Clay Santell (Audie Murphy) potká v poušti známého desperáta Traverse (Jan Merlin) a následně je jím okraden o svého koně. Stihne však ještě na ujíždějícího banditu vystřelit a ten ztratí svou pušku. Clay musí pěšky do nejbližšího městečka, kde se snaží koupit nového koně. Místní lidé ovšem poznají Traversovu pušku a okamžitě na něj zavolají šerifa Decketta (Stephen McNally), který je na stopě Traverse již dlouhou dobu a jako jediný ví, jak vypadá. Schválně označí Santella za Traverse a snaží se ho odvést k soudu v Denveru. Clay ovšem uprchne a v jedné usedlosti sebou bere rukojmí v podobě Janet (Felicia Farr). Od té doby je na útěku, ovšem s podlým šerifem Deckettem a bandou místních obyvatel v patách. (Mol)

Mol

Audie opět nezklamal a jeho role charismatického pistolníka zase táhne celej film. Jako štvaná zvěř musí utíkat před podlým šerifem. Trošku mi to utíkání po horách a střílení připomnělo třetího Vinetoua. Ta holka mi tam nevadila, protože nedělala takový ty klasický hovna co dělávaj tyhle buchty v těhletěch filmech. Dobrý film. Film, kde i záporáci mají respekt ke svým nepřátelům. "Jestli něco nenávidím víc než šerifa, tak je to práskač." ()