Romeo krváca

• Česko Romeo krvácí (viac)

Jack Grimaldi je newyorský policista, který pracuje v oddělení organizovaného zločinu. Kromě toho si však přivydělává jako informátor mafiánského bose Dona Falconeho. Za informaci o místě pobytu gangstera Nicka si vyzvedne odměnu na obvyklém místě a vrátí se domů, ke své ženě Natalii, kterou nade vše miluje, i když udržuje milostný poměr s mladičkou milenkou Sheri. Při přestřelce v hotelu zahyne nejen gangster Nick, ale také několik jeho strážců. Podle FBI zabíjela chladnokrevná vražedkyně Mona Demarková. Pátrají po ní nejen muži zákona, ale také gangsteři. Falcone má pocit, že Mona ohrožuje jeho pozici a nařídí Jackovi, aby ji zlikvidoval. Když ji policisté zatknou, má ji Jack dopravit do hotelu Niagara. Vražedkyně mu nejprve nabízí peníze, pokud ji propustí a potom ho úspěšně svádí. V nejlepším je však vyruší agenti FBI, kteří si pak z kolegy dělají legraci. Jack oznámí Falconeho spojce místo Monina úkrytu. Tam však gangsteři Monu nenajdou, protože se jí podařilo uprchnout. Rozzlobený gangster chce, aby Jack ženu našel a zlikvidoval jinak na to doplatí Natalie a Sheri. Jack najde Monu v hotelovém pokoji, ale nakonec přistoupí na její návrh. Ona opatří vhodnou mrtvolu, on zase papíry potvrzující, že Monu zabil. Tuší, že se ocitl v bezvýchodné situaci a navíc se mu začnou komplikovat i vztahy s oběma ženami. Sheri ho chce opustit, Natalie má plné zuby jeho nevěry. Navíc se znovu objeví Falconeho muži a jako trest i varování mu uříznou patu. Jack se přizná Natalii ke své spolupráci s mafií, dá jí všechny peníze a pošle ji pryč z města s tím, aby se po něm dvakrát za rok ptala v baru Holiday Diner. Potom se sejde s Monou. Ta se ho pokusí zabít, ale Jack se ubrání a postřelí ji. Ženě se podaří zmizet, a přestože Jack nepřestává být ve střehu, dostane se Moně do rukou. Vražedkyně ho donutí zaživa pohřbít zajatého Dona Falconeho a potom s ním chce strávit poslední noc. Jsou však zatčeni policií. Přes Jackovu zradu pro něj však mají kolegové jistou nabídku. (oficiálny text distribútora)

JASON_X

Lena Olin jako totálně ujetá a šílená ruská "zabijačka" jako kdyby vypadla ze Sin City nebo z nějaké Tarantinovky, Rodriguezovky apod. Bez sentimentu si uřízne ruku flexou a ještě se tomu šťastně směje, kakaja to ženščina... Její postava mě sice nadchla, ale zbytek filmu mě příliš nebavil. Bylo to celé příliš překombinované, vyumělkované a tak chtěně "noirové", až to působilo křečovitě. A pohřbívat mrtvolu pod okny věžáků v parku pod Brooklynským mostem bylo opravdu extrémně pitomé (snad to ale měla být nadsázka). Sciorra, Scheider a Wincott se mi sice líbili, zajímavý byl v menší roli "mladý" Ron Perlman, ale Oldman byl strašně nesympatický sr.č a Juliette Lewis mi byla protivná jako vždycky. Ani kvůli Leně Olin v postroji s umělou rukou tomu nemůžu dát víc než průměr. ()

Faye

Kromě akce a černého humoru nabízí film i několik pozoruhodných teorii (jak už se zmínila Glenn) o bohatství a štěstí „Přála bych si mít milión dolarů a koupila bych si trochu té radosti, tu nezískáš, když jsi jen hodnej a nezískáš ji ani, když jsi chudej a všichni co říkají, že ji nezískáš ani bohatej, ty lžou. Všechno ostatní vyprchá, sex tě začne nudit, láska nepřetrvá. Když máš oboje, bojíš se o zdraví, jestli ho máš, bojíš se smrti“. A lásce..“Proč jde z lásky takovej strach, protože ji nevlastníte, ona vlastní vás“. Mona ( Lena Olin) fatální a okouzlující mrcha. A Jack (Gary Oldman) chlap s nutkavou potřebou ..“nakrmit jámu“. Parádní dvojka ()

sepp

Huh, tak tenhle film je hodne naslaplej. Co zde Gary Oldman predvadi, je nad prumer drtive vetsiny hercu a i Lena Olin hraje svoji roli s nevidanym enthusiasmem. Scenari se neda nic vytknout a pribeh, zezacatku vyhlizejici nudne, je ve skutecnosti velmi prekvapujici a poutavy. Prakticky jsem se od tohoto filmu nemoh odtrhnout, coz se mi uz dlouho nestalo. ()

Jossie

Od samého začátku vás tenhle film chytne svým stylem. Jack v podání úžasného Garyho Oldmana ( výjimečně velmi dobře nadabovaný Zdeňkem Mahdalem) vypráví příběh toho, kým býval nebo jím možná ještě chvílema je, velmi poutavým a zajímavým způsobem a jeho komentování děj nijak neruší, naopak dělá film tím, čím je. Jack si žije svůj spokojený život poldy placeného mafií, posedlého touhou po penězích, které paradoxně na nic nepoužívá, jen je hromadí. Miluje svou ženu a přesto má kdovíproč i milenku a pak přijde jeden špinavý kšeftík a jedna osudová mrcha, která mu dokonale tuhle idylku zruší. Prostřihy dějů, které se teprve stanou příběh dělají zajímavějším a závěr je právě takový, jaký by měl být. ()

rockwoman

Gary Oldmana jsem viděla ve filmu dělat všechno možný, ale takhle rozkošně tancovat nad právě nakrmenou jámou ještě ne. :-) Jj milý Jacku, tak dlouho si dráždil hada bosou nohou, až si o jeden prst přišel. Nevím kdo byl tady víc rajcovní jestli Gary nebo Lena, ale mě se to jejich kočkování líbilo. ... " Byl to ten starý hlas, který mu vysál mozek a vyplivl ho na podlahu. Krmil jámu a jáma byla štastná. To bylo to jediné co uměl uspokojit." ()

• Název filmu odkazuje na stejnojmennou píseň Toma Waitse, kterému patřilo i poděkování v závěrečných titulcích. (Gary)
  • Původně byla součástí obsazení také Ellen Barkin, ale štáb opustila, protože byla v době natáčení těhotná. (Gary)
  • Původně se titulní písní filmu měla stát „Always“, kterou přímo pro něj napsal Jon Bon Jovi, ale protože nebyl spokojen s jeho podobou během natáčení, stáhl ji. (Kwandar)