Přestože boje Druhé světové války zuří na míle daleko, I jich se dotkne nemilosrdnost války. Píše se rok 1942. Přestože skutečnosti Druhé světové války jsou na míle daleko od čtyř desetiletých kluků z Jižní Kalifornie, brzy i oni pocítí ostny této kruté války. Krátce po bitvě v Pearl Harboru zachrání japonský voják jednoho ze čtyř chlapců před utopením. Všichni jsou z této události zmatení a kladou si stále tu samou otázku: mají zajít za policií a japonského vojáka prozradit, nebo mu pomoct dále se skrývat před Američany? (HBO Europe)

sidzej

Videl som väčšinu Clarkových filmov a tento spolu s Christmas story radím k jeho najlepším. Až sa mi nechce veriť že v rovnakom roku natočil aj infantilnú frašku Malí géniovia. Film s príjemnou retro atmosférou, hudbou a obsadením ktorý síce neprináša nič objavné alebo pamätné, no po jeho zhliadnutí rozhodne neľutujete času pri ňom strávenom. 65% ()

Juto

Tento film, ktorý sa odohráva v tichomorskom mestečku na začiatku druhej svetovej vojny, je o vojne, stereotypoch a rasizme. Je to aj o láskavostí, lojalite a malých hrdinských činoch, ktoré robia obyčajní ľudia. 5/10 ()