Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Billy (Jude Law) a Jo (Sadie Frost) aka "ram-raiders", kradou auta a pak s nimi najíží do obchodních výloh, kde ukradnou, co mohou, než přijedou ochránci zákona. Taková "ram raid" obvykle končí policejní honičkou a tím se Billy a Jo baví. To se ovšem nelíbí překupníkovi drog Tommymu (Sean Pertwee), protože to ovlivňuje jeho byznys. (smack)

(viac)

Recenzie (9)

slunicko2 

všetky recenzie používateľa

Radostný život mládeže v jedné z nejrozvinutějších zemí světa. 1) Chtěl jsem vidět 22letého Jude Lawa (hlavní postava Billy) a viděl jsem ho. Jako prémii jsem dostal 18letého Daniela Newmana (opičák). Co jsem chtěl, to jsem dostal._____ 2) Ještěže je to scifi, resp. film z jakési alternativní současnosti. Jinak bych si mohl myslet, že takhle to ve Spojeném království dneska vypadá. ()

movie 

všetky recenzie používateľa

Andersonův debut v sobě narozdíl od jeho budoucí tvorby nese alespoň jakýsi politický podtext, respektive skrz postavy Sadie Frost a Juda Lawa, dvojice low life londýnských zlodějíčků, ukazuje dlouhým prstem na bující konzumerismus nejen modního Londýna. Ten zde ovšem presentuje jako dystopickou díru odtrženou od zbytku světa do které můžeme nahlédnout jen skrz boční uličky, doky, skladiště, rychlodráhy a bordelem zaváté rozbourané fabriky. Je škoda, že Andreson nenatočil povícero podobných autorských děl a propadl kouzlu rychlokvašeného hollywodského blockbusteru. ()

SeanLSD 

všetky recenzie používateľa

O frajerovi, čo vylezie z basy a čo má divnú holku, a o druhom, s ktorým súťažia, kto bude väčší borec, melú pritom strašne drsné piate cez deviate, naháňajú sa s policajtmi, len tak sa flákajú v kožených bundách a punkových účesoch po industriálnej zóne hodiny, dni a týždne, machersky pofajčievajúc, potom niekde v hrdzavom šrote ležia bachnutí ako špinavé handry a raz za čas, kedy je to konečne zaujímavé, šlohnú nejaké vyblýskané fáro a namieria si to s ním rovno do výkladu nejakého drahého obchoďáku...____V tom istom roku, keď Danny Boyle debutoval PLYTKÝM HROBOM a odpálil Ewana McGregora k hviezdnej sláve, urobil to isté Paul Anderson s Judom Lawom. Pomohli si všetci... Podobností je tu viac než dosť, oba filmy sa jasne hlásia, možno i nevedome, k úplne novej vlne britského filmu ( Vo svojej dobe musel zrejme narobiť aj poriadny rozruch, keď ho v Británií zakázali.), jednoduchšie je však iba skonštatovať, že je v NAKUPOVANÍ prekvapivo málo akcie vzhľadom k jeho tematickému vyzneniu a "špinavému" charakteru ( a hlavne vzhľadom k ďalšej kariére režiséra..). Väčšina stopáže utečie v prázdnom táraní do vetra a poflakovaní sa po priemyselnej zóne tovární, hál a dokov, ktoré sú síce strašne fotogenické (a kamera robí krásnu prácu), ale čo z toho, keď nie sú ani dostatočne podfarbené sľubnou úvodnou našlapanou hudbou. Škoda, preškoda, lebo tie chvíle, v ktorých sa aj niečo skutočne deje, sú naozaj drsné, cynické a nápadité - vyzerajú ako nejaký retro-industriálny MECHANICKÝ POMARANČ zmaľovaný hrdzou, odpadkami a vyleštenou odpornosťou konzumu. ()

Galéria (12)

Zaujímavosti (1)

  • První velká role Jude Lawa. (Saur.us)

Reklama

Reklama