Legendárny animovaný seriál o nehynúcom úsilí vynalizajúceho kojota chytiť rýchlo-šprintujúce zviera ponášajúce sa na pšotrosa do svojich pazúrov a zjesť ho na večeru. Nikdy mu to však nejde, a tak stále vymýšla nové a vždy originálnejšie metódy (napr. trysky na chrbte). Road Runner mu vždy uniká so svojim slávnym gestom mig-mig. Táto rozprávka je jedna z mnohých z dielní Chucka Jonesa (Bugs Bunny Show). (PaCM4N)

Radiq

Většina z toho fyzikálně nemožná, ale vo to tady de, to je ten džouk, jako joke, né pšouk. Nejlepší je kovadlina s menší hmotností, než cokoliv jiného, ale hlavně když se přesune nad kojotovu hlavu. A ať žije dynamit. Tady mám dva druhy hodnocení - jako malýmu sviňskýmu parchantovi se mi to líbilo za 5 hvězd. Teď s věkem už to není tak žhavý, páč su už asi moc rozežranej - u hodně pastí se opakuje princip a dá se to očekávat. Někoho taky dost může srát Beep beep... PS: nákladní vozy taky dokážou být pěkně zákeřné... No a poznámka závěrem: na českejch silnicích asi taky řádí kojot, podle jejich stavu... Obzvlášť vtipné epizody: Zip 'N Snort, Lickety-Splat ()

Illioplius

Kojot naháňa pštrosa a na kojota padne klavír. Kojot prichystá pre pštrosa pascu, no chytí sa do nej kojot. Kojot ide po pštrosovi s nejakým obrovským strojom, no ten samozrejme kojota zatlčie do zeme, prípadne ho odstrelí niekam do vesmíru… A takto stále dokola, bez akéhokoľvek deja, to isté, to isté, to isté. Ak sa niekto dokáže smiať na každom jednom nepodarenom kojotovom pokuse o chytenie pštrosa, tak som na istých pochybách o jeho psychickom stave. Áno, občas je to vtipné, ale po čase už skôr pateticky nudné. Slabšie tri hviezdy. ()

spikey1

Nejnápaditější a nejzábavnější z Looney tunes. Pták uličník je v podstatě jen sidekicker kojota Vildy, který díky donáškovému systému od ACME, získává ty nejlepší hejblátka při pokusech o lov na Uličníka. S Vildou jsem pokaždé prožíval absolutní frustraci a přitom maximální radost z toho jaký plán a jaký vynález dokáže tak vtipně a inteligentně použít. Jeho nemluvnost a používání výmluvných cedulek je pro mě maximum krátkometrážního animovaného humoru. ()

gurmanfilmu

Jednoznačně legendární příběhy o kojotovi a o Mig Mig. V dětství jsem jejich souboje považoval za tak napínavé, že jsem i věřil, že ho kojot jednou dostane. Bohužel se tak nestalo :( . V přeneseném slova smyslu lze brát tyto příběhy, jako příběhy o odhodlanosti nikdy se nevzdát za každou cenu :D . Moje největší pochvala tvůrcům je však za skvělé porušování fyzikálních zákonů :D :D :D ()

H34D

Jeden z nejlepších animovaných dětských seriálů, úzce spjat s našim dětstvím. Ať se kojot snaží jak chce, ať vymyslí jakkoliv rafinovaný plán, na Ptáka uličníka si nikdy nepřijde, až mi ho bylo trochu líto. Tuto skvělou hru na kočku a myš překoná snad jen opravdová kočka a myš v podobě Toma a Jerryho, nebo možná reálné pozorování kočky a myši na živo? :) Rozhodně se však jedná o lepší alternativu Jen počkej zajíci o tom žádných pochyb. 8/10 ()

Warneři nakonec možná nechají kojota uniknout

Warneři nakonec možná nechají kojota uniknout

13.11.2023

Jak se zdá, čeho je moc, toho je příliš. Před pár dny jste se zde mohli dočíst zprávu o tom, že studio Warner Bros. se rozhodlo po více než roce od kontroverzního zrušení komiksovky Batgirl a animáku… (viac)