Rozmary lásky

(epizóda)
  • Francúzsko La Punition
Francúzsko, 1995, 26 min

Kri-kri

Tento díl řadím k těm nejvtipnějším, má hned dvě dějové linky, které se vzájemně propojí. Jednak José předstírá chřipku, aby si mohl v klidu užít s novým objevem a Lola nezvykle ponořená v novinách začne vyšilovat, že se José nakazil legionářskou nemocí. Celý den s tím otravuje a když uvidí Josého s monokly, zburcuje záchranku. Ten však nemá modřiny okolo očí z legionelly, nýbrž od jednoho svalovce, jemuž se nelíbilo, že mu José leze za ženskou. Benediktě namluví, že ho porazilo auto a nechá se od ní namasírovat. Jsou tu i vtipné hlášky "Cos dělal s tou holkou?" "Co asi? Vyšívali jsme spolu.":) Jasných 5 *. 100% ()

Aquilles

José dostal legionářskou nemoc. To si tedy alespoň vsugeruje Lola, když narazí na článek v novinách. Co na tom, že zatím byly popsány jen dva případy kdesi v západní Africe. A tak zatímco José statečně simuluje nachlazení, aby se mohl vidět se svým objevem, Lola se čím dál víc utvrzuje v Josého vážné nemoci. Když pak zjistí, že se u Josého objevil další z příznaků, modrofialové modřiny kolem očí, neváhá a volá sanitku. José přitom nemůže před Benediktou prozradit pravdu, tedy že modřiny má od svalovce, který ho s onou holkou nachytal. Velice vtipný díl plný nedorozumění. Navíc musím podotknout, že José má v tomhle díle neskutečnou kliku. Sice skončí potlučený jak panda, ale před Benediktou se nic neprovalí. A to ani ve chvíli, kdy mu svalovec donese až domů zapomenutou peněženku :D ()