Prirodzený svet

• Česko Svět přírody (viac)
Veľká Británia, (1983–2020), 450 h 19 min (Minutáž: 43–78 min)

Réžia:

Joe Kennedy, Brian Leith, Virginia Quinn, Kevin Flay, Densey Clyne (viac)

David Attenborough (rozprávač), Ian Holm (rozprávač), Andrew Sachs (rozprávač), Tim Pigott-Smith (rozprávač), John Shrapnel (rozprávač) (viac)

Příroda je plná úžasných zvířat a neuvěřitelných příběhů. Každý živočich – i ten zdánlivě nejobyčejnější – má svůj jedinečný život, plný každodenních bojů, starostí i radostí. Podívejte se zblízka na tento pestrý svět, odhalený tímto výjimečným dokumentem. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Recenzie používateľa tahit k tomuto seriálu (6)

Lobo - vlk, který změnil Ameriku (2008) (S26E10)

Myslím, že každý, kdo se zajímá o život vlka, by měl tento opravdu nádherný dokument vidět, vlci jsou velmi zvláštní a podivuhodná zvířata, mají vlastní moudrost a v některých ohledech jsou lidem dokonce do jisté míry podobní, myslím, v těch lepších vlastnostech. Existence démonizování vlka, které stále ještě oživuje v představách pověr a mýtů především v dobrodružných knihách a filmech jsou hlouposti. Mám za to, že tento dokument dobře přiblížil život vlka, který má tajuplné smyslové schopnosti zvířecího světa. ()

Tygr zvaný Zlomený ocas (2011) (S29E12)

Fakt je, že příběh se smutnou příchutí má svojí působivost, což je mi hodně sympatické. Tak to se mi líbilo. Nicméně nepochybuji, že život volně žijících tygrů bude ještě chmurnější. Co dodat? Jednoznačně top ve své kategorii dokumentů. ()

Machli - tygří královna (2012) (S31E03)

Obsahové zaměření filmů ze života zvířat mám rád, obzvláště v jejich vlastním prostředí. A pokud jde o elegantní tygřici Machli, tak má určitě co nabídnout, poněvadž je jedinečným zážitkem pro oko. Též zajímavou zvláštností byl její obdivuhodný výčet vlastností. Jistě znáte okřídlené rčení, že Serengeti nesmí zemřít. Já bych ještě doplnil, že ze stejných důvodů by mělo mít stejnou platnost i pro zdejší nádherný Indický národní park Ranthambore. Film pro lidi, co mají blízko k přírodě. ()

Vlci versus bizoni (2012) (S31E04)

Severoameričtí bizoni jsou tu krapet jako poslední mohykáni, neboť jich ve volné přírodě ubývá. Mnohem zajímavěji tu působí smečka nádherných vlků. A že je na co se koukat. Za zmínku stojí i unikátní záběry divočiny nedotčené lidskou rukou. Zní to možná smutně, ale na druhou stranu je pravda, jak naznačil tvůrce Jeff Turner, že tenhle krásný svět zvířat dosud nezničený civilizací, těžbou ropy člověk zničí. Já si dovolím dodat, co příroda budovala mnoho let, nejspíš bude brzy vyplněno něčím jiným, každopádně to nebude tak krásný a jedinečný. ()

Obří vydry z Amazonie (2013) (S31E09)

Už zase kousek Amazonie. Gentlemanské vydry, které si zde vedou skvěle. Po několika minutách mě to čaplo a nepustilo až do konce. Umně zpracované a excelentní záběry v každém okamžiku. Ale nedá mi to a musím říci, že tedy moc nechápu, proč vypravěči říkají třeba o kajmanech, že se chová zákeřně. Ne, že by se každé zvíře chovalo rytířsky, ale že by zákeřně? Osobně si myslím, že je to hloupá spekulace. ()

Jak dospívají gepardi (2017) (S35E09)

Gepardi jsou fascinující a krásná zvířata... a tento film určitě také. ()