Karlos80

První z dlouhé série jedenácti kriminálních filmů z let 76-84 od Bruna Corbucciho, jakožto italská odpověď na známého amerického Serpica (Al Pacino) v hlavní roli s Tomasem Milianem, nekonvenčním policejním inspektorem Nico Giraldim. Tomas Milian, podivínský týpek se skvělým módním reege stylem (především jeho čapky neměly chybu), z vysoka prdí na nějakou předpisovou módu, zde opět na motorce podobně jako v o rok mladším "Syndicate Sadists" od Lenziho. Film nepostrádá dobrou akci, občas i tvrdé násilí, dále dlouhé automoto honičky (v těch moto řádí právě Tomas Milian), ale i prvky komedie (pěkná scéna se odehrává např. v disco klubu). Ještě bych vyzdvihl vynikající kameru a opět dobré hudební skóre (jak jinak) než od bratrů De Angelisových. Z herců dobře zahrál i známý Jack Palance jako darebný excentrický obchodník Shelley, který pere špinavé peníze. Zraku však neunikl ani Guido Mannari (Macro s Caliguly) nebo Maria Rosaria Omaggio, jediná hlavní ženská role, zde po boku Miliana (známá o něco později z Lenziho filmu "Roma a mano armata", opět s Milianem). Dobrá akční zábava, která moc nestála, která se dá vidět. ()

Martin741

Pozeram, ze dalsia dost dlha filmova seria jestvuje, ktora mi unikla, konkretne som teraz zacal prvym filmom Squadra Antiscippo od rezisera Bruna Corbucciho /Superpolicajti z Miami/. Toto je druhy film, ktory som videl od Corbucciho, a veruze namakane. Opat Poliziotteschi, ten zaner proste milujem, dnes sa uz netocia - mno jo, dnes frci mainstream. No a Ramzeszial opat karlov komentar o ktory ako jediny sa da opriet. Coz je skoda, kvalitnych ludi ktori dobre komentuju filmy, je tu dost : tron, mchnk /ten je vysdadeny a fascinovany cs kinematografiou, poliziotteschi prakticky nekomentuje/, Radek99 obcas prestreli, ale v zasade komentuje dobre - atd atd. Som rad, ze sa v hodnoteni rozchadzam s Karlom, no a mne sa nezda, zeby slo o taliansku Corbucciho odpoved na Serpica. Ono tu nie je ani oficialny text distributora , to ma ale neprekvapuje, tu na tejto databaze vladne ciry mainstream a na tieto zabudnute /a casto fajne /filmy sa zvysoka serie. O cosi lepsie je na tom ymdb, tam sa aspon co -to dozviem. Milian bol zvlastny herec, v zasade dobrak, len tu vidno, jaxi s predpismi vytrel prdel - pardon, to mi zase uletelo, chcel som napisat, ze nedodrzuje konvencie ani predpisy. Okrem Miliana tu bol fakt Makro z Kaligulu -, teda Guido Mannari konkretne. Jo a videl som aj Jacka Palance- a /Panika v Ulicich, Deset Vterin do pekla, Pohrdani 1963/. Vyborne poliziotteschi, na odreagovanie ako stvorene, a da sa zhliadnut opakovane : 86 % ()