Chatova zem

• Česko Chatova země (viac)

Winnerův western je velmi působivým svědectvím o rasistické aroganci bílých osadníků v Americe 19. století. Chato, který je poloviční indián, si v jednom podniku na americkém jihozápadě objedná drink, dostane se mu však jen opovržení místních bělochů. Když sáhne po zbrani, chce ho šerif zastřelit. Chato je ale rychlejší a šerif se kácí mrtev k zemi. Poté mladý indián odchází. Kapitán jižních států dává dohromady skupinu pronásledovatelů a vydávají se po stopách uprchlíka. Hodlají s Chatem udělat krátký proces, jakmile ho chytí. (oficiálny text distribútora)

pornogrind

Mysleli si že honí rudocha ale opak byl pravdou. Chato si je vodil jako loutky přesně tak jak potřeboval. Nevím jestli byl tak chytrej a oni tak hloupí ale neskutečně s nima vyjebával ( voda, koně ). Ale i tak by se dalo říct, že celou tu dobu k nim byl celkem milosrdnej. Vše se změnilo když Chatovi znásilnili ženu. Potom teprve začíná ta pravá revenge. Kromě " Death Wish " jsem s Ch. Bronson(em) neviděl žádnej film. Nejsem zrovna jeho fanouškem a westernům neholduju už vůbec. I přesto jsem to prubl a nelitoval jsem. Bronson se na roli Chata neskutečně hodil a nešlo mu nefandit. Je ale pravdou že větší prostor ve filmu dostala banda těch trotlů která se ho snažila dohonit. Tomuhle snímku můžu vytknout dvě věci. První je že v úplném závěru ( překvapivě ) trošku ztrácí dech. Druhou věcí která mi celkem vadila je že nebyly přeloženy rozhovory s indiány a po titulcích taky ani stopy. Viděno na ČT2 v českém znění. Nevím jak je to v originále s původním zněním. To ale vlastně není chyba filmu. Proto si dovolím film o hvězdu nadhodnotit. Jelikož snímek měl co nabídnout i přesto že jde o " western s Bronson(em). Pro mě opravdu nečekané překvapení. ()

Aqualung

Upřímně řečeno, mám Bronsona rád, ale to mi nebrání v objektivním náhledu na tenhle film.Na jednu stranu lze brát v úvahu náhled na nesporně rasistickou stránku příběhu, kdy vysoce charakterní, a také vysoce schopný poloindián postupně likviduje skupinu stihačů, které převyšuje jak zmíněnou povahovou vlastností, tak intelektem, o schopnostech lovce ani nemluvě.Potud podprůměrný flm.Na druhé straně se mi vybavil, ví Bůh a mé podvědomí proč, také Melvilův román Bílá velryba.A tady už mi to zase jako tuctové sdělení nepřišlo.Kam vede slepá nenávist a vůle po realizaci vlastní tenze je zřejmé.Do pekla.Člověk by měl vědět, kdy je nutné zabrzdit, či otočit..... ()

Renton

Scénář je ubohý. Tudíž se neubráníte jednoduché zápletce a tupému průběhu, jenž neodvratně směřuje ke kompletní eliminaci všech soupeřů hlavního hrdiny. Až v tu chvíli přichází trochu zajímavá podívaná, ovšem nikterak strhující. Dnes pouhá westernová tuctovka vhodná akorát na zaplnění čtyřiadvacetihodinového televizního vysílání. ()

5150

Při natáčení tohoto filmu spolu poprvé spolupracovali herec Charles Bronson a režisér Michael Winner. Po dalších společných projektech THE MECHANIC, THE STONE KILLER, vzniklo velmi úspěšné DEATH WISH (PŘÁNÍ SMRTI). To bylo v roce 1974 a na tento úspěch poté ještě navázali v 80. letech v pokračováních DEATH WISH II a III. ()

Autogram

Trestná výprava, ktorá sa vydáva pomstiť smrť šerifa, nie je zložená z chlapov s veľmi čistým morálnym profilom. Takže im takmer od začiatku neželáme veľa šťastia pri love, ale brutalita tohto westernu prekonala všetky očakávania. Spôsoby smrti sa nemusia hanbiť ani pred modernými horormi, prekvapením bolo zabitie pomocou hada. Keby sa ešte trochu viac pracovalo s rozpormi medzi postavami trestnej výpravy, mohli to byť aj štyri hviezdy. –––– Přísahám, že z tebe ztáhnu kůži a že zbytek nechám supům! ()

• Charles Bronson v tomto filme hovorí veľmi sporadicky a len pár slov v jeho dialógoch je v angličtine. (m.a.t.o.)