Šialená láska

Seattle. Osmnáctiletý Matt Leland žije s otcem a se dvěma mladšími sourozenci. Na holky nějak nemá čas - dokud objektiv svého malého hvězdářského dalekohledu nezamíří do okna domu na druhé straně jezera. Casey Jonesová se právě přistěhovala a chodí o stejné školy. Je krásná, citlivá a docela jiná než ostatní holky. Jen občas se zdá, že má až příliš bláznivé nápady. Matt s novou přítelkyní prožívá šťastné chvíle: zapomíná na školu i na domov. Casey je však psychotička, čas od času stíhaná depresivními stavy, jež se nadají zvládnout jinak, než s pomocí lékaře. Mattovi však připadá, že psychiatrické léčení dívce ubližuje, a tak s ní odtud jednoho dne zmizí v otcově autě. Dvojice zamilovaných uprchlíků na cestě užívá pocitu svobody a naprosté důvěry. Matt je pro Casey ochoten udělat cokoli, i porušovat zákon. Do vysněného Mexika se však milenci nikdy nedostanou: dívka se rychle propadá do dalšího ze svých nezvládnutelných stavů... (oficiálny text distribútora)

reypal

Naštěstí má tenhle film do romantických přeslazených canců daleko. No jo zlatá 90.léta: Grunge, flanelový košile a deprese - krásné to vzpomínky na mládí. Už jen kvůli tomu se mi líbí a když přidám nádhernou Drew, "romantickou" hudbu od skupiny 7 year bitch a vcelku reálný konec, kdy láska zase jednou hory nepřenesla, tak nějak nechápu to nízké hodnocení :( ()

freddy

Tak teď nějak nevím, co si o tomto filmu myslet. Zase tolik originální totiž toto romantické drama nebylo. Chytrý a inteligentní mladík, dá se říci premiant, se zamiluje do impulzivní a tak trošku šílené slečny, své spolužačky, která si příliš neláme hlavu s poslušností. A tak se stane, že ten mladík začne zanedbávat školu a své povinnosti doma a dojde to tak daleko, že svou vyvolenou unese z nemocnice z psychiatrie a odjedou spolu pryč. Tohle však nikterak originální nápad rozhodně není, tedy alespoň podle mého názoru. Jistě, zase tak špatné to nebylo a film jsem dokoukal až do konce, dokonce jsem byl i zvědavý, jak to celé dopadne. A musím říci, že závěr mě velmi mile překvapil, žádný happyend se totiž nekonal, čemuž jsem byl rád. Ale přece jen když už takovéto téma, tak já bych dal rozhodně přednost novějšímu filmu z roku 2008 Keith, který je na velmi podobné téma, akorát ten špatnější (což je v tomto případě chlapec) to nežene do takových extrémů, jako že by svou lásku unášel. Film Keith je prostě zpracovanější mnohem lépe a jehož kvality jsou jednoznačně mnohem větší. Ovšem to neznamená, že film Šílená láska bych řadil mezi ty horší filmy, to rozhodně ne, jen by to chtělo trochu lépe zpracovat to téma a možná i vybrat o něco zajímavější herce. Každopádně tedy tento film vnímám jako průměrný, a proto mu uděluji ti hvězdičky. ()

lencok

Príbeh, od ktorého by človek, možno, čakal aj sladký americký happy end (z časti tam aj happy end bol), ale uverila som tam všetkému ... tomu, že protiklady sa priťahujú, láske, dobrodružstvu, napätiu, starostiam, úniku, depresii, zúfalstvu. Drew Barrymore je skvelá herečka, milujem jej herecké výkony a najmä jej výraz tváre, ktorým zvýrazňuje vnútorné prežívanie postáv. Chris O'Donell celkom zapadol, ale bez Drew by to asi nemalo ten správny „dramatický šmrnc“. ()

kingik

Matt Leland a Casey Robertsová mají zcela protikladné nátury. Plachý Matt je seriozní mladík, který myslí jen na studium, zatímco Casey, kterou, zdá se, rodiče drží příliš zkrátka, je dívka svobodomyslná až nezkrotná. Jenže protiklady se, jak známo, přitahují, a tak není divu, že Matt nakonec ztratí hlavu a vyrazí s Casey na neplánovaný výlet do Mexika. Netuší ovšem , že dívka trpí maniodepresivními stavy a že ji otec chce umístit do ústavu. Režisérka Antonia Bird natočila podivně rozvleklý, nudný a velmi nevyrazný film se stejně nevýraznými hereckými představiteli. ()

J. K. Lister

Docela pohodový seriál, až na pár věcí, které ho zbytečně srážejí na nižší úreň, jsou zbytečné horkokrevné Paolovy stupidní neadekvátní výjevy. Mně se jeví jako pohodový člověk, podle toho by měl vystupovat s nadhledem a nenechal se ničím rozhodit. Další věc jsou krátké muzikálové šoty, které tam nemají absolutně co dělat a taktéž srážejí seriál na nižší úroveň. Navíc musím upozornit, že se jedná o romanticky laděný komediální seriál s hlubokou ironií a narážek. Jestliže budou chtít natočit filmaři další pokračování, ať se zbaví těchto stupidit, o kterých jsem mluvil, potom z něho bude opravdu skvělý seriál. Vím, že režisér se snaží Šílenám láskám přidat na humoru, to však neuhraje imbecilními muzikálovými šoty, ve kterých se rád předvádí představitel Paola, jestli to takhle půjde dál a místo děje budou převažovat tyhle kraviny, skončí to ve stejných sračkách jak Pobřežní hlídka... ()