Blízká setkání ztřeštěného druhu

(video kompilácia)
  • Česko Králík Bugs a pták Uličník (viac)
Animovaný / Rodinný
USA, 1979, 98 min

Réžia:

Chuck Jones, Tom Ray

Scenár:

Michael Maltese

Mel Blanc, Arthur Q. Bryan (a.z.)

Jedná se o výběr epizod králíka Bugse z dílny Warner Brosu. Uvidíme zde všechny postavičky, jaké jsme mohli vidět v krátkých epizodách. U nás tento film běžel pod názvem Králík Bugs a pták uličník. (duklak2)

drkaldj

První příběh je o králíkovi, který omylem odletí ze země, ale díky tomu jí může zachránit. 3* Ve druhém příběhu zabírá kačer planetu X. 4* Třetí část je o kachním Robinu Hoodovi. Docela nešikovném. 4* Čtvrtá část je opět s kačerem, kde se neustále mění prostředí. Co se ovšem nemění, jsou moje pocity z této části. Nuda. (Což je celkem vtipný když tato část končí slovy: ještě vás nenudím?). 1* Pátá část je zábavná. Králík Buggs si hraje s býkem. 5* Šestá část má opět něco mezinárodně známého. Příběh o pokladu za dveřmi na tajemné heslo. 4* Sedmý příběh to dotáhl na plný počet hlavně tím koncem. 5* Tento osmý příběh už jsem hodnotil v jiné kompilaci. Tchoř (nebo skunk?) našel lásku. 5* Devátá část trochu nezáživná. Leda máte rádi operu. 1* Desátá část je opět opera. 2* Jedenáctý příběh. Kojot versus králík. 4* Část dvanáctá. Kojot versus jeho obvyklý protivník pták uličník. Proč je mi toho kojota tady tak líto? 4* ()

filmmovier

Geniální. Absolutně, absolutně geniální. Tentokrát opravdu to nejlepší z nejlepšího, přičemž ty (o něco málo) slabší grotesky přijdou na řadu hned v první polovině. A průvodní Bugsovo vyprávění také stojí za to. Uvidíme Daffyho v boji s kreslířem i to, jak se snaží dokázat Porkymu, že je Robin Hood, Elmera na lovu kválíků (v geniální legendě Lovecká sezona a ještě mnohem lepším Prstenu Nibelungů) a ještě mnohem, mnohem víc! Ale největší lahůdka je závěrečná půlhodina s Uličníkem a kojotem Vildou. Opět naprosto neuvěřitelná smršť nápadů a neskutečná zábava, tak dlouho v kuse jsem se už dlouho nesmál. A taky miluju to beep-beep, které vždycky přijde v ten správný moment. Kojot Vilda je prostě nejlepší! 100%. ()

bubun

Tak tohle jsem dnes viděla asi tak po dvaceti letech. Jako malá jsem na tento film (ani jsem nevěděla, že se to jmenuje Blízká setkání ztřeštěného druhu) koukala fakt často na VHS, překvapilo mě, že některé skeče si moc nepamatuji, zato některé hlášky si pamatuji dodnes. "Pojďte se mnou v zem veselou, jdem tam, kde je les Sherwoodský! Jsem Robin Hood, bando veselá, a šerif nás nechytí..." "Smrt kváááálikům, smrt kváááálikům....chudák malej ufák!" "Sezóna na Elmera!" A vynikající je scénka s dirigentem a pěvcem, Giovanni Jones, a .... "L L Leopold!" ()

farfalla

Bugs Bunny uvádí krátké filmy ´Hare-Way to the Stars´, ´Duck Rodgers in the 24 1/2th Century´, ´Robin Hood Daffy´, ´Duck Amuck´, ´Bully for Bugs´, ´Ali Baba Bunny´, ´Rabbit Fire´, ´For Scent-imental Reasons´, ´Long-Haired Hare´, ´What´s Opera, Doc?´, ´Operation: Rabbit´ a kompilaci ´Road Runner and Wile E. Coyote´. Jeho hosty jsou Daffy Duck, Elmer Fudd, Porky Pig, Marvin the Martian, Pepé Le Pew. Klasika studia Warner Bros. ()

Marasuchus17

Tak toto byla rozhodně jedna z dalších velmi silně nostalgických vzpomínek na ,,staré dobré časy'' se starými dobrými známými z nejlepší verze Looney Tunes vůbec, kteří na našem světě sváděli nelítostné honičky o přežití s dynamity již léta před samotným vznikem seriálu Jen počkej zajíci. Právě díky tomuto lehce prodlouženému filmu Chucka Jonese se Pták Uličník a Kojot Vilda stali mými nejoblíbenějšími postavami z celé této velmi úspěšné série, trvající již od 30. let 20. století až po současnost. Zejména Uličníkovo ,,Bíp Bíp'' a Vildovy nejneuvěřitelnější nápady, pasti a léčky již zůstanou v mé paměti zakořeněny na věčné časy už od mého samotného dětství. Animace bezchybně povedené a také navíc inspirativní, vtipné hlášky a projevy, zápletky ve výborné kategorii a pro smích naprosto jako stvořené. Nyní mi již nezbývá nic jiného než tomuto filmu dát krásných 90 %. ()