” 😂 Hroutí se Alex. Je totiž v očekávání, že každou chvíli dorazí ta druhá.  A je to tu! Brunetka Valérie přichází rovnou k Alexovi. Ten se snaží co nejrychleji uprchnout z kavárny. Olivier a Kryštof mu pomůžou zmizet v doprovodu Valérie. Chudàk Fabien, jen co dotelefonovala, diví se, kam zmizel její Alex, anižby se s ní rozloučil. Olivier s Kryštofem svého kamaráda pochopitelně přikryjí. Ale že to bylo o fous.  O chvíli později v garáži se kluci baví o Lole, že fakt udělá všecko jen aby se dostala za Sebastiánem. Olivier: “Tak ať se zas chvíli trápí lampasáci místo nás, protože od Loly se dá čekat všechno.” 😄 Chozé:”Je horší než atomová válka.” 😀  Mezitím se Lola dala na zdravou výživu a učí se na přijímací testy. I do tělocvičny příjde v armádní uniformě. Už se celà vidí v armádě. Přijetí si představuje hrozně jednoduše až naivně. O to víc je rozsekaná z toho, že cvičnými testy neprošla a to její zjištění, že z testů inteligence získala pouhých 20 bodů. 😄  K překvapení všech, Lola se celá šťastná vrací domů s tím, že ji přijali. Do armády za Sebem jako ošetřovatelku. Že použila svého šarmu a ten lampasák ji prostě vzal.  V té velké radosti si plánuje, že si nechá poslat milovanou sochu Apollona. Ostatním se tedy nechce věřit, že by ji tak snadno přijali, a tak Lola vytasí smlouvu, kterou podepsala. Mikuláš si přečte kousek znění z Loliny smlouvy a zbledne. Totiž zjišťuje, že Lola podepsala rok armády v Německu. Což i pro ni je šok, protože si nepřečetla co podepisuje. Nakonec se hroutí. “Ale co si počnu v Německu?!? To snad není možný!!!”  Epizoda plná humoru o zbrklé Lole a Alexovi, co nezvládá randit s pěti holkama naráz. Jenže se nedá na Lolu zlobit, prostě zatoužila potom, být se svým milým, když ji ho odvedli na vojnu. A když nedomyslí následky tak co kolem toho je za alotrie 😂 Neřekla bych, že by mě epizoda s tématem armády bavila ale opak je pravdou. Tvůrce i méně zajimavá témata umí dobře podat do děje, zaplést tak, že je z toho vždy kvalitní legrace a člověk se musí zasmát. Příjemné odreagování od vlastních starostí a všech světských starostí.  Krásně je vidět, že parta drží spolu jako rodina. To se mi moc líbí.  Unáhlené rozhodnutí patří do mých oblíbených epizod. () (menej) (viac)

Na cestě do Německa (1995) (E31)

Nebohá Lola se balí do Německa proti své vůli. Lindin advokát ji poradil nastoupit tam, hned dát výpověď a za měsíc může odjet domů. Ale ani s touto polehčující alternativou se Lola nemíní smířit. Měsíc v Německu je pro ni taky příliš dlouho. Když Mikulášovi nešťastně padne do náruči a se slzami vzlykne, že chce umřít, je mu ji nesmírně líto. Bohužel i přátelé jsou v tomto bezmocní. Jak jen Lole pomoct? Zatímco Bene s Lindou ji připravují na cestu a snaží se ji naučit základní fráze německy, Alex přichází s jedním nápadem. Mezi jeho harémem měl i jednu holku Alžbětu, jejíž otec je generál. Ten by mohl Lole pomoct. Rozešel se s ní však ve zlém, a tak je problematické se s ní telefonicky spojit. Nicméně jej nakonec vyslechne a na schůzku v kavarně příjde. Chybou tohoto svůdníka je, že na Alžbětu použil oblbovací slůvka a vyznával ji lásku. Jenže ona už byla opatrná potom, co ji v minulosti zradil, a tak mu ty jeho sladké řeči viditelně nevěřila. Když se několikrát zeptal na jejího otce a zmínil se, že jeho kamarádka je v průšvihu a potřebovala by pomoc od generála, Alžběta rychle zavětří, vlepí Alexovi facku s vysvětlením, že není žádnej idiot aby ji to nedošlo a naštvaně odchází. Tedy plán krachl. Přesně jak řekl Chozé: “Ta byla inteligentní. To by sis měl taky zapsat.”  😃 Doma odpoledne všichni řeší Lolin pokus o utopení se v bazénu. Bene s Lindou v tělocvičně pochopily, že mluvila divně a že by si mohla ublížit a hned pro ni skočily.  Teď už Lola odpočívá a smiřuje se s tím, že bude muset přece jen odjet. Na poslední chvíli Lindu napadla ještě jedna věc. Zašla do náborové kanceláře a stůj co stůj  je přesvědčila, aby Lolinu unáhleně podepsanou smlouvu zrušili.  Lola odpřísáhla, že takovou blbost už nikdy neudělá a byla fakt šťastná, že je z toho úvazku venku.  Tato epizoda navazuje na předchozí. I tato byla stejně vtipná a plná hledající řešení co udělat aby Lola nemusela odjet do armády. Jediný Chozé vše viděl reálně a pesimisticky a nebýt toho, že Linda měla kliku, tak by nezmohl asi nikdo nic. Jsem ráda, že to nakonec dobře dopadlo.  Nejlepší však byl ten Alexův pokus. 😃 ()

Catastrophes (1995) (E80)

Tato epizoda Katastrofy nebyla v Česku nikdy odvysílána, tak jsme jej nemohli slyšet v cz znění a velmi toho lituju. Je to jedna z těch nejhumornějších dílů.  Chozé na vlastní kůži poznal, co je to mít den blbec. Je 8 hodin ráno a Benediktě se nedaří Chozého probudit a vytáhnout z postele. Horko těžko se nakonec vyklube z pod peřiny, spadne z postele a začne jančit, že si zlomil nohu. Následně si roztrhne župan při oblékání, klopýtne a převrátí stůl. Bene ho nestačí utěšovat. Chozé vychází z pokoje a zakopne o vysavač a spadne na zem. Celý rudý běsní: "Kterej kretén nechal ten vysavač tady na chodbě??!"  Načež mu Bene odpovídá: "No myslím, že jsi to byl ty sám, kdo ho neuklidil."   U snídaně to není o nic lepší. Lola ho polije plnou sklenicí horké kávy, Adéla mu na ruku převrátí kelímek s medem a když už vzteky bez sebe vyskočí od stolu, vrazí do Lindy, která právě nese hrnec s mlékem. Chozé nechápe, co se mu to dnes pořád děje a vinu hází na Lolu. Vstane od stolu a spadne. Pohádá se s Lolou a ta mu schválně šlápne na obě nohy.  Cestou do garáže ho nahodí auto a on je celý od bláta. Zapne svůj synťák ale ten mu exploduje a záhy na něj spadne klec od Texase. Do garáže přichází žena Marie-Jo a když se s ní Chozé odmítá bavit, tak žena vytáhne panenku a říká, že když je na ni stále tak zlý, tak dál bude pokračovat ve své pomstě a do panenky několikrát píchne jehlou. Chozé vysvětluje klukům, že tuto Marii-Jo potkal předchozí večer v klubu, zatímco Bene spala a tak o ničem neví. Protože Chozé s Marii-Jo nic neměl a odmítl s ní jít k ní domů, tak pronesla, že je čarodějnice a že se mu pomstí. V kavárně děvčata hovoří o Chozém a jeho katastrofách a nabádají Lolu, aby se Chozému omluvila za to, jak se s ním ráno v kuchyni pohádala. Přichází Manuel pozdravit holky a donese Adéle dárek.  Děvčata přicházejí do garáže a Lola nese Chozému dort jako gesto na usmířenou. Je nechtěně šťouchnutá Benediktou a dort končí na Chozého obličeji. Ten zuří a bere si Benediktu stranou, aby si s ní promluvil.  V tělocvičně Benedikta informuje holky o tom, co se Chozému stalo a o pseudo čarodějnici. Lola tomu věří. V tom přicházejí kluci a Chozé dává neustále pozor na to, co se kolem něj děje. Benedikta se rozhodne vzít věci do svých rukou a požádá Chozého aby Marii-Jo kontaktoval.  Později přichází Chozé s Marii-Jo domů a ona mu vyčítá jak se k ní nehezky choval a vysvětluje mu, že má dar způsobit některým lidem katastrofu. V tom přichází Lola, převlečená za čarodějnici. Prohlašuje, že je královna všech čarodějnic a vyhrožuje Marii-Jo za to, že zneužila čarování k pomstě. Marie-Jo se zalekne a utíká pryč se slovy, že není čarodějnice. ()