Prirodzený svet - Season 33 (2014) (séria)

David Attenborough: Úžasné žáby (S33E10)

(epizóda)
  • Veľká Británia Attenborough's Fabulous Frogs (viac)
Veľká Británia, 2014, 54 min

Réžia:

Sally Thomson

David Attenborough (sprievodca)

Žáby jsou ohromující tvorové. Žijí všude, dokonce i na místech, kde by těžko přežil jiný obojživelník. Dokážou se ubránit i mnohem silnějšímu nepříteli... Na naší planetě existuje více než pět tisíc druhů žab. Mají různé tvary, barvy a velikost. Tento fascinující film využívá nejžhavější vědecké poznatky a nejmodernější techniku k tomu, aby před zraky užaslých diváků odhalil jinak skrytý svět. Uvidíte žáby jako nikdy předtím a díky speciálním záběrům a prvotřídním archívním snímkům z produkce prestižní BBC se dozvíte o klíčových stránkách jejich podivuhodného života. David Attenborough přináší velké množství žab najednou, klade důraz na obrovskou rozmanitost napříč celým jejich královstvím a představuje neuvěřitelné způsoby, jakými se přizpůsobily někdy až nepředstavitelně těžkým životním podmínkám. (TV Prima)

filmmovier

Normálně bych se na dokument, který je kompletně celý jenom o žábách, asi nepodíval... ale David Attenborough je prostě David Attenborough. Dokument je to fantastický. Nádherný, jako vždy plný fascinujících záběrů. Žáby jsou skutečně úžasné a ten dokument za to stojí. Výjimeční tvorové, jedinečný dokumentarista. 100%. ()