Rozmary lásky

Na cestě do Německa (E31)

(epizóda)
  • Francúzsko L'Allemagne
Francúzsko, 1995, 26 min

Aquilles

Pokračování příběhu o tom, jak se Lola nechala naverbovat do armády je povedené a vtipné. Nejdříve se balí jako by Německo leželo hned vedle Sibiře, potom se jde raději utopit, než aby vydržela měsíc na vojně. Objektivně by to někomu možná mohlo připadat trochu dětinské, ale Lola už je taková. Stačí sledovat a bavit se. Povedené bylo i setkání Alexe s Alžbětou, která mu pochopitelně neskočila na jeho léčku. Mimochodem, potěšilo mě, že se v roli Alžběty mihla herečka Ingrid Chauvin. Lolu nakonec zachránila Linda, takže musím přiznat, že tohle je jeden z mála pozdějších dílů, kdy u mě Linda získává plusové body. ()

Kri-kri

Lola opět špekulovala, tentokrát se mermomocí chtěla dostat na vojnu za Sebastiánem a proto se přihlásila do pomocných armádních jednotek, ovšem ve smlouvě přehlédla důležitý fakt, že v Německu!:)) Jak kvůli tomu šílela, dokonce se chtěla utopit v bazénu. A ty její hlášky nemají chybu "To je příšerný poslat holku jako jsem já do Gulagu, vždyť já tam zmrznu!":) A nebo když se učila domluvit se německy. "Jak se řekne mám hlad? "Ich habe Hunger" "To si pamatuje..." "Protože mi to připomíná hamburger.":) Nakonec neodjela, neboť jeden z důstojníků se nechal obměkčit Lindou a australskými klokany.:) Velmi povedený díl, zasloužených 5 * a 100%. ()

Ebibrigi

Nebohá Lola se balí do Německa proti své vůli. Lindin advokát ji poradil nastoupit tam, hned dát výpověď a za měsíc může odjet domů. Ale ani s touto polehčující alternativou se Lola nemíní smířit. Měsíc v Německu je pro ni taky příliš dlouho. Když Mikulášovi nešťastně padne do náruči a se slzami vzlykne, že chce umřít, je mu ji nesmírně líto. Bohužel i přátelé jsou v tomto bezmocní. Jak jen Lole pomoct? Zatímco Bene s Lindou ji připravují na cestu a snaží se ji naučit základní fráze německy, Alex přichází s jedním nápadem. Mezi jeho harémem měl i jednu holku Alžbětu, jejíž otec je generál. Ten by mohl Lole pomoct. Rozešel se s ní však ve zlém, a tak je problematické se s ní telefonicky spojit. Nicméně jej nakonec vyslechne a na schůzku v kavarně příjde. Chybou tohoto svůdníka je, že na Alžbětu použil oblbovací slůvka a vyznával ji lásku. Jenže ona už byla opatrná potom, co ji v minulosti zradil, a tak mu ty jeho sladké řeči viditelně nevěřila. Když se několikrát zeptal na jejího otce a zmínil se, že jeho kamarádka je v průšvihu a potřebovala by pomoc od generála, Alžběta rychle zavětří, vlepí Alexovi facku s vysvětlením, že není žádnej idiot aby ji to nedošlo a naštvaně odchází. Tedy plán krachl. Přesně jak řekl Chozé: “Ta byla inteligentní. To by sis měl taky zapsat.”  😃 Doma odpoledne všichni řeší Lolin pokus o utopení se v bazénu. Bene s Lindou v tělocvičně pochopily, že mluvila divně a že by si mohla ublížit a hned pro ni skočily.  Teď už Lola odpočívá a smiřuje se s tím, že bude muset přece jen odjet. Na poslední chvíli Lindu napadla ještě jedna věc. Zašla do náborové kanceláře a stůj co stůj  je přesvědčila, aby Lolinu unáhleně podepsanou smlouvu zrušili.  Lola odpřísáhla, že takovou blbost už nikdy neudělá a byla fakt šťastná, že je z toho úvazku venku.  Tato epizoda navazuje na předchozí. I tato byla stejně vtipná a plná hledající řešení co udělat aby Lola nemusela odjet do armády. Jediný Chozé vše viděl reálně a pesimisticky a nebýt toho, že Linda měla kliku, tak by nezmohl asi nikdo nic. Jsem ráda, že to nakonec dobře dopadlo.  Nejlepší však byl ten Alexův pokus. 😃 ()