Dobrodruhovia z veľkomesta 2

• Česko Dobrodruzi z velkoměsta II: Legenda o Curlyho zlatě (viac)

V roce 1991 vznikla úspěšná komedie o pocitech mužů kolem čtyřicítky, o touze po naplnění chlapeckých snů o odvážných kovbojských kouscích a hledání sebe sama. V roce 1994 se tvůrci k filmu vrátili, aby natočili jeho pokračování. Opět je tu Mitch Robbins se svou modrou basebalovou čapkou, který žije na předměstí Manhattanu se svou manželkou Barbarou a dvěma dětmi a Normanem, telátkem, které si Mitch přivezl ze své první cesty za dobrodružstvím. Jeho poklidný život se změní v okamžiku, kdy ve stuze klobouku, který patřil zemřelému kovboji Curlymu, objeví mapu ukazující cestu ke zlatému pokladu. Poté, co si ověří pravost mapy a zjistí, že ve stejné oblasti došlo k vlakové loupeži, je jeho touha po dobrodružství vydrážděna natolik, že je odhodlán znovu vyrazit do pustiny. Zavolá kamarády a společně s nimi se vydá poklad hledat. Tentokrát však cestuje pod bedlivým dohledem Curlyho dvojčete, kovboje Dukea, který má s ukrytým zlatem vlastní plány. (oficiálny text distribútora)

monolog

Pravda pravdoucí, že je to o něco horší, jak jednička. Ale to je tím, že jednička je o něčem jiným. O sžívání městských chlapečků s přírodou, kterou znají sotva z fotografie pověšené na stěně na veřejném záchodě. Dvojka je o tom, jak tihle chlapi jsou hotoví kovbojové a jak zažívají skutečné dobrodružství divokého západu. Dvojka mi přijde propracovanější, a i když se už část humoru vytratila, ještě pořád je to zábava. Jack Palance je tvrďas nad tvrďasy, myslím že ve filmové histo(e)rii je mu schopen konkurovat jedině Clint Eastwood. Sranda je dobrá, akce tam taky je, děj odsejpá rychle ke konci, kterej má pro diváka víc než jen jedno překvapení. Lze jen doporučit. ()

PALINO

Billy Crystal je pre takéto typy úloh ako stvorený a spolu s Danielom Sternom tvoria postavy, okolo ktorých sa točí najviac vydarených fórov. Pozitívnou stránkou filmu je energická hudba, ktorá dodáva mnohým scénam taký dynamický náboj, že som mal miestami chuť vstať z kresla a začať tancovať ako hrdinovia nad nájdeným zlatom. Dobrodruhovia z veľkomesta 2 nie sú tak vydarený ako prvý diel, ani nie sú komédiou, pri ktorej by sme sa nepretržite hlasito nasmiali, no vo mňe zanechali príjemný pocit. ()

Terva

Nebezpečná cesta za pokladem jako další dobrodružství trojice přátel, kteří si chtějí o prázdninách užít. Scénář : Billy Crystal, Lowell Ganz a Babaloo Mandel. Kamera : Adrian Biddle. Hudba : Marc Shaiman. Hrají : Billy Crystal jako Mitch Robbins, Daniel Stern jako Phil Berquist, Jon Lovitz jako Glen Robbins nebo Jack Palance jako Duke Washburn. ()

zigy

Rozdíly oproti prvnímu dílu tu jsou: Daniel Stern ještě více koulí očima ve stylu Marva ze Sám doma, ubylo humoru a nastoupilo více akce. Jeden kamarád se vyměnil, ne úplně povedeně. Pár hlášek se objeví, ale jen pár....naštěstí zůstal starý Curly, v podobě svého bratra...takže navázat na super první díl se povedlo jen napůl. "A kdy jsi měl naposledy ženskou?" "Tuhle sobotu............to bude rok." ()

lennyd

Mitch (Billy Crystal) stále vzpomíná na vydařenou dovolenou na Divokém Západě. Jediné co mu kazí tyto vzpomínky, jsou zjevení mrtvého Curlyho, které jej děsí a budí ze spánku. Když se rozhodne prozkoumat jedinou věc, která má po Curlym zůstala - jeho klobouk - udiví jej, že pod podšívkou nalezne starou mapu. Se svým bratrem Glenem a přítelem Phillem se vydává zpět na západ, aby se pokusili poklad nalézt... Stejně jako jednička i dvojka Dobrodruhů z velkoměsta je skvělý odpočinkový filmeček - nic náročného, prostě taková obyčejná, ale docela zábavná, komedie. Oproti jedničce je zde o trochu (ale ne o moc) slabší příběh - i když z velmi vtipnou pointou. Po herecké stránce nic nového, Billy Crystala dvakrát nemusím, a ani zde mne nepřesvědčil, Daniel Stern i Jon Lovitz mi přišli mnohem zábavnější. Jack Palance jako starý nevrlý kovboj je ovšem úžasný :) ()

• Natáčení probíhalo v americkém státě Utah. (Terva)
  • Kůň, na kterém jede Mitch Robbins (Billy Crystal), se jmenuje Beatch Nut. Jde o stejného koně, který se objevil i v prvním příběhu Dobrodruzi z velkoměsta (1991). (Terva)