Cestovatel Jim Wheatley (Charles H. Gray) záhadně zmizí při průzkum Jeskyně mrtvých v Karibiku. Jeho sestra Gina Matthews (Mala Powers) se ho se svým manželem Danem (John Howard) vydává ho hledat. Přidá se k nim Pete Morgan (Paul Richards), dávný přítel a dorazí do vesnice poblíž jeskyně, kde najmou domorodého průvodce Raoula Kooma (Richard Gilden). Najdou „americano“ doktora Ramseye (Gerald Milton), který se zabývá výzkumem hub, bakterií a takových svinstev. Všichni ve vesnici popírají existenci jakékoli jeskyně široko daleko a když se ji vydají hledat, Gina narazí na podivnou pěnohoubovou bestii, která po ní vyjede, ale naštěstí ji dva muži zabijí. Lino (Duane Gray) výpravě nabídne, že je za peníze dovede k jeskyni, ale nachystá na ně past s dynamitem, avšak při výbuchu ale sám zahyne. Podivných houbopěnových postav je v jeskyni více, jsou zde i Jimovy pozůstatky. Nakonec se ukáže, že je to důsledek pokusů doktora Ramsaye, ale vymklo se mu to z ruky a je to hrozba pro celý svět. Podaří se jim houbu a nebezpečné postavy odstranit a zachránit lidstvo i sebe? (Peabody)

Campbell

Hodně neznámý a ani ne moc dobrý film o tom jak jedna ženská jde do džungle najít svého bratra. Tam najde nějakýho vědce kterej je jak jinak než šílenej. Celá zápletka mi přišla postavená na hlavu a strašně nezajímavá. Film hlavně ze všeho strašně nudil což je snad ještě horší. Celej film se táhne a jediný co se ve filmu řeší jsou kraviny nepotřebné k příběhu. Navíc herci byly úděsný. Film trvá nějakejch 72 minut a já to viděl na 2x. PRotože to bylo prostě úmorný. Ale film má výhodu, po hodině si nevzpomenete o čem to vůbec bylo. ()

Oktavianus

Velmi jednoduchý a v samotné podstatě trochu hloupý film na obehrané téma. Campbell popsal, oč ve snímku jde, a je fakt, že víc tam toho v zásadě není. Dialogy zbytečné a celkem vyčerpávající, postavy bez špetky charismatu a zajímavosti, takže není žádný důvod jim fandit, aby se dočkaly titulků ve zdraví, nezajímavé kulisy. Za pozornost stojí vlastně jen kostým monstra, které hrdiny ohrožuje, vypadá tak jako podivně houbovitě, prostě jako dvounohá humanoidní houbička (na nádobí). Samozřejmě, film žádnej průser není, jak by se možná mohlo zdát, je jen nezajímavý a nezábavný.Jak to tak bývá, plakát, který slibuje příběh lidí, kteří "se odvážili vstoupit do jeskyně smrti a prozkoumat tajemství pekla, aby našli neznámou hrůzu", nejen že hrubě přehání, nýbrž je i tím nejzajímavějším, co jsem na tom seznal. ()