Rozmary lásky

(epizóda)
  • Francúzsko Engagement volontaire
Francúzsko, 1995, 26 min

Kri-kri

Lola se rozhodla přihlásit do armády, aby byla se Sebastiánem. Dala do toho veškou energii - začla hned po ránu cvičit, učit se na náborové zkoušky, udělala si testy inteligence a dokonce do fitcentra přišla ve vojenské uniformě. Měla v plánu zakoketovat s důstojníkem, aby ji přiřadili do kasáren k Sebastiánovi. Nakonec ji přijali, jenže si pořádně nepřečetla smlouvu a podepsala rok v Německu. Mezitím se Alexovi porouchal elektronický záznamník a on ztratil přehled o schůzkách se všemi svými dívkami. Naštěstí si záznamník nechal rychle opravit, ale Kryštof a Olivier dostali kázání od Fabienne ohledně řízení bez řidičáku.:) Velmi vtipná epizoda. 100% ()

Ebibrigi

Lola již od časně rána na chodbě cvičí kliky a vstávající Mikuláš a Bene se o ni málem přerazí, když mířej do koupelny. Dozvídáme se bláznivou informaci. Lola se totiž rozhodla, že se přihlásí do armády aby byla blíž k Sebastiánovi. Takže posiluje svou kondičku. Představuje si, že se v armádě nechá zaměstnat jako ošetřovatelka a bude se moci starat o milovaného Sebastiána.  Kromě Loly nás celou epizodu děsně baví i Alex. Náhradník v kapele na baskytaru místo Sebastiána. Aktuálně totiž chodí s pěti dívkami a evidenci o nich si vede v elektronickém záznamníku. Bez něj by neměl šanci pamatovat si kdy, kde a s jakou dívkou má domluvenou schůzku a co které nasliboval. 🙃 Průser nastává právě teď, když se mu záznamník rozbije a než mu ho v obchodě opraví, tak to potrvá a Alex si mezitím nemůže vzpomenout, se kterou vlastně má dnes ráno posnídat. 😄 Stěžuje si v kavárně právě Olivierovi a Kryštofovi. Ti jako správní kamarádi mu slibují, že mu pomůžou. Aby se do toho nezamotal.  Horko začíná, když do kavárny přichází blonďatá Fabien a Alex zakrátko zjistí, že Fabien není ta, se kterou má zde posnídat. Nicméně když už se v kavárně potkají, tak Fabien hodlá s Alexem zde  posedět a objednat si něco dobrého. Odskočí si jen za roh k budce si zavolat. “Páni, to je hrůza, to bude ale vejbuch.” 😂 Hroutí se Alex. Je totiž v očekávání, že každou chvíli dorazí ta druhá.  A je to tu! Brunetka Valérie přichází rovnou k Alexovi. Ten se snaží co nejrychleji uprchnout z kavárny. Olivier a Kryštof mu pomůžou zmizet v doprovodu Valérie. Chudàk Fabien, jen co dotelefonovala, diví se, kam zmizel její Alex, anižby se s ní rozloučil. Olivier s Kryštofem svého kamaráda pochopitelně přikryjí. Ale že to bylo o fous.  O chvíli později v garáži se kluci baví o Lole, že fakt udělá všecko jen aby se dostala za Sebastiánem. Olivier: “Tak ať se zas chvíli trápí lampasáci místo nás, protože od Loly se dá čekat všechno.” 😄 Chozé:”Je horší než atomová válka.” 😀  Mezitím se Lola dala na zdravou výživu a učí se na přijímací testy. I do tělocvičny příjde v armádní uniformě. Už se celà vidí v armádě. Přijetí si představuje hrozně jednoduše až naivně. O to víc je rozsekaná z toho, že cvičnými testy neprošla a to její zjištění, že z testů inteligence získala pouhých 20 bodů. 😄  K překvapení všech, Lola se celá šťastná vrací domů s tím, že ji přijali. Do armády za Sebem jako ošetřovatelku. Že použila svého šarmu a ten lampasák ji prostě vzal.  V té velké radosti si plánuje, že si nechá poslat milovanou sochu Apollona. Ostatním se tedy nechce věřit, že by ji tak snadno přijali, a tak Lola vytasí smlouvu, kterou podepsala. Mikuláš si přečte kousek znění z Loliny smlouvy a zbledne. Totiž zjišťuje, že Lola podepsala rok armády v Německu. Což i pro ni je šok, protože si nepřečetla co podepisuje. Nakonec se hroutí. “Ale co si počnu v Německu?!? To snad není možný!!!”  Epizoda plná humoru o zbrklé Lole a Alexovi, co nezvládá randit s pěti holkama naráz. Jenže se nedá na Lolu zlobit, prostě zatoužila potom, být se svým milým, když ji ho odvedli na vojnu. A když nedomyslí následky tak co kolem toho je za alotrie 😂 Neřekla bych, že by mě epizoda s tématem armády bavila ale opak je pravdou. Tvůrce i méně zajimavá témata umí dobře podat do děje, zaplést tak, že je z toho vždy kvalitní legrace a člověk se musí zasmát. Příjemné odreagování od vlastních starostí a všech světských starostí.  Krásně je vidět, že parta drží spolu jako rodina. To se mi moc líbí.  Unáhlené rozhodnutí patří do mých oblíbených epizod. () (menej) (viac)