Without Warning

• USA It Came Without Warning (viac)

Pokud vetřelec narazí náhodou na skupinku lovců hluboko uprostřed lesů, obvykle je chytí a udělá si z nich nástěnnou trofej. Co ale neví, je, že jeden z lovců chce udělat stejnou věc s ním a oba se pokoušejí dostat toho druhého. (olinka2)

hladass

Vzhledem k tomu, že jsem byl tímto kouskem v mládí nedotčen a všude se o něm píše jako předchůdci naprosto geniálního Predátora, má očekávaní byla poměrně vysoká... No, o Predátorovi nemůže být řeč, jediné, co mají tyhle dva kusy společné, je mimozemšťan v roli lovce, jinak nic... Ale i přes to jde v tomhle případě o docela zábavný kousek, který mohl být klidně klasickým lesním slasherem, nebýt mimozemšťana a jeho létajících ozubených přísavek, které z lidí vysávaly krev... Atmosféra je fajn, přehrávající herci docela v pohodě (teda až na hysterickou Sandy, ta je neskutečně otravná), hudba neurazí a nízký rozpočet tentokráte filmu spíše prospěl... Proto je škoda, že některé scény jsou zbytečně ukecané a samotný lovec na konci nic moc nepředvedl... No, ale co už, člověk se musí někdy spokojit i s málem a já byl v tomto případě docela spokojen... Jo a tvůrce obalu by zasloužil depilovat ksicht frézou... ()

darkrobyk

Po dlouhých letech jsem už tolik nadšený nebyl. Přesto se jedná o příjemně průměrný sci-fi příběh o mimozemšťanovi-lovci, co sbírá lidské trofeje. Zajímavým nápadem jsou létající ozubené hvězdice s chapadélky, co se schutí pustí do své oběti, až krev a sliz stříkají. Mechanické efekty jsou vůbec podařené stejně, jako ztvárnění mimozemšťana. Ten je po vzoru Čelistí, Vetřelce a dalších snímků ukázán až v samotném konci. Celkový dojem kazí protahované dialogy v restauraci a hysterická Sandy, která by zasloužila vyfackovat a ne zachránit. Herecké výkony jsou až na výjimky mizerné... V německé distribuci uváděno pod přiléhavým názvem: Tajemství létajících ďáblů. ()

pornogrind

Without Warning je Sci-Fi hororovým Béčkem o šmejdovi z vesmíru pro kterýho lidi slouží jako trofeje. Loví je pomocí létajících hvězdic který člověku doslova vysají krev. Samotnej sběratel lidskejch trofejí(mimizemšťan) se v celé své kráse ukáže až v poslední 15minutovce čímž celou tu dobu udržuje diváka v napětí odkudže ty hvězdice vlastně lítaj. Není to sice nic extra ale jako taková jednohubka zcela dostačující. Slabší 3hvězdy. ()

Anderton

Možno trochu priehľaná metafora toho, ako sa ľudia chovajú k zvieratám a ako by sa cítil človek, ak by sa ocitol na ich mieste. Ale prečo nie, koniec koncov s tým nemôže nikto nesúhlasiť. Rozhodne si viem predstaviť ešte béčkovejšie filmy, ktoré by si viac zaslúžili zapadnúť prachom, ako práve Without Warning. Atmosféru to má presne takú, aká sa dá očakávať od podobnej nízkorozpočtovky tohto obdobia, len ten chudák mimozemšťan sa mohol pre vlastné dobro trochu svižnejšie hýbať. Pokiaľ sa chcete zabaviť na mladom Carusovi, tak vo WW máte jedinečnú príležitosť. ()

corpsy

Prvá tretina dejom pripomína klasický slasher. Už len čakáte, či sa odniekiaľ z húštiny nevyvalí Jason, spoza skál nevyskočia deformovaný kanibali a napínate uši, či niekde nepočuť rev Leatherfaceovej motorovej píli. Avšak omyl. Táto časť má akú takú atmosféru, zvyšok je len nudný blábol, kde najväčšiu hrozbu predstavuje šialený bývalý vojak v podaní Martina Landaua a nie mimozemšťan, ktorý si na našu planétu prišiel zaloviť. Dočkáme sa ho až v posledných 15 minútach a to tiež len na pár záberov. Takže, nič moc. ()

• Mimozemského zabijáka zde hraje herec Kevin Peter Hall, obr, který si o 7 let později střihnul roli daleko slavnějšího lovce z vesmíru, predátora. (Adaamos21)