Po občanské válce se demoralizovaní jižanští vojáci vrací domů, aby pokračovali v klidném životě, který před válkou opustili. Někteří však pokračují ve vraždění jako partyzáni. Mezi nimi je také Galtovic rodina, která začala serii krvavých odvet po celém Texasu. Jack Palance hraje kněze Galta, násilnického otce dvou divokých synů. Ti na své cestě hledají třetího bratra, mírumilovného Davida, který utekl od vražedné výchovy otce a nyní žije jako mírumilovný otec rodiny. Co on považuje za zradu, rodinný gang nazývá krvavou pomstou. Zabijí Davidovi ženu. Unesou jeho syna. David s očima podlitýma krví a vztekem vyráží krutě pomstít své milé. Nemilosrdné a tvrdé tažení proti jeho vlastní rodině začíná. (Bonton Home Video)

ilclassico

Dorazil spaghetti western do Ameriky? Pak si vybrali to horší. Střih je dost šílený a některé scény na sebe ani nenavazují. No a patetický Palance... hrůza. V rámci žánru za 2. ()

martins

Ano tak konečně jsem se dostal k tomu westernu, který jsem viděl jen jednou tuším v roce 1990 v rychlodabingu, v paměti mi utkvěla scéna s vlaku. Jinak obsah filmu je trošku jiný, banda bývalých jižanských vojáků vyloupí a povraždí obyvatelé městečka St Thomas ve státě Kansas, bandu vede bývalý plukovník konfederace Josiah Galt, spolu s ním jsou v bandě i tři jeho synové David, Jacob a Adam. David však nesouhlasí s rabováním a dostane se do konfliktu s rodinou, podaří se mu utéct a najde si svou budoucí ženu Lauru, narodí se jim syn Pauly usadí se v Chilonu ve státě Texas, bohužel si banda vybere právě tohle městečko za další cíl. Bratr Jacob je chycen, ale banda mu pomůže z vězení David, aby se ospravedlnil vede výpravu proti bandě, při přestřelce zabije Adama a otec s Jacobem přepadnou Davidův ranč a jako odplatu zabijí Lauru a syna unesou, rozhodující střet pak nenechá na sebe dlouho čekat. ()