Pětadvacetiletý univerzitní profesor Tarl Cabot (Urbano Barberini) je náhle oslepen světlem blesku. Není to ledajaký blesk; toto světlo znamená interdimenzionální cestu. Probudil se podivný prsten, který Cabot nosí na ruce. Minulost. Planeta Gor. Cabot se ocitá uprostřed krvavého masakru obyvatel vesnice Ko-Ro-Ba, který řídí kněz King (Oliver Reed). Bezděčně je vtažen do bitky, v níž se musí bránit před Sarsamem, synem krále Sarma. Když náhodou Sarsama usmrtí, je přivítán jako hrdina králem Ko-Ro-Ba Marlenusem (Larry Taylor) a jeho bojovníky Elderem a Tormem. Společnost se vydává do Sarmova království. Cesta je plná překážek: psanci i příroda jim ztěžují pokus zachránit zotročené vesničany. Pak stojí Cabot před těžkým rozhodnutím: má hledat svůj osod v minulosti na planetě Gor, nebo se má vrátit do svého života v současnosti? (Warner Home Video CZ)

Noah_Kilrane

Kdysi před lety jsem na střední škole četl prvních pár dílů knižní předlohy, ze které by feministky dostaly infarkt. Kdyby byl film natočen dnes, s patřičným rozpočtem a věrně kopírující předlohu, dal bych plný počet.. Tohle je tragédie ve všech směrech. Jednu hvězdu dávám z nostalgie, ale sledování filmu bylo utrpení. ()

J.Connor

Kdysi jsem v jedné late 80´s Cinemě viděl plakát na tenhle film, jenž samozřejmě na dětskou dušičku neznalou záludností západního videotrhu, působil úžasně. No dám alespoň 1* za playmate Rebeccu Ferratti, za vzpomínku na lákavý poster a také kvůli tomu, že odpad dávám jen v krajním případě. Nicméně tohle v Cannonu s tou lowbudgetovou filozofií trochu přehnali, neviděl jsem v životě moc horších filmů, a to mám pro trash velkou slabost. ()

Tsunami_X odpad!

FIlm o chlápkovi, který se přenese do jiné dimenze, aby v ní nakopal prdel těm zlým a ošukal ty hodné. A není to Bruce Campbell! ()

JFL odpad!

Tohle musela být i na poměry Cannon Films enormně laciná produkce. "Gor" představuje tu nejhorší podobu post-tolkienovské fantasy. Dvě třetiny filmu vyplňuje jen handrkování se odněkud někdam, během kterého se vlastně nic neděje. Vše je navíc natolik patlalsky natočené, že si člověk ani nemůže užít žádnou škodolibou radost na úkor zúčastněných herců. A že by v tomto případě bylo na kom si smlsnout - vydělat na složenky si přišli dokonce velikáni Jack Palance a Oliver Reed, kteří tak stanuli po boku bijce démonů Urbana Barberiniho, playmate Rebecci Ferratti, falešného Buda Spencera Paula L. Smithe a devadesátkového zlouna Arnolda Voslooa. Také další oblasti dávají příslib pro campovou zábavu - počínaje samotným dementním příběhem o nerdovském učiteli, kterého kouzelný šutr přenese na jinou planetu, kde bude moct s mečem v ruce projevit své gerojství, přes směšné kostýmy po zoufalé souboje na meče s choreografií "prostě tím chvíli nějak máchejte". Jenže marno naplat, vše se topí v zoufalé nudnosti, kterou nedokáže narušit ani snaživě pompézní hudba, která přes celé to ubohé mátožení permanentně duní. ()